Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 lipca 2016 r.
12:33

Atak na komornika podczas egzekucji komorniczej u adwokata

105 44 A A

Wstrząśnieniem mózgu zakończyła się piątkowa wizyta komornika w jednej z kancelarii adwokackich w Zamościu. Miał go zaatakować mąż pani mecenas

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek rano zamojski komornik razem ze swoją asesor zjawił się w jednej z zamojskich kancelarii adwokackich. Zamierzał wykonać czynności komornicze.

– To były zwykłe czynności, jakie wykonujemy w związku z naszym zakresem obowiązków – tłumaczy poszkodowany komornik. – Miałem ze sobą stosowny wyrok sądu. Kiedy wyjawiłem adwokat, w jakiej sprawie przyszliśmy, ta zaczęła wydzwaniać do różnych osób. Mówiła im, że wszedł do niej komornik i naruszył jej mir domowy. Pytała, co ma zrobić, żeby go wyrzucić. Zadzwoniła też po męża.

Jak relacjonuje komornik, mąż pani mecenas wszedł, gdy ten sporządzał protokół. Chwycił go rozdzierając koszulę, podniósł z fotela i rzucił o ścianę. Gdy mężczyzna upadł, miał go zacząć kopać.

– Niewiele z tego pamiętam. Uderzyłem w ścianę tyłem głowy. Musiałem na jakąś chwilę stracić przytomność – opowiada komornik. – Asesor wezwała karetkę, ale ponieważ poczułem się lepiej, nie chciałem jechać do szpitala. Karetka zabrała mnie dopiero później, kiedy składałem doniesienie o tym zdarzeniu policji. Okazało się, że mam wstrząśnienie mózgu.

Myślałem, że adwokat zna prawo

Sprawa poruszyła środowisko komornicze.

– Ta sprawa jest bulwersująca na wielu płaszczyznach – uważa Tomasz Fornalski, rzecznik prasowy Izby  Komorniczej w Lublinie. – W naszej pracy dochodzi czasami do agresji słownej. W naszej apelacji nigdy jednak nie doszło do tak brutalnego pobicia. Poraża też fakt, że zdarzenie miało miejsce w kancelarii adwokackiej, na wniosek adwokata który zawezwał inną osobę, by ta pobiciem udaremniła wykonanie czynności komorniczych.

Fornalski podkreśla, że komornicy działają zawsze na wniosek wierzyciela i za orzeczeniem sądu.
– Jestem wstrząśnięty, bo miałem wrażenie, że wiedzą o tym i rozumieją to wszyscy. Zwłaszcza przedstawiciele Temidy – mówi. I dodaje, że kiedy komornik przypuszcza, że podczas wykonywanych czynności może dojść do agresji, może przyjechać z asystą policyjną.

– W życiu nie przyszłoby mi do głowy żeby korzystać z takiej asysty w kancelarii adwokackiej, podczas wykonywania czynności z udziałem prawnika, a więc profesjonalisty, który doskonale zna przepisy prawa – przyznaje pokrzywdzony komornik.

Ministerstwo powiadamia prokuratury

Zamojscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, stosowania przemocy w celu zmuszenia go do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych oraz podżegania do tych czynów.

Sprawą zajęło się także Ministerstwo Sprawiedliwości.

– W związku z uzyskanymi informacjami na temat bulwersujących zdarzeń w Zamościu, a także o podejrzeniu ostrzelania siedzib kancelarii komorniczych na terenie Łodzi, Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw do Prokuratury Okręgowej w Zamościu oraz do Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Ministerstwo wskazało na konieczność podjęcia wszelkich niezbędnych działań zmierzających do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawców tych czynów – czytamy w komunikacie resortu.

Nic nie widziałam, nic nie słyszałam

Pani adwokat, która złożyła na policji zawiadomienie o naruszenie miru domowego, stanowczo zaprzecza, że w jej kancelarii doszło do pobicia. Jak podkreśla, czuje się skazana, zanim ją wysłuchano.

– Tego dnia byłam na zwolnieniu lekarskim. Do kancelarii przyszłam tylko na chwilę po dokumenty – mówi. – Kiedy przyszły te osoby nie wiedziałam, czy są to rzeczywiście są komornicy. Ten domniemany komornik nie pokazał mi nawet legitymacji. Do męża zadzwoniłam tylko po to, żeby powiedzieć mu, że nie mogę wyjść, bo w kancelarii są jacyś ludzie. Przyjechał, bo miałam zły zasięg i nie wiedział, co się u mnie dzieje.

Kobieta relacjonuje, że jej mąż, podobnie jak i ona, nie wiedział, kim są osoby znajdujące się w kancelarii. Martwił się o żonę, która jest w ciąży, a w ostatnim czasie otrzymywała groźby.

– Wielokrotnie prosiłam tych ludzi o opuszczenie lokalu i wysłanie mi korespondencji pocztą. Bezskutecznie. Nic nie wskazywało na to, że są tu służbowo. Mężczyzna zarzucał mi, że musiał przeze mnie przerwać urlop. Przekładał moje akta i nie reagował na moje prośby aby tego nie robił – wspomina pani mecenas. – Jak mąż wszedł, zapytałam go, co z dziećmi i odeszłam w miejsce gdzie był zasięg.

Chciałam dzwonić do sąsiada, który ma 15 lat i został po raz pierwszy z naszymi dziećmi w wieku rok i dwa lata. Nie byłam więc z nimi w tym samym pomieszczeniu, ale też nie słyszałam żadnych odgłosów bójki, ani krzyków.

Wpadki pani mecenas

To nie jedyne kłopoty pani adwokat z Zamościa. Sąd Rejonowy w Zamościu skazał ją na początku tego roku na 3 tys. zł. grzywny i obowiązek naprawienia szkody. Uznał ją winną wzięcia od klientów zaliczki na poczet honorarium za reprezentowanie przed sądem i nie wywiązanie się z tego zadania.

Wyrok nie jest prawomocny. Pod koniec października ub.r. Sąd Najwyższy uznał, że kobieta słusznie została ukarana przez Sąd Dyscyplinarny Adwokatury sankcją pieniężną (pociąga to za sobą utratę biernego prawa wyborczego do organu samorządu adwokackiego na trzy lata) i zakazem wykonywania patronatu na pięć lat oraz naganą.

To kara za to, że pani mecenas pobrała od innego klienta 5 tys. zł zaliczki, wydała poświadczenia na 1000 zł i nic w sprawie nie zrobiła.

Czytaj więcej o:

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Helga / 22 lipca 2016 o 09:40
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dobrze mu tak. Komornika trzeba likwidować. To zło najgorsze.
Jesteś nieudacznik alimenciarz czy patola nie płacąca za czynsz ?
Avatar
akurat / 22 lipca 2016 o 07:21
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie wzięli sprawiedliwość w swoje ręce. i Chwała Im. Bo ile lat można patrzeć na bolszewizm komorników. Najśmieszniejsze ( śmiech przez łzy ), że Komornik ma do pomocy ograbienia człeka Policjanta powołanego do obrony obywatela. Tak jak z tym traktorem co Go wspólnie po bolszewicku zabrali nie temu dłużnikowi. POkraczny Sund usprawiedliwiał się, że w pozwie było nazwisko i adres ograbionego więc to nie wina Sundu. A Sund winien skorzystać z pomocy Biura ewidencji Ludności, które jest w każdej Gminie. Takie sprawdzenie to kilka minut czasu a nie tragedia człeka niesłusznie ograbionego metową Bolszewików.
Bolszewizmem i zwykłym złodziejstwem jest nieoddawanie długów. Jakby cię ktoś oszukał a później śmiał ci się w oczy że nie odda tego co ci jest winien inaczej byś śpiewał. Większość tych "ograbionych" biednych sierotek to oszuści i krętacze. Twoje miauczenie to jest właśnie przykład komuszego myślenia  nachapie się, nakręcę a oddawać ani myślę. Nie stać cię na kredyt kótrego nie zamierzasz spłacać to go nie bierz. Zrobiłeś bachora to sam płać na niego alimenty dlaczego się wymigujesz. Nie zapłaciłeś pensji swoim ex-pracownikom to oddawaj im pieniądze a nie na żony ciotki poprzepisujesz i udajesz żeś biedaczek. Banda oszustów.
Bolszewizmem i zwykłym złodziejstwem jest nieoddawanie długów. Jakby cię ktoś oszukał a później śmiał ci się w oczy że nie odda tego co ci jest winien inaczej byś śpiewał. Większość tych "ograbionych" biednych sierotek to oszuści i krętacze. Twoje miauczenie to jest właśnie przykład komuszego myślenia  nachapie się, nakręcę a oddawać ani myślę. Nie stać cię na kredyt kótrego nie zamierzasz spłacać to go nie bierz. Zrobiłeś bachora to sam płać na niego alimenty dlaczego się wymigujesz. Nie zapłaciłeś pensji swoim ex-p... rozwiń
Avatar
haha / 21 lipca 2016 o 21:09
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
komornik to zwykła szuja tylko ze znajomością prawa. Nie znam uczciwego komornika.
Nooo a ja nie znam uczciwego oszusta który nie oddaje tego co jest winny innym.
Avatar
? / 21 lipca 2016 o 21:07
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
i dobrze, komornicy to złodzieje pod parasolem prawa, zresztą, cała polska szlachta to jedna banda
Przecież komornicy działają na podstawie wyroków sądów, a nie ot tak sobie. Skoro komornicy to złodzieje według ciebie to ci którzy nie oddają długów to kto ? Arcyzłodzieje ?
Avatar
? / 21 lipca 2016 o 21:05
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
komornik to zwykła szuja tylko ze znajomością prawa. Nie znam uczciwego komornika.
Skąd znasz tylu komorników ? Jesteś alimenciarzem niewypłacalnym czy co ?
Avatar
kwit / 21 lipca 2016 o 17:37
+1
najpierw dowiedz się jakie są uprawnienia komornika a potem smaruj swoje wypociny. Zero pojęcia w temacie pseudo znawco prawa
Avatar
pytanko / 21 lipca 2016 o 15:12
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czas  na porządki ustawowe albo działalnosc gospodarcza albo urzednik państwowy.
Długi trzeba oddawać i tyle. Jak cię nie stać na oddawanie to nie pożyczaj. Jakoś "parę" ładnych lat żyję na tym świecie i z komornikami problemów nie miałem, bo nie pakowałem się w sytuacje żeby z nimi mieć do czynienia. Są jednak i oszuści którzy narobią długów i oddawać nie zamierzają i są niebieskie ptaszki które długi robią a potem zdziwieni, że coś się w życiu ułożyło nie po myśli, a tu dług oddawać trzeba. Pomijam oczywiście sytuacje, przekrętów, pomyłek i zwykłego nieszcześcia, jednak znając ludzisków, większość z tych którzy mają do czynienia z komornikami to mniejsi lub więksi krętacze lub lekkomyślni naiwniacy myślący, że zawsze jakoś tam będzie.
Długi trzeba oddawać i tyle. Jak cię nie stać na oddawanie to nie pożyczaj. Jakoś "parę" ładnych lat żyję na tym świecie i z komornikami problemów nie miałem, bo nie pakowałem się w sytuacje żeby z nimi mieć do czynienia. Są jednak i oszuści którzy narobią długów i oddawać nie zamierzają i są niebieskie ptaszki które długi robią a potem zdziwieni, że coś się w życiu ułożyło nie po myśli, a tu dług oddawać trzeba. Pomijam oczywiście sytuacje, przekrętów, pomyłek i zwykłego nieszcześcia, jednak znając ludzisków, większ... rozwiń
Avatar
pytanko / 21 lipca 2016 o 15:12
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czas  na porządki ustawowe albo działalnosc gospodarcza albo urzednik państwowy.
Długi trzeba oddawać i tyle. Jak cię nie stać na oddawanie to nie pożyczaj. Jakoś "parę" ładnych lat żyję na tym świecie i z komornikami problemów nie miałem, bo nie pakowałem się w sytuacje żeby z nimi mieć do czynienia. Są jednak i oszuści którzy narobią długów i oddawać nie zamierzają i są niebieskie ptaszki które długi robią a potem zdziwieni, że coś się w życiu ułożyło nie po myśli, a tu dług oddawać trzeba. Pomijam oczywiście sytuacje, przekrętów, pomyłek i zwykłego nieszcześcia, jednak znając ludzisków, większość z tych którzy mają do czynienia z komornikami to mniejsi lub więksi krętacze lub lekkomyślni naiwniacy myślący, że zawsze jakoś tam będzie.
Długi trzeba oddawać i tyle. Jak cię nie stać na oddawanie to nie pożyczaj. Jakoś "parę" ładnych lat żyję na tym świecie i z komornikami problemów nie miałem, bo nie pakowałem się w sytuacje żeby z nimi mieć do czynienia. Są jednak i oszuści którzy narobią długów i oddawać nie zamierzają i są niebieskie ptaszki które długi robią a potem zdziwieni, że coś się w życiu ułożyło nie po myśli, a tu dług oddawać trzeba. Pomijam oczywiście sytuacje, przekrętów, pomyłek i zwykłego nieszcześcia, jednak znając ludzisków, większ... rozwiń
Avatar
pytanie / 21 lipca 2016 o 15:07
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A  co komornik robił w miejscu pracy ?  czy to nie było najście w miejscu pracy ? czy to był komornik dokonujacy czynności "prawnych" ? czy szeroki kark próbujacy wymusić zapłatę ? dlaczeko nie udał się do dłuznika do domu ? itd ,itp?
Kancelaria adwokacka to prywatny interes tej kobity dłużniczki więc w czym problem. Jest dług do spłacenia, jest wyrok sądu więc w czym problem ? Dlaczego miałby komornik iść do domu tej adwokatki ? W ogóle masz jakiś straszny ból d...py w związku z tą sprawą. Jesteś rodzinką adwokaciny która nie raczy długów oddawać czy cię może komornicy ścigają za to że alimentów nie raczysz płacić i tak skamlesz ?
Kancelaria adwokacka to prywatny interes tej kobity dłużniczki więc w czym problem. Jest dług do spłacenia, jest wyrok sądu więc w czym problem ? Dlaczego miałby komornik iść do domu tej adwokatki ? W ogóle masz jakiś straszny ból d...py w związku z tą sprawą. Jesteś rodzinką adwokaciny która nie raczy długów oddawać czy cię może komornicy ścigają za to że alimentów nie raczysz płacić i tak skamlesz ? rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 02:08
I bardzo dobrze się stało. Każdy komornik na to zasługuje odbierając komuś czyjąś własność. Często wręcz bezprawnie.
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 02:08
I bardzo dobrze się stało. Każdy komornik na to zasługuje odbierając komuś czyjąś własność. Często wręcz bezprawnie.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 13:33
Ja miałem taki problem, że rzucił się na mnie koleś no i w obronie własnej mu przywaliłem. Ogólnie on zgłosił to na policję, a, że nie było tam kamer to nie mam dowodów jak to wyglądało... Trochę miałem z tym problemów ale na szczęście Pani adwokat Wioletta Szewczak pomogła mi z tą sprawą i wszystko zakończyło się dobrze
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 13:25
a o kogo tak naprawdę chodzi? jakieś informacje?
Avatar
Gość / 25 lipca 2016 o 15:11
Pozbawić babę prawa wykonywania zawodu dożywotnio i tyle !
Avatar
ide / 22 lipca 2016 o 17:45
Edi napisał:
"Przecież komornicy działają na podstawie wyroków sądów, a nie ot tak sobie" - no tak co jakiś czas pokazuja w tv jak to oni działają.... A to zabierają nie swoje rzeczy a to znów niewłasciwemu człowiekowi... (i nie pisz mi, że sie pomylił, bo jak sie ktoś pomyli to szybko błąd naprawia a nie sie cieszy że zabrał i odfajkował)
Jak wszędzie są pewnie i uczciwi i nieuczciwi komornicy. Jednak nie każdy gliniarz to analfabeta, nie każdy ksiądz to pedofil, nie każdy Polak to pijak i złodziej jak twierdzą Niemcy. Takich mamy komorników jakie mamy społeczeństwo i nie pisz mi, że jest inaczej. Pełno jest cwaniaczków którym na przykład  brak ochoty płacić za czynsz i oczywiście spółdzielnia przerzuca koszty na tych uczciwie płacących lokatorów itd itp. Idąc tokiem rozumowania pacjenta który pisze komornik = szuja można uogólniać dalej ksiądz = pedofil, gościu narzekający na komorniów = krętacz nie oddający długów, oszust i nieudacznik. Dziwnym trafem najwięcej na temat komorników mają do powiedzenia akurat ci co sami mają powody się ich obawiać, a to dzięki własnej głupocie lub zwykłej nieuczciwości. Jakoś ani ja ani nikt z moich znajomych z komornikami do czynienia nie mamy i nie mieliśmy. Ciekawe dlaczego może dlatego, że oddajemy to co powinniśmy oddać, a może dlatego, że nie jesteśmy beztroskimi debilami biorącymi sobie kredyty nie mając pewności czy będziemy w stanie je spłacić. Jak się ma długi to się je uczciwie oddaje, jak się nie ma kasy to się nie żyje ponad stan. Nieuczciwych komorników powinno się wywalać z zawodu skoro się do niego nie nadają, z kolei oszustów, krętaczy, alimenciarzy powinni komornicy tępić bez litości i obdzierać z ostatniej koszuli. Może wtedy część społeczeństwa nauczyła by się uczciwości i oduczyła cwaniactwa.
Jak wszędzie są pewnie i uczciwi i nieuczciwi komornicy. Jednak nie każdy gliniarz to analfabeta, nie każdy ksiądz to pedofil, nie każdy Polak to pijak i złodziej jak twierdzą Niemcy. Takich mamy komorników jakie mamy społeczeństwo i nie pisz mi, że jest inaczej. Pełno jest cwaniaczków którym na przykład  brak ochoty płacić za czynsz i oczywiście spółdzielnia przerzuca koszty na tych uczciwie płacących lokatorów itd itp. Idąc tokiem rozumowania pacjenta który pisze komornik = szuja można uogólniać dalej ksiądz = pedofil, gości... rozwiń
Avatar
aat / 22 lipca 2016 o 17:37
Większość wpisów, gdzie sobie ktoś wyciera sobie mordę Komornikami jak np taki: "Bardzo dobrze - komornika trzeba napierd... profilaktycznie, zanim zdarzy wydać odgłos paszczowo" powinno z klucza być zgłoszonych do prokuratury jako obraza funkcjonariusza publicznego. Owszem ten zawód jest ciężki, wymaga sporo nerwów, a urzędnik państwowy nie jest lubiany. Tylko jak to to sie ma do takich treśći gdzie Komornik działa w celu odzyskania długu - od nie ukrywajmy - w większości przypadków oszustów bądź hosztaplerów co to innych naprowadzili na straty lub oszukali. Co do zamojskiej adwokatki i jej męza to ci ludzie są albo chorzy psychicznie albo niespełna rozumu jak można w taki sposób bić drugą osobę wykonującą czynności służbowe. Areszt dla "mężusia" powiniem być od razu, a nie daj boże jak Komornikowi coś poważniejszego się stało lub jak nie będzie mógł już wykonywac zawodu, (mimo wszystko życzę szybkiego powrotu do zdrowia). Dożywotnia renta lub wysokie odszkodowanie to tylko wstęp do tego co czeka adwokatkę i jej męża. Albo najgorszy scenariusz jeżeli Komornik w wyniku tak poważnego urazu (wstrząs mózgu jak podaje artykuł) umrze to co wtedy (mąż nie umyślnie rzucił Komornikiem o ścianę?). Osoba która składa ślubowanie i wykonuje taki zawód adwokata ma bezwzględny obowiązek świecić przyładem i przestrzegać prawa, anie zchowuje się jak - przepraszam za zwrot - bydło, pomijam kwestię oszukiwania swoich klientów za co Sąd już ją skazał, ale żeby takie cyrki adwokat jako profesjonlista robił i jeszcze przyzwalał na to najbliższym osobom (mąż). Wniosek z tego taki że ponownie winno się mocno ograniczyć dostęp do zawodu a dodatkowo wymagać przedstawienia zaswiadczeń od psychiatry i z rejestru karnego, w tym opinii dzielnicowego z miejsca zamieszkania kandydata. Wydalenie z zawodu oraz zakaz wykonywania profesji adwokata czy pełnienia stanowisk związanych z doradztwem prawnym, powinien być w tym przypadku bezwzględnie orzeczony przez Sąd Dyscyplinarny w stosunku do tej adwokatki.
Większość wpisów, gdzie sobie ktoś wyciera sobie mordę Komornikami jak np taki: "Bardzo dobrze - komornika trzeba napierd... profilaktycznie, zanim zdarzy wydać odgłos paszczowo" powinno z klucza być zgłoszonych do prokuratury jako obraza funkcjonariusza publicznego. Owszem ten zawód jest ciężki, wymaga sporo nerwów, a urzędnik państwowy nie jest lubiany. Tylko jak to to sie ma do takich treśći gdzie Komornik działa w celu odzyskania długu - od nie ukrywajmy - w większości przypadków oszustów bądź hosztaplerów co to innych naprow... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2016 o 15:42
To ci dopiero adwokatka !
Avatar
Edi / 22 lipca 2016 o 14:49
"Przecież komornicy działają na podstawie wyroków sądów, a nie ot tak sobie" - no tak co jakiś czas pokazuja w tv jak to oni działają.... A to zabierają nie swoje rzeczy a to znów niewłasciwemu człowiekowi... (i nie pisz mi, że sie pomylił, bo jak sie ktoś pomyli to szybko błąd naprawia a nie sie cieszy że zabrał i odfajkował)
Avatar
pod pis dą / 22 lipca 2016 o 14:25
[quote=Użytkownik niezarejestrowany]Użytkownik niezarejestrowany napisał: komornik to zwykła szuja tylko ze znajomością prawa. Nie znam uczciwego komornika.[/quote] Skąd znasz tylu komorników ? Jesteś alimenciarzem niewypłacalnym czy co ? Z defnicji, komornik = szuja
Avatar