środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Moc przedsięwzięć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2001, 15:55

20 mln zł wyda w tym roku Oddział Terenowy AWRSP w Lublinie na prace inwestycyjno-remontowe związane z infrastrukturą mieszkaniową. Wszystkie przedsięwzięcia będą kontynuowane w następnych latach.

- W latach 90. przejęliśmy w osiedlach popegeerowskich w sumie 9002 mieszkania - mówi Andrzej Arasimowicz, kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w Oddziale Terenowym AWRSP w Lublinie. - Do rozdysponowania jest ich jeszcze 1126.
Byli pracownicy PGR oraz dotychczasowi najemcy mogą się starać o ich nabycie na preferencyjnych warunkach. B. pracownikom agencja proponuje 4 proc. upustu za każdy rok przepracowany w państwowym gospodarstwie rolnym, najemcom - 3 proc. (za każdy rok najmu). - Poza tym utworzyliśmy 58 spółdzielni mieszkaniowych, którym nieodpłatnie przekazujemy całą infrastrukturę mieszkaniową - kontynuuje kierownik Arasimowicz. - W tym roku na zadania inwestycyjno-remontowe wydamy ok. 20 mln zł, a w sumie, od ich rozpoczęcia, będzie to ok. 60 mln. zł.
Agencja zajmuje się głównie gospodarką ściekową, wodną oraz cieplną. Na terenie powiatu tomaszowskiego wybudowano do tej pory oczyszczalnie ścieków w Machnowie Starym, Machnowie Nowym, Wierzbicy, Rzeplinie, Dębinie, Korczminie i Rudzie Żórawieckiej. Do końca tego roku planowane jest oddanie następnych - w Krzewicy, Magdalence, Ulhówku i Wasylowie. Sieć kanalizacyjną oddano do użytku w Michalowie, wodociągową - w Rzeplinie. Powstało też siedem nowych ujęć wody (Plebanka, Machnów Nowy, Ruda Żórawiecka, Nowosiółki, Wierzbica, Hrebenne i Magdalenka) i cztery nowe kotłownie. - Wszystkie przedsięwzięcia będą kontynuowane w latach następnych - zapewnia Andrzej Arasimowicz.
Na terenie osiedli popegeerowskich w powiecie tomaszowskim przybędzie w niedalekiej przyszłości m.in. 15 oczyszczalni ścieków, 2 sieci kanalizacyjne, 6 ujęć wody 4 sieci wodociągowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!