poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Kto na burmistrza?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2006, 19:27

Co łączy Sucheckiego, Kawalca i Doleckiego? Wszyscy zamierzają ubiegać się na jesieni o najważniejszy fotel w mieście. Urzędujący obecnie burmistrz okazał się czarnym koniem poprzednich wyborów, pokonując w drugiej turze Czesława Podgórskiego.

To, że Suchecki będzie się starał o reelekcję, niespodzianką nie jest.
Start drugiego kandydata, który jest szefem dobrze prosperującej firmy zarządzającej nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, też nikogo dziwić nie może. Związany do ub.r. z LPR Kawalec próbował dwa lata temu sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Choć przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Prawa i Administracji Rady Miejskiej nie udało się zdobyć mandatu europosła, nabrał doświadczenia.
Zbigniew Dolecki też jest znaną osobą. Kierownik Miejskiej Służby Drogowej był już dwa razy wiceburmistrzem, a obecnie pełni mandat radnego powiatowego. Jest członkiem Zarządu Powiatu.
Co jeszcze łączy całą trójkę? Żaden z nich nie należy do żadnej partii. Może dlatego łatwiej im było podjąć decyzję o kandydowaniu.
Faktem bezspornym jest, że obecnie żadne ugrupowanie polityczne nie wysunęło murowanego kandydata na burmistrza Hrubieszowa. Jak się nam udało ustalić, z PiS wystartuje albo obecny przewodniczący RM Dariusz Gałecki, który na co dzień pracuje jako ginekolog w hrubieszowskim szpitalu, albo Marek Kata, przedsiębiorca i zastępca Gałeckiego w RM.
Samoobrona i LPR zapewniają, że będą mieć kandydatów na najważniejszy fotel w mieście, ale na razie nie podają nazwisk. Na pewno w wyborach nie wystartuje lider tej drugiej partii. - To już postanowione - zapewnia Józef Baczewski.
Przed szereg nie chcą na razie wychodzić PO, SLD, PSL i SdPl. W Hrubieszowie mówi się co prawda, że kandydatem ludowców ma być Tomasz Zając, który jest obecnie sekretarzem gminy Hrubieszów, ale na razie, nikt tego oficjalnie nie potwierdził. Na przedwyborczej giełdzie pojawiają się ponadto m.in. Czesław Podgórski (SLD) i Zdzisław Kosakowski (SdPl). - Nie ma na razie konkretnych decyzji - mówi ten ostatni, który stoi na czele Zarządu Powiatowego SdPl w Hrubieszowie. - Na 21 maja wyznaczyliśmy spotkanie, w którym wezmą udział nie tylko przedstawiciele SdPl i SLD, ale też organizacji pozarządowych i związków zawodowych. - Wszystko wskazuje na to, że lewica razem pójdzie do wyborów - powiedział nam Jerzy J. Pasieka, szef SLD w powiecie hrubieszowskim. •

TAK BYŁO

Cztery lata temu pierwszą turę wyborów wygrał Franciszek Suchecki, który otrzymał 1407 głosów. Drugi był Czesław Podgórski (SLD-UP), którego poparły tylko trzy osoby mniej. Na kolejnych miejscach wybory zakończyli: Jarosław Woźniak (Hrubieszowskie Porozumienie Samorządowe), Józef Baczewski (LPR), Krzysztof Pirogowicz (PSL) i Bogdan Patkowski (Samoobrona). W drugiej turze Suchecki pokonał Podgórskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!