Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 stycznia 2011 r.
9:24
Edytuj ten wpis

18-letnia Angelika Żelazko przegrała walkę z rakiem

Autor: Zdjęcie autora łm KWP
0 31 A A
Angelika Żelazko z rodzicami (archiwum)
Angelika Żelazko z rodzicami (archiwum)

Po ciężkiej chorobie zmarła Angelika Żelazko. Miała 18 lat. Rodzice dziewczynki dziękują za otrzymane wsparcie i pomoc w ciężkiej walce z rakiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O 18-letniej Angelice pisaliśmy wiele razy. Od 3 lat walczyła z nowotworem złośliwym płuc. Była leczona m.in. w Lublinie i w Niemczech. Kilkanaście dni temu jej stan się bardzo pogorszył. Po kilku przyjętych seriach chemioterapii okazało się, że zabieg nie zadziałał. Zmarła w piątek w szpitalu Hamburgu.

- Dzisiaj (w piątek - red.) o godzinie 14.40 Angelika zasnęła... Spokojnie i po cichutku odeszła tam gdzie nie ma bólu i cierpienia - czytamy na stronie poświęconej dziewczynce angelikazelazko.blogspot.com.

Rodzice Angeliki wszystkim dziękują za okazaną pomoc. Dzięki ofiarności zwykłych ludzi poruszonych walką 18-latki z chorobą, mogła wyjechać do kliniki w Niemczech, gdzie podjęto się jej leczenia.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
videl / 31 lipca 2014 o 20:04
Ludzie, których kochamy, nie umierają, bo na zawsze pozostają w naszym sercu. Słowa Gokū
Avatar
Marek wójcik / 11 lutego 2012 o 20:36
Sam to miałem i jeszcze żyję trzeba bardzo bardzo bardzo chcieć żyć i nie raz się udaje mi się udało bo byłem młody nie znałem życia pragnołem żyć bo wierzyłem w szczerą miłość w dobroć ludzi,ale już nie wierzę w nic bo wygrałem z chorobą a zniszczyli mnie ludzie mogłem odejść w tedy kiedy był mój czas a dziś odejdę poniżony ztarzany w błocie jak szmata,i jestem zły że dano mi poznać to życie,Myślałem że jest jak w bajkach w filmach za cierpienie dostaje się nagrodę, a naprawdę dostaje się pogardę,i brak zrozumienia,Szkoda że ona odeszła ale podobno tak już jest najlepsi ludzie odchodzą tak szybko,pa
Sam to miałem i jeszcze żyję trzeba bardzo bardzo bardzo chcieć żyć i nie raz się udaje mi się udało bo byłem młody nie znałem życia pragnołem żyć bo wierzyłem w szczerą miłość w dobroć ludzi,ale już nie wierzę w nic bo wygrałem z chorobą a zniszczyli mnie ludzie mogłem odejść w tedy kiedy był mój czas a dziś odejdę poniżony ztarzany w błocie jak szmata,i jestem zły że dano mi poznać to życie,Myślałem że jest jak w bajkach w filmach za cierpienie dostaje się nagrodę, a naprawdę dostaje się pogardę,i brak zrozumienia,Szkoda że ona odeszła ale... rozwiń
Avatar
asia / 31 stycznia 2011 o 20:11
Wierzyłam, że Ci się uda Andżeliko. Wspierałam Cię duchem, krwią, modlitwą i myślami. Mała, wielka istotko. Nie znałam Cię osobiście, ale i tak nauczyłaś mnie wiele. Dziękuję.
Avatar
elzbieta / 28 stycznia 2011 o 12:30
życie jest ciężkie i niesprawiedliwe,wyrazy współczucia
Avatar
RIP / 17 stycznia 2011 o 21:54
Pogrzeb Angeliki Żelazko odbędzie sie we wtorek 18 stycznia w kosciele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. o godz. 11:30 różaniec w kościele a o 12:00 Msza sw. pogrzebowa
Avatar
Anja / 16 stycznia 2011 o 14:17
Wyrazy współczucia rodzicom Angeliki
Avatar
czarny_tulipan / 16 stycznia 2011 o 11:03
Z całego serca współczuję rodzinie, zwłaszcza, że dziecko miało nie kilka miesięcy, gdzie łatwiej pogodzić sie ze śmiercią, lecz 18 lat. Zbyt długi i burzliwy okres, by móc tak łatwo teraz zapomnieć. Wyrazy współczucia. Każda śmierć jest tragedią dla kogoś innego. Nawet wśród zwierząt. Pozdrawiam.
Avatar
Oliwia / 15 stycznia 2011 o 22:41
Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Angeliki ; **
[ * ] To jest tragedia , gdy Ktoś bliski odchodzi . ; ((
Avatar
RAK / 15 stycznia 2011 o 19:55
Wszyscy trąbią o Andżelice a ile jest innych dzieci w takiej chorobie co ona i jakoś nikt o nich nie mówi? Mimo wszystko współczucia rodzinie
Avatar
STYX / 15 stycznia 2011 o 17:46
[quote name='STYX' timestamp='1295109930' post='423520']
Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziców. Żegnaj Agnieszka, powiedz tam w niebie jakich wspaniałych masz rodziców.
[/quote]
Oczywiście Angelika...
Avatar
videl / 31 lipca 2014 o 20:04
Ludzie, których kochamy, nie umierają, bo na zawsze pozostają w naszym sercu. Słowa Gokū
Avatar
Marek wójcik / 11 lutego 2012 o 20:36
Sam to miałem i jeszcze żyję trzeba bardzo bardzo bardzo chcieć żyć i nie raz się udaje mi się udało bo byłem młody nie znałem życia pragnołem żyć bo wierzyłem w szczerą miłość w dobroć ludzi,ale już nie wierzę w nic bo wygrałem z chorobą a zniszczyli mnie ludzie mogłem odejść w tedy kiedy był mój czas a dziś odejdę poniżony ztarzany w błocie jak szmata,i jestem zły że dano mi poznać to życie,Myślałem że jest jak w bajkach w filmach za cierpienie dostaje się nagrodę, a naprawdę dostaje się pogardę,i brak zrozumienia,Szkoda że ona odeszła ale podobno tak już jest najlepsi ludzie odchodzą tak szybko,pa
Sam to miałem i jeszcze żyję trzeba bardzo bardzo bardzo chcieć żyć i nie raz się udaje mi się udało bo byłem młody nie znałem życia pragnołem żyć bo wierzyłem w szczerą miłość w dobroć ludzi,ale już nie wierzę w nic bo wygrałem z chorobą a zniszczyli mnie ludzie mogłem odejść w tedy kiedy był mój czas a dziś odejdę poniżony ztarzany w błocie jak szmata,i jestem zły że dano mi poznać to życie,Myślałem że jest jak w bajkach w filmach za cierpienie dostaje się nagrodę, a naprawdę dostaje się pogardę,i brak zrozumienia,Szkoda że ona odeszła ale... rozwiń
Avatar
asia / 31 stycznia 2011 o 20:11
Wierzyłam, że Ci się uda Andżeliko. Wspierałam Cię duchem, krwią, modlitwą i myślami. Mała, wielka istotko. Nie znałam Cię osobiście, ale i tak nauczyłaś mnie wiele. Dziękuję.
Avatar
elzbieta / 28 stycznia 2011 o 12:30
życie jest ciężkie i niesprawiedliwe,wyrazy współczucia
Avatar
RIP / 17 stycznia 2011 o 21:54
Pogrzeb Angeliki Żelazko odbędzie sie we wtorek 18 stycznia w kosciele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. o godz. 11:30 różaniec w kościele a o 12:00 Msza sw. pogrzebowa
Avatar
Anja / 16 stycznia 2011 o 14:17
Wyrazy współczucia rodzicom Angeliki
Avatar
czarny_tulipan / 16 stycznia 2011 o 11:03
Z całego serca współczuję rodzinie, zwłaszcza, że dziecko miało nie kilka miesięcy, gdzie łatwiej pogodzić sie ze śmiercią, lecz 18 lat. Zbyt długi i burzliwy okres, by móc tak łatwo teraz zapomnieć. Wyrazy współczucia. Każda śmierć jest tragedią dla kogoś innego. Nawet wśród zwierząt. Pozdrawiam.
Avatar
Oliwia / 15 stycznia 2011 o 22:41
Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Angeliki ; **
[ * ] To jest tragedia , gdy Ktoś bliski odchodzi . ; ((
Avatar
RAK / 15 stycznia 2011 o 19:55
Wszyscy trąbią o Andżelice a ile jest innych dzieci w takiej chorobie co ona i jakoś nikt o nich nie mówi? Mimo wszystko współczucia rodzinie
Avatar
STYX / 15 stycznia 2011 o 17:46
[quote name='STYX' timestamp='1295109930' post='423520']
Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziców. Żegnaj Agnieszka, powiedz tam w niebie jakich wspaniałych masz rodziców.
[/quote]
Oczywiście Angelika...
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!