niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Ksiądz obmacywał uczennice. Trafił do innej parafii. Proces ruszy w sierpniu

Dodano: 15 lipca 2015, 18:25

Już w sierpniu ksiądz Stanisław G. zasiądzie na ławie oskarżonych. Odpowie za molestowanie seksualne uczennic podstawówki. Czeka na proces w tej samej parafii, do której przeniesiono innego duchownego, zamieszanego w skandal z homoseksualną pornografią.

Sąd w Zamościu zajmie się sprawą Stanisława G. 10 sierpnia. Ksiądz uczył w szkole podstawowej w Sulmicach. Prokuratura zarzuciła mu molestowanie seksualne pięciu dziewczynek, które przygotowywał do Pierwszej Komunii Świętej.

W czerwcu duchowny przyznał się do molestowania trzech uczennic. Z ustaleń Prokuratury Rejonowej w Zamościu wynika, że do napastowania dziewczynek dochodziło regularnie w latach 2009-2014. Ksiądz miał obmacywać uczennice i wkładać im ręce pod bieliznę. Według śledczych dochodziło do tego zarówno w szkole podczas zajęć, jak i w kościele.

Kiedy sprawa została nagłośniona przez media, dyrektor podstawówki w Sulmicach zrezygnowała ze stanowiska. Rodzice uczniów zarzucają jej, że nie reagowała na sygnały o molestowaniu dzieci przez księdza. Stanisław G. uczył nawet wówczas, gdy trwało śledztwo w jego sprawie. Wreszcie przełożeni księdza pozbawili go uprawnień do nauczania w szkołach. Stanisław G. nie może też zbliżać się do uczennic.

Duchowny stracił również funkcję proboszcza w Kalinówce, niedaleko Zamościa. Trafił tam przed laty dość nieoczekiwanie. Wcześniej wykładał bowiem na uczelni. Robił karierę naukową. Jak ustaliliśmy, z końcem czerwca Stanisław D. został przeniesiony z Kalinówki. Decyzją biskupa trafił do parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie, gdzie jest rezydentem.

Do tej samej parafii został skierowany przed rokiem bohater innego skandalu. Ksiądz Andrzej T. był proboszczem parafii w Lipsku pod Zamościem. W maju 2014 r. policja przyłapała go na prowadzeniu auta po pijanemu. Ksiądz jechał na katechezę do miejscowej podstawówki. Miał 0,84 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a sąd skazał go na 1,2 tys. zł grzywny.

Duchowny odwołał się od wyroku i wywalczył zmniejszenie jej do 800 zł. Minął miesiąc, a ksiądz stał się bohaterem kolejnego skandalu. Był szantażowany przez trzech młodych homoseksualistów. Jednego z nich poznał na portalu gejowskim. Jak wynika z akt sprawy, chłopak postanowił później wykorzystać księdza. Wysłał do niego swojego kolegę.

Ten odwiedził Andrzeja T. na plebanii. Nakręcił film z intymnego zbliżenia, z duchownym w roli głównej. Spotkanie trwało krótko, bo ktoś zadzwonił do księdza z prośbą o ostatnie namaszczenie.

Materiał wystarczył jednak mężczyznom do szantażowania księdza. Pokazywali film parafianom. W zamian za rezygnację z publikacji nagrania domagali się od Andrzeja T. pół miliona złotych. Duchowny powiadomił policję. Szantażyści przyznali się i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Usłyszeli wyroki więzienia w zawieszeniu. Jak ustaliliśmy, ks. Andrzej T. został kapelanem w jednym z domów pomocy społecznej w powiecie tomaszowskim.

ŁOWCA SKÓR
Aga
ŁOWCA SKÓR
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (22 lipca 2015 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ty tak serio?

Z tym uściskiem to się zgadzam, powinien być szczelny, mocny w okolicach szyi takiego gnoja w sukience 

JUDE ???

Rozwiń
Aga
Aga (22 lipca 2015 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...frustracje spowodowane nieustającymi atakami na Kościół i duchownych przyniosą odwrotny skutek, i prawdziwi Polacy jeszcze szczelniejszym uściskiem poparcia i opieki powinni otaczać swoich duszpasterzy!

Ty tak serio?

Z tym uściskiem to się zgadzam, powinien być szczelny, mocny w okolicach szyi takiego gnoja w sukience 

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (17 lipca 2015 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tych śmieci powinno się zamykać na resztę życia, podobnie sku***eli, którzy przenoszą ich do innych parafii i umożliwiają krzywdzenie kolejnych dzieci. No, ale teraz nadchodzą czasy ciemnoty, inkwizycji (słowa terlika), rządów PiSuaru, więc księża będą mogli ruchać dzieci do woli. Ale czekajcie, pisowskie sku***syny, jeszcze nam, społeczeństwu, zapłacicie za wszystko. I to my będziemy się śmiali ostatni.

JUDE ???

Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2015 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tych śmieci powinno się zamykać na resztę życia, podobnie skurwieli, którzy przenoszą ich do innych parafii i umożliwiają krzywdzenie kolejnych dzieci. No, ale teraz nadchodzą czasy ciemnoty, inkwizycji (słowa terlika), rządów PiSuaru, więc księża będą mogli ruchać dzieci do woli. Ale czekajcie, pisowskie skurwysyny, jeszcze nam, społeczeństwu, zapłacicie za wszystko. I to my będziemy się śmiali ostatni.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2015 o 12:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
strzepaliby za wczasu i byłoby po sprawi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!