środa, 21 lutego 2018 r.

Zamość

Czekają na przenosiny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2008, 17:37

Nauczyciele, rodzice i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hrubieszowie zgodzili się na przeprowadzkę.

W nowym miejscu będą mieć lepsze warunki do nauki, a do opuszczonego przez nich budynku wprowadzą się urzędnicy ze starostwa.

Władze powiatowu szukały pomieszczeń głównie dla pracowników wydziałów Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz Budownictwa i Architektury, bo budynek na terenie szpitala, w którym urzędują, jest w kiepskim stanie. W zeszłym roku padła propozycja, by zająć dwupiętrowy budynek po PZPR przy ul. Narutowicza, w którym uczy się ponad 100 upośledzonych umysłowo i niepełnosprawnych dzieci. Placówka miała się przenieść do bursy przy ul. Zamojskiej.

Ale nauczyciele i rodzice niepełnosprawnych dzieci nie chcieli o tym słyszeć. Po ich protestach starostwo wycofało się ze swojego pomysłu. Ale wkrótce do niego wrócono obiecując, gruntowną modernizację bursy. Na to zgoda już była. - Prace adaptacyjne powinny zakończyć się pod koniec czerwca - mówi Leszek Czerwonka, wicestarosta hrubieszowski. - W jednym miejscu, na parterze i pierwszym piętrze, będzie ośrodek i internat. Wybudowany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych dzieci na wózkach inwalidzkich, a w miejscu, gdzie znajdował się do niedawna magazyn opału będzie piękna sala gimnastyczna.

Między nią a ośrodkiem wybudowany zostanie łącznik. Koszt całej inwestycji to 860 tys. zł. - Część środków pochodzić będzie z naszego powiatu, liczymy na dofinansowanie z PFRON oraz Totalizatora Sportowego - wskazuje Czerwonka. - Cieszymy się z tego, że zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne i że nasi podopieczni będą mieli więcej miejsca - mówi Małgorzata Szczęk, dyrektor SOSz-W. - Starostwo bez zarzutu wywiązuje się z obietnic.

Przenosiny do nowego ośrodka zaplanowano na wakacje, tak by nowy rok szkolny wychowankowie rozpoczęli już w nowym miejscu. Do opuszczonego przez nich budynku wprowadzą się władze powiatu, przeniesiona tam zostanie większość wydziałów.

Uczęszczająca do hrubieszowskich szkół młodzież, dalej będzie mogła mieszkać w bursie. Chłopcy zakwaterowani będą na drugim piętrze, dziewczęta piętro wyżej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!