Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 lipca 2014 r.
11:54
Edytuj ten wpis

Inspektor ośrodka pomocy przywłaszczał sobie zasiłki

Autor: Zdjęcie autora łm
13 3 A A

Policja zatrzymała byłego inspektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tereszpolu (pow. biłgorajski). Janusz K. odpowie za przywłaszczanie pieniędzy przeznaczonych na pomoc niezamożnym rodzinom. Grozi mu do 10 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa wyszła na jaw w ubiegłym roku po kontroli zleconej przez Urząd Gminy.

- Udowodniłem Januszowi K., że przywłaszczył 240 zł, które wziął od kobiety za nienależnie pobrany zasiłek rodzinny. W maju 2013 r. K. złożył wypowiedzenie z pracy. A ja powiadomiłem organy ścigania - mówi Jan Mielnik, wójt gminy Tereszpol.

Okazało się, że był to tylko wierzchołek góry lodowej. Śledczy ustalili, że Janusz K. wyłudzał pieniądze z gminnej kasy od 2009 roku. Fałszował dokumenty osób, które ubiegały się o zasiłki i przelewał pieniądze na swoje konto.

Mężczyzna wykorzystał m.in. to, że jedna rodzin wyjechała do Anglii i nie wiedziała o przyznaniu jej pomocy. Pieniądze z zasiłku trafiały na konto inspektora. W sumie 49-latek wyłudził ponad 19 tys. złotych.

- Usłyszał 18 zarzutów korupcyjnych związanych z przekroczeniem uprawnień w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - mówi Janusz Wójtowicz z lubelskiej policji.

Byłemu inspektorowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W tej chwili ma policyjny dozór. Dostał też zakaz opuszczania kraju.
Czytaj więcej o:

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hannszcze / 7 lipca 2014 o 13:26

Nie oszukujmy się, nikt go nie złapał na gorącym uczynku... więc ujdzie Mu to na sucho...

Avatar
Ania / 3 lipca 2014 o 19:27

witam

własnie zasiłek dla biednych i ubogich ...... a gdzie ma isc ten biedny ? komu ma zaufac ?

takie procedury są nadal w Polsce ze nie nalezą sie osobom któryn nawet dochód przekracza 2zł , to jest smieszne ,, a Inspektor osrodka przywłaszcza sobie zasiłki przeznaczone dla najbiedniejszych , gdzie szukac prawdy i pomocy

Avatar
Gość / 3 lipca 2014 o 18:06

jak w budżetówce nie dają już od 7 lat podwyżek to trzeba sobie jakoś samemu radzić, piep..... rząd

Avatar
hannszcze / 7 lipca 2014 o 13:26

Nie oszukujmy się, nikt go nie złapał na gorącym uczynku... więc ujdzie Mu to na sucho...

Avatar
Ania / 3 lipca 2014 o 19:27

witam

własnie zasiłek dla biednych i ubogich ...... a gdzie ma isc ten biedny ? komu ma zaufac ?

takie procedury są nadal w Polsce ze nie nalezą sie osobom któryn nawet dochód przekracza 2zł , to jest smieszne ,, a Inspektor osrodka przywłaszcza sobie zasiłki przeznaczone dla najbiedniejszych , gdzie szukac prawdy i pomocy

Avatar
Gość / 3 lipca 2014 o 18:06

jak w budżetówce nie dają już od 7 lat podwyżek to trzeba sobie jakoś samemu radzić, piep..... rząd

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 2 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 2

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 2 0

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 16 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 0 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 11

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 6 19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!