wtorek, 20 lutego 2018 r.

Zamość

Dzieci kartki malują, urzędnicy wysyłają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2008, 20:36
Autor: Anna Szewc

Koszt całego nakładu jest niewielki. Sięga ledwie kilkuset złotych. Za to samorządowcy mają pewność, że takich kartek ich adresaci od nikogo innego nie dostaną.

Oficjalne bożonarodzeniowe pocztówki gminy i miasta Zamość są niepowtarzalne. Powstały według projektu młodych artystów.

Na 600 świątecznych kartkach, które w tym roku roześle gmina Zamość (koszt ich druku wyniósł dokładnie 550 zł), będzie pięć równych obrazków. Wybrano je z ponad 550 propozycji nadesłanych na organizowany już kolejny raz konkurs.

W tym roku jego laureatami zostali: Bartłomiej Łój z Pniówka, Mateusz Kuźma i Natalia Torba z Kalinowic, Paulina Gąsior z Lipska i Iwona Juś z Sitańca.

W nagrodę dzieciaki dostały słodkie upominki od wójta. Do ich rodzin ma też trafić po kilkanaście gotowych już kartek świątecznych opartych na ich pomysłach.

- Namalowałem Maryję, Pana Jezuska, gwiazdę betlejemską i świętego Józefa. Sam to wymyśliłem i sam zrobiłem - opowiada Mateusz Kuźma. Przyznaje, że pracując nad swoją kartką przypuszczał, że może sobie nią zasłużyć na nagrodę. - Bo ładna mi wyszła - tłumaczy 8-latek.

Paulina Gąsior swoją kartkę projektowała bardzo długo.

- Najpierw ją szkicowała, później kolorowała kredkami. Ale wszystko robiła wyjątkowo starannie - chwali córkę Anna Gąsior.

Jeszcze nie widziała wydrukowanej pocztówki, ale już nie może się doczekać. - Kilka na pewno wyślemy do rodziny, żeby złożyć życzenia i przy okazji podzielić się naszą radością. Ale przynajmniej jedna na pewno zostanie w domu na pamiątkę - mówi dumna z Pauliny jej mama.

Skąd pomysł, by nie korzystać z "gotowców” dostępnych w sklepach, ale świąteczne życzenia rozsyłać na takich unikatowych kartkach? - Ich druk i wysyłanie jest sposobem na promocję gminy, ale przede wszystkim uzdolnionej młodzieży.

A jednocześnie zachętą do kontynuowania tradycji przesyłania świątecznych życzeń - tłumaczy Magda Misztal, szefowa Ośrodka Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość.

Z realizowanego przez gminę od pięciu lat pomysłu w tym roku po raz pierwszy zdecydowało się skorzystać miasto Zamość. Projekt zamojskich kartek wykonała Agata Kaszuba, uczennica liceum plastycznego. Miasto jej za to nie zapłaciło.
- Ale nazwisko Agaty, jako autorki projektu, znalazło się na naszej kartce - podkreśla Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa.

Kartki ze świątecznymi wizjami zamojskiej licealistki trafią do 400 adresatów, m.in. zamojskich instytucji, także miast partnerskich Zamościa, ale również do Watykanu.
- Moją kartkę otrzyma papież? Ojejku, co za zaskoczenie. Ależ jestem szczęśliwa! - cieszy się Agata Kaszuba.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!