piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Dyrektor szkoły wypił i pojechał. Sąd umorzył postępowanie, ale sprawa wróci

Dodano: 22 stycznia 2016, 08:36

Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle, który prowadził samochód na podwójnym gazie, rezygnuje ze stanowiska. Jego sprawa wraca na wokandę. Wcześniejsze postępowanie sąd umorzył

W maju ubiegłego roku policja w miejscowości Teptiuków zatrzymała skodę fabię, za kierownicą której siedział dyrektor Zespołu Szkół w Horodle. 38-letni Arnold B. miał promil alkoholu w organizmie.

Tłumaczył policjantom, że dzień wcześniej wypił dwa piwa. I wcale nie czuł się pijany gdy zadzwonił mechanik z informacją, że można już odebrać samochód z naprawy. Potem skorygował tę wersję dodając, że w dniu kontroli drogowej wypił jedno piwo. Wyraził też skruchę za niewłaściwość swojego zachowania.

– Prokuratura wnioskowała o ukaranie go grzywną w wysokości 2500 zł oraz dwuletnim zakazem prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym – informuje Mariusz Rymarz, zastępca prokuratora rejonowego w Hrubieszowie. – Postępowanie zakończyło się jednak warunkowym umorzeniem sprawy.

Czym sąd w Hrubieszowie motywował swoją decyzję? Arnold B. nie był nigdy wcześniej karany, rzetelne wykonywał obowiązki zawodowe, a pomiar trzeźwości wskazał stężenie alkoholu mniejsze niż 1,5 promila.

– Nie zgodziliśmy się z tą decyzją. Złożyliśmy już apelację, w której zarzucamy sądowi błąd w ustaleniach faktycznych prowadzących do wydania decyzji o umorzeniu postępowania oraz niesłusznym, w naszym odczuciu, nie wydaniu zakazu prowadzenia pojazdów – przyznaje Rymarz.
Ani o sprawie w sądzie, ani o samym zdarzeniu wójt gminy Horodło nic nie wiedział.

– To dziwne, prawda? – retorycznie pyta Krzysztof Bożek. – Wiem tyle co z gazet i od dzwoniących do mnie dziennikarzy. Ani policja, ani prokuratura nie informowała mnie o zdarzeniu. O wyroku też nic nie wiedziałem.

Wójt podkreśla jednak, że Arnold B. nie jest już dyrektorem zespołu szkół.

– 11 stycznia złożył rezygnację, a ja ją przyjąłem – mówi Bożek. – Pan B. napisał, że decyduje się na ten krok z powodów osobistych. Do czasu wyłonienia w konkursie nowego dyrektora szkołą kierować będzie jego zastępca.

Rezygnacja ze stanowiska dyrektora szkoły wcale nie oznacza, że Arnold B. pożegna się z placówką. Wciąż będzie tam uczyć historii.

Czytaj więcej o: policja sąd Horodło Arnold B
skazany
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

skazany
skazany (17 listopada 2016 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To co się dzieje w Sądzie w Biłgoraju to ....bajka! wystarczy że masz kase...czytaliście oswiadczenia majątkowe Biłgorajskich prokuratorów? a oni mieszczą się w jednym budynku z Sadem...kasa płynie jak Misisipi....
Rozwiń
Gość
Gość (23 stycznia 2016 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
osoba,która wydała taki wyrok od lutego powinna pobierać zasiłek dla bezrobotnych.
Rozwiń
Gość
Gość (23 stycznia 2016 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak długo Dz.Wschodni będzie ciągnął ten temat?Widocznie brak wam innych,bardziej istotnych do omówienia problemów z życia społecznego.No cóż,"tak krawiec kraje,jak mu materii staje".Informacje na miarę intelektu autorki,która pisze artykuły na zasadzie "jedna pani drugiej pani".
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2016 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mam nadzieję że Ziobro zrobi z tym porządek

Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2016 o 12:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylu debili na drogach, że strach jeździć. Ja normalnie jak sety nie strzelę to się boję prowadzić. A jak mróz to setę spirytusu i po kłopocie. PO drodze do samochodu wywrotka na lodzie niegroźna...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!