piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Dzieciaki z Tomaszowa Lubelskiego mają nowe place zabaw

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2010, 13:11

Nowiutkie huśtawki, karuzele, drabinki i zjeżdżalnie trafiły już na wszystkie place zabaw. Wkrótce ruszy remont pomieszczenia, w którym znajdzie siedzibę Klub Aktywności Społecznej. Dzieci będą mogły się tam bawić, a dorośli zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności.

– To bardzo pozytywna inicjatywa – mówi Ireneusz Myśliwiec, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Tomaszowie Lubelskim, która wraz z innymi partnerami realizuje projekt "Kalejdoskop aktywności”.

Głównym założeniem przedsięwzięcia, na które pozyskano 60 tys. złotych dofinansowania, jest podjęcie działalności na rzecz aktywnego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców 20-tysięcznego miasta.

Do tej pory wyremontowano i zmodernizowano 8 placów zabaw znajdujących się na terenie spółdzielni.

– Sądzę, że potrzeby milusińskich zostały w całości zaspokojone – śmieje się prezes Myśliwiec. – Piaskownice ogrodzone są przed psami i kotami siatką, przybyło nowego sprzętu. Mamy place zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Ale to nie koniec. Jeszcze w tym miesiącu ruszy remont pomieszczenia w podziemiach bloku przy ul. Andersa.

Po odrestaurowaniu lokalu i jego wyposażeniu w krzesła, stoły i komputery, zostanie tam powołany do życia Klub Aktywności Społecznej. Działalność rozpocznie najprawdopodobniej w lipcu.

– Dzieci będą mogły tam spędzać wolny czas podczas wakacji, a dorosłych można zorganizować zajęcia na przykład z obsługi komputera – wskazuje Michał Basiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze. – My będziemy organizować spotkania związane z propagowaniem turystyki. W planach jest m.in. warsztaty z nordic walkingu.

W sumie w ramach działalności klubu zaplanowano kilkanaście rodzajów warsztatów, szkoleń i konkursów, których szczegółowy zakres zostanie dopasowany do zainteresowań samych uczestników.

– Na 20 czerwca zaplanowaliśmy przy ul. Jana Pawła II piknik otwierający projekt – mówi tomaszowski radny Marcin Rechulicz, który jest prezesem Stowarzyszenia "Czajnia”. – "Bądźmy aktywni” – to będzie jego główne przesłanie.

Kalejdoskop dla aktywnych

Projekt "Kalejdoskop aktywności” ruszył dzięki dofinansowaniu w kwocie 60 tys. złotych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizuje go Stowarzyszenie "Czajnia” w partnerstwie z tomaszowską SM, a także LOT Roztocze, Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny, Stowarzyszeniem Rozwoju Lokalnego NIWA, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Agencją Rozwoju Roztocza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!