Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 lutego 2018 r.
18:41

Były prezydent myśli o powrocie. Wystartuje w jesiennych wyborach?

2 14 A A
Marcin Zamoyski był prezydentem Zamościa w latach 1990-1992 oraz ponownie od 2002 do 2014
Marcin Zamoyski był prezydentem Zamościa w latach 1990-1992 oraz ponownie od 2002 do 2014 (fot. Mceurytos/ wikipedia)

Marcin Zamoyski nie wyklucza powrotu do polityki i startu jesienią w wyborach na prezydenta Zamościa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, że Zamoyski „na prośbę wielu osób poważnie rozważa kandydowanie w najbliższych wyborach” napisał w weekend na swoim profilu facebookowym radny Rafał Zwolak (Nowoczesna).

Informację błyskawicznie „polubiło” ponad 300 osób. Internauci szeroko – i bardzo pozytywnie – komentowali tę informację. „Popieram w stu procentach. W końcu może wszystko wróci do normalności”. „Kibicuje panu Zamoyskiemu całym sercem, od początku i na zawsze. Lepszej kandydatury na reprezentowanie naszego pięknego miasta nie ma i raczej nie będzie”.

Sam Marcin Zamoyski przyznaje, że ostatecznej decyzji o starcie w wyborach jeszcze nie podjął. – Niech będzie sformułowanie, że „rozważam”. Jeżeli taka decyzja zapadnie to najpierw dowiedzą się o tym w Zamościu, a potem to będę publicznie rozgłaszał – śmieje się były prezydent.

– Dziś jest za wcześnie żeby o tym mówić, ale gdybym stwierdził, że w ogóle to wykluczam to tak jakbym powiedział, że zamierzam zdradzić moje miasto. Decyzja jest jednak bardzo poważna, zwłaszcza że nie jestem zachwycony polityką, którą uprawia obecny pan prezydent. Uważam, że nadmierne zadłużanie miasta nie jest dobre. Każdy kredyt kosztuje. Kto się odważy być teraz prezydentem ten będzie musiał spłacać kredyty poprzednika. To nie będzie łatwa prezydentura.

Gdyby były prezydent zdecydował się na start, z udziału w wyborach wycofa się najprawdopodobniej Rafał Zwolak. Miejski radny już jakiś czas temu zapowiadał chęć ubiegania się o fotel prezydenta.

– Jeżeli Zamoyski się zdecyduje to byłby to najlepszy kandydat, który zjednoczy większość stron. Jego nazwisko dawało gwarancję i otwierało furtki. Ten człowiek nigdy nie awanturował się, nie obrażał ludzi – nie szczędzi komplementów Rafał Zwolak. – Kiedy przyjmował mnie do swojego komitetu to zapytał, dlaczego chcę być radnym. Odpowiedziałem, że chcę pracować dla ludzi. Zamoyski zawsze powtarzał, że to służba dla mieszkańców. On mnie tego nauczył.

Obecny prezydent miasta Andrzej Wnuk nie podjął jeszcze decyzji ws. reelekcji. Jeśli zdecyduje się na start, będzie kandydatem niezależnym, bo raczej nie otrzyma ponownego poparcia PiS. O prezydenturę może się też starać Bartosz Sierpniowski z KOD.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:16
jeżeli dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców Zamościa to bez obaw, zostanie prezydentem
Avatar
JAA / 6 lutego 2018 o 19:23
a twoich zrobił
Avatar
wyborca / 6 lutego 2018 o 16:46
 Pan Wnuk okazał się marnym prezydentem tylko wraz z częscią radnych zadłuża  mieszkańców  w wyborach ogłosimy nazwiska
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 12:37
Zwolak, ten prz.łup, to wiele tłumaczy
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 08:45
Mało jeszcze majątku???W miarę jedzenia apetyt rośnie!!! Myślę,że wyborcy już się budzą???
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 22:22
Byłem w SB,jestem w PIS i możecie mnie koderskie pachołki cmoknąć w zwis!
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 22:00
droga lublynianko przed ostatnimi wyborami sześcioma recoma głosowałem na Zamoyskiego ,ale po czterech latach to wolę nowe .
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 21:36
Jestem zdania,że powinien Pan zgłosić swoją kandytaturę na prezydenta Zamościa,/jestem z Lublina/.z góry życzę Szanownemu Panu zwycięstwa.
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 20:45
po twoich przodkach to hrabia na konia wsiadał - no masz rację ale ja małpką się dzieliłem w krzakach . Ale k...a doczekaliśmy czasów .
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 20:34
Narobienie szumu i oddanie głosów na byłą radną z PO to jest cel Jaśnie Wielmożnego Hrabiego . Nic z tego ,.nie dbaliście o poddanych [brak igrzysk ] tylko majątek a to się mści i będzie się mściło .
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:16
jeżeli dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców Zamościa to bez obaw, zostanie prezydentem
Avatar
JAA / 6 lutego 2018 o 19:23
a twoich zrobił
Avatar
wyborca / 6 lutego 2018 o 16:46
 Pan Wnuk okazał się marnym prezydentem tylko wraz z częscią radnych zadłuża  mieszkańców  w wyborach ogłosimy nazwiska
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 12:37
Zwolak, ten prz.łup, to wiele tłumaczy
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 08:45
Mało jeszcze majątku???W miarę jedzenia apetyt rośnie!!! Myślę,że wyborcy już się budzą???
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 22:22
Byłem w SB,jestem w PIS i możecie mnie koderskie pachołki cmoknąć w zwis!
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 22:00
droga lublynianko przed ostatnimi wyborami sześcioma recoma głosowałem na Zamoyskiego ,ale po czterech latach to wolę nowe .
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 21:36
Jestem zdania,że powinien Pan zgłosić swoją kandytaturę na prezydenta Zamościa,/jestem z Lublina/.z góry życzę Szanownemu Panu zwycięstwa.
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 20:45
po twoich przodkach to hrabia na konia wsiadał - no masz rację ale ja małpką się dzieliłem w krzakach . Ale k...a doczekaliśmy czasów .
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 20:34
Narobienie szumu i oddanie głosów na byłą radną z PO to jest cel Jaśnie Wielmożnego Hrabiego . Nic z tego ,.nie dbaliście o poddanych [brak igrzysk ] tylko majątek a to się mści i będzie się mściło .
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!