czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Zamość

Biłgoraj: O samorządzie wiedzą (prawie) wszystko

Dodano: 20 grudnia 2011, 12:17
Autor: (lew)

Laureaci powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)
Laureaci powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)

Etap powiatowy rozstrzygnięto w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Do wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym wytypowano sześć osób.

O udział w etapie wojewódzkim ubiegało się 17 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu biłgorajskeigo, którzy wyłonieni zostali w drodze eliminacji szkolnych.

– Każdy uczeń miał do napisania test składający się z 22 pytań dotyczących samorządu terytorialnego – informuje Magdalena Szewczuk ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem starosty Mariana Tokarskiego (w składzie znaleźli się ponadto Józef Czarny, Katarzyna Gruzińska-Bełżek, Adam Olszta, Teresa Kopaczewska, Marek Gromadzki i Tadeusz Ferenc).

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowali się Arkadiusz Socha z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie, który zajął w powiecie pierwsze miejsce, a na kolejnych miejscach znaleźli się szkolny kolega zwycięzcy, czyli Dawid Lebowa, Ewa Kochan (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju), Ireneusz Książek (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju), Piotr Jakubas (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu) oraz Kacper Różyński z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody w postaci monet oraz publikacji powiatowych. Upominki książkowe przygotowano także dla pozostałych uczestników konkursu oraz opiekunów. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Organizatorami konkursu byli Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W etapie wojewódzkim finaliści będą mieli do pokonania część ustną i pisemną. Obiecujemy, że napiszemy, jak poszło w nim reprezentantom powiatu biłgorajskiego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!