czwartek, 25 maja 2017 r.

Zamość

Moc przedsięwzięć

Dodano: 4 grudnia 2001, 15:55

20 mln zł wyda w tym roku Oddział Terenowy AWRSP w Lublinie na prace inwestycyjno-remontowe związane z infrastrukturą mieszkaniową. Wszystkie przedsięwzięcia będą kontynuowane w następnych latach.

- W latach 90. przejęliśmy w osiedlach popegeerowskich w sumie 9002 mieszkania - mówi Andrzej Arasimowicz, kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w Oddziale Terenowym AWRSP w Lublinie. - Do rozdysponowania jest ich jeszcze 1126.
Byli pracownicy PGR oraz dotychczasowi najemcy mogą się starać o ich nabycie na preferencyjnych warunkach. B. pracownikom agencja proponuje 4 proc. upustu za każdy rok przepracowany w państwowym gospodarstwie rolnym, najemcom - 3 proc. (za każdy rok najmu). - Poza tym utworzyliśmy 58 spółdzielni mieszkaniowych, którym nieodpłatnie przekazujemy całą infrastrukturę mieszkaniową - kontynuuje kierownik Arasimowicz. - W tym roku na zadania inwestycyjno-remontowe wydamy ok. 20 mln zł, a w sumie, od ich rozpoczęcia, będzie to ok. 60 mln. zł.
Agencja zajmuje się głównie gospodarką ściekową, wodną oraz cieplną. Na terenie powiatu tomaszowskiego wybudowano do tej pory oczyszczalnie ścieków w Machnowie Starym, Machnowie Nowym, Wierzbicy, Rzeplinie, Dębinie, Korczminie i Rudzie Żórawieckiej. Do końca tego roku planowane jest oddanie następnych - w Krzewicy, Magdalence, Ulhówku i Wasylowie. Sieć kanalizacyjną oddano do użytku w Michalowie, wodociągową - w Rzeplinie. Powstało też siedem nowych ujęć wody (Plebanka, Machnów Nowy, Ruda Żórawiecka, Nowosiółki, Wierzbica, Hrebenne i Magdalenka) i cztery nowe kotłownie. - Wszystkie przedsięwzięcia będą kontynuowane w latach następnych - zapewnia Andrzej Arasimowicz.
Na terenie osiedli popegeerowskich w powiecie tomaszowskim przybędzie w niedalekiej przyszłości m.in. 15 oczyszczalni ścieków, 2 sieci kanalizacyjne, 6 ujęć wody 4 sieci wodociągowych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24