sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Kuratorium zajmie się dyrektorem Zespołu Szkół w Horodle

Dodano: 9 czerwca 2015, 17:01

Postępowanie prowadzi rzecznik odpowiedzialności dyscyplinarnej – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty
Postępowanie prowadzi rzecznik odpowiedzialności dyscyplinarnej – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty

Kuratorium Oświaty w Lublinie prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie Arnolda B., dyrektora Zespołu Szkół w Horodle (powiat hrubieszowski). 16 maja podczas rutynowej kontroli drogowej policyjny alkomat wskazał promil alkoholu.

Jak pisaliśmy w poniedziałek, na dyrektora skarżą się też rodzice uczniów ZS w Horodle. W liście do lubelskiego kuratorium proszą o interwencję.

– Postępowanie wyjaśniające wszczęliśmy już 29 maja czyli jeszcze zanim dostaliśmy pismo od rodziców. Postępowanie prowadzi rzecznik odpowiedzialności dyscyplinarnej – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty. – Na wyjaśnienie mamy trzy miesiące. Będziemy przesłuchiwać dyrektora, a jeśli będzie taka potrzeba to także inne osoby. Musimy też potwierdzić, czy w sądzie toczy się postępowanie w tej sprawie.

Rodzice napisali nie tylko do kuratorium, ale do Ministerstwa Edukacji Narodowej i lokalnych mediów. Twierdzą, że po tym zdarzeniu dyrektor zmuszał pracowników szkoły do podpisywania pism w jego obronie i straszył ich zwolnieniem z pracy. Zarzucają mu także, że wielokrotnie przebywał w pracy w stanie nietrzeźwym.

– Anonim od rodziców wpłynął do nas 3 czerwca. Przeanalizujemy go i jeśli będzie taka potrzeba, przesłuchamy dodatkowe osoby – zapowiada Babisz.

Arnold B. uważa, że zarzuty, które rodzice stawiają mu w piśmie do kuratorium są bezpodstawne. – Skoro dochodziło do takich sytuacji to dlaczego nikt nie zawiadomił policji? Ktoś ewidentnie próbuje mnie zniszczyć, bo nie podoba mu się, że teraz w szkole można normalnie pracować – komentuje dyrektor. – To, co wydarzyło się 16 maja, wynikało z mojej głupoty. To była moja wina i poddam się karze. Mam pozytywną opinię od rady pedagogicznej, rady rodziców oraz pracowników szkoły – dodaje.

Dyrektorowi grozi utrata stanowiska, zatrzymanie prawa jazdy oraz grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 czerwca 2015 o 16:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały sęk w tym, że temu dyrektorowi naprawdę nie można nic zarzucić oczywiście oprócz sprawy z 16 maja do której on sam się przyznaje, jednak znając go osobiście, domyślam się że nie byłby on zdolny do zastraszania bo tego nie potrzebuje, wszyscy go lubią i szanują. Dziwi mnie że poprzednią panią dyrektor nikt się nie zajął wtedy to było zastraszanie...
Rozwiń
Gość
Gość (10 czerwca 2015 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy KURATOR płaci temu Panu pensję ? Nie - to więc może ........ .
Rozwiń
Gość
Gość (10 czerwca 2015 o 02:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na dyr. Lucjana Miciuka z SP14/ZS12 rodzice też się skarżą. OD LAT!!! I co z tego, skoro facet w tym mieście jest NIEUSUWALNY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!