sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Biłgoraj: O samorządzie wiedzą (prawie) wszystko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2011, 12:17
Autor: (lew)

Laureaci powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)
Laureaci powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)

Etap powiatowy rozstrzygnięto w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Do wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym wytypowano sześć osób.

O udział w etapie wojewódzkim ubiegało się 17 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu biłgorajskeigo, którzy wyłonieni zostali w drodze eliminacji szkolnych.

– Każdy uczeń miał do napisania test składający się z 22 pytań dotyczących samorządu terytorialnego – informuje Magdalena Szewczuk ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem starosty Mariana Tokarskiego (w składzie znaleźli się ponadto Józef Czarny, Katarzyna Gruzińska-Bełżek, Adam Olszta, Teresa Kopaczewska, Marek Gromadzki i Tadeusz Ferenc).

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowali się Arkadiusz Socha z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, który zajął w powiecie pierwsze miejsce, a na kolejnych miejscach znaleźli się szkolny kolega zwycięzcy, czyli Dawid Lebowa, Ewa Kochan (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju), Ireneusz Książek (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju), Piotr Jakubas (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu) oraz Kacper Różyński z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody w postaci monet oraz publikacji powiatowych. Upominki książkowe przygotowano także dla pozostałych uczestników konkursu oraz opiekunów. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Organizatorami konkursu byli Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W etapie wojewódzkim finaliści będą mieli do pokonania część ustną i pisemną. Obiecujemy, że napiszemy, jak poszło w nim reprezentantom powiatu biłgorajskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!