niedziela, 18 marca 2018 r.

Włodawa

"Żelazny Triathlon” nad jeziorem Białym. Zawody dla dwustu ludzi z żelaza

Dodano: 2 czerwca 2017, 19:04

Zadaniem zawodników będzie przepłynięcie 750 m, pokonanie rowerem 20 km i przebiegnięcie 5 km.
Zadaniem zawodników będzie przepłynięcie 750 m, pokonanie rowerem 20 km i przebiegnięcie 5 km.

Prawie 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski wyraziło gotowość sprawdzenia się w piątej edycji „Żelaznego Triathlonu” nad Jeziorem Białym.

Pod względem frekwencji tegoroczny, włodawski triathlon jest rekordowy. Coraz większa popularność tej imprezy wśród „żelaznych” sportowców zapewne wynika z atmosfery i poziomu organizacyjnego poprzednich edycji. Niezmiennie ten poziom był wysoko oceniany przez ekspertów i samych uczestników nie tylko z regionu, ale już niemal całej Polski. W efekcie w prestiżowym rankingu krajowych triathlonów „Żelazny” zajął piąte miejsce. Swoje znaczenie miało i to, że z roku na rok zwiększała się pula nagród.

Żelazny Triathlon to już najpoważniejsza tego typu impreza na wschód od Wisły. W tym roku ma być jeszcze bardziej perfekcyjnie przygotowana.

– To też najważniejsze sportowe wydarzenie w naszym powiecie – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy 3 czerwca przyjadą do Okuninki nie będą zawiedzeni. Nie tylko z powodu sportowych zmagań, ale też niepowtarzalnej urody i atmosfery Okuninki i Jeziora Białego.

Zadaniem zawodników będzie przepłynięcie 750 m, pokonanie rowerem 20 km i przebiegnięcie 5 km. Początek imprezy o godz. 13, a start i meta na głównej plaży w Okunince. Organizatorem jest starostwo włodawskie wraz z gminą Włodawa, MOSiR, stowarzyszaniem Leniwce.pl oraz Fundacją „Wrota Europy”. Trasa zawodów obejmuje Okuninkę i Orchówek. Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia.

„Żelazny Triathlon” ma nie tylko sportowy wymiar. – Od początku imprezę tę traktowaliśmy też jako hołd składany żołnierzom wyklętym, w tym przypadku reprezentowanym przez zamordowanego przez bezpiekę Edwarda Taraszkiewicza, ps. „Żelazny”, legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego operującego w powiatach chełmskim i włodawskim – mówi Mariusz Zańko, pomysłodawca i przez pierwsze trzy edycje kierownik zawodów.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!