czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Zamość

Cztery gwiazdki poza miastem

Dodano: 18 kwietnia 2006, 19:38

Apartamenty o powierzchni ponad 30 metrów kwadratowych, basen i kręgielnia. Czegoś takiego nie ma i nie będzie miał żaden zamojski hotel. To wszystko powstanie natomiast w hotelu, którego budowa trwa w Sitańcu.

– Zgodnie z planem obiekt ma spełniać wymogi hotelu czterogwiazdkowego – potwierdza Tadeusz Kończyński, łódzki przedsiębiorca, który finansuje inwestycję na przedmieściach Zamościa. Hotel ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Będzie tam 67 miejsc noclegowych, w tym cztery apartamenty i sala konferencyjna. W kolejnym roku planowane jest dobudowanie ośrodka rekreacyjnego z siłownią, kręgielnią i basenem. Koszty będą niemałe. Sięgną najmniej 2 mln dolarów. Jednak, zdaniem przedstawicieli branży turystycznej, inwestycja jest trafiona. A to dlatego, że dla wielu turystów Zamość jest miastem tranzytowym. – Wycieczki z Izraela kierują się do Muzeum w Bełżcu, wycieczki z Austrii jadą do Lwowa – wylicza Edward Słoniewski, prezes zamojskiego oddziału PTTK. – Takich turystów stać na hotel czterogwiazdkowy. Z drugiej strony, do miejsca położonego na obrzeżu miasta, jest łatwiejszy dojazd.
Na decyzję o lokalizacji inwestycji wpłynęły też inne czynniki. – Podatki od nieruchomości. W Zamościu jest drożej niż w wiejskiej gminie Zamość – wyjaśnia Kończyński. Stawka podatku za metr kwadratowy budynku gospodarczego w mieście to 15,80 zł rocznie. Tymczasem w przyległej gminie Zamość, na terenie której położony jest Sitaniec, płaci się jedynie 12,50 zł.
Poza tym z budową nowego hotelu na terenie miasta byłby spory problem. – Bo Zamość ma bardzo gęstą zabudowę i dusi się w granicach administracyjnych. Praktycznie nie mamy już na sprzedaż terenów, gdzie mógłby powstać nowy budynek pod miejsca noclegowe dla turystów – wyjaśnia Jan Radzik, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego, Budownictwa Urzędu Miasta Zamość.
Być może w przyszłości rolę bazy noclegowej dla Zamościa, w którym turystów z roku na rok przybywa, zaczną pełnić kwatery agroturystyczne na terenie gminy Zamość. – Co roku przybywają nam nowe miejsca noclegowe. Co ciekawe, nie są to już typowe kwatery agroturystyczne, ale małe pensjonaty o wysokim standardzie – mówi Magda Misztal, kierownik Ośrodka Promocji Turystyki i Sportu Gminy Zamość.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!