Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 sierpnia 2015 r.
21:37

Mówili, że umrę, ale nowotwór się wycofał. Kamil opowiada o cudzie

Autor: Zdjęcie autora ask
0 14 A A

- Miałem zmiany w płucach. Praktycznie nie miałem już wątroby. Byłem w śpiączce i lekarze kazali mamie być już gotową na wszystko. Powiedzieli, że umrę najprawdopodobniej w nocy, a ja zadzwoniłem do niej na drugi dzień i z każdym dniem czułem się lepiej – tak Kamil z Żółkiewki opowiada o cudzie, który jak wierzy dokonał się za pośrednictwem św. Antoniego, patrona sanktuarium w Radecznicy

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek dotarła tu trzecia pielgrzymka rodziny telewizji Trwam i Radia Maryja. Pątnicy, jako pierwsi mogli usłyszeć o tym cudzie. Świadectwo było tym bardziej wzruszające, że w kościele obecny był 20-letni Kamil, który wyszedł ze stanu agonalnego. Mężczyzna nie miał jednak sił, aby powiedzieć, co się wydarzyło. Dlatego to zakonnicy w jego imieniu przeczytali wzruszające świadectwo.

Obraz św. Antoniego z sanktuarium w Radecznicy od wielu lat przyciąga rzesze pielgrzymów.

– W latach 50-tych ubiegłego wieku starano się zabić to miejsce. Żeby zmniejszyć jego rangę umieszczono w klasztorze szpital dla chorych psychicznie. Klasztor jednak żyje i jest znacznie silniejszy niż kiedykolwiek – mówi ojciec Zenon Burdak, wikary w Radecznicy. – Często tu słyszymy o dokonywaniu się cudu uzdrowienia. Takie świadectwo daje wiele osób. To jednak pierwszy cud, jaki miał się tu dokonać po nadaniu przez Ojca Świętego w lipcu tego roku naszemu sanktuarium tytułu bazyliki mniejszej.

Kamil pochodzi z głęboko religijnej rodziny. Sam przez wiele lat służył do mszy w swoim parafialnym kościele. Był też lektorem. Kiedy zachorował na nowotwór, a w jego organizmie wykryto przerzuty, przerażeni rodzice szukali ratunku w Radecznicy.

To tam zamówili w jego intencji trzymiesięczną nowennę. Po jej rozpoczęciu choroba zaczęła się cofać. Młody mężczyzna został wypisany ze szpitala. O swoim uzdrowieniu mówi wprost – „Zawdzięczam go modlitwie”.

Więcej o cudach w Radecznicy w piątkowym wydaniu Magazynu Dziennika Wschodniego. 

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Podróżnik85 / 8 marca 2016 o 23:23

Zamiast toczyć te przepychanki słowne lepiej zachować przez chwilę milczenie z szacunku i zastanowić się nad swoim badaniem. Ciekawe, ile osób po tym wydarzeniu pójdzie się przebadać profilaktycznie. Prawdopodobnie niestety bardzo mało. A przecież to jest takie proste i może odmienić całe życie. Jeśli wykryje się szybko predyspozycje do raka prostaty, to można włączyć profilaktykę opisaną na zdrowegeny.pl i zapobiec rozwojowi tej choroby. Niech każdy się nad tym zastanowi.

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 18:08
Kamil zmarł...
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 18:39
Sam jestem niewierzący, ale nic mi do tego, czy ktoś wierzy w jakiegokolwiek boga. Co mi do tego? OK, koleś opowiada o cudzie, że to dzięki modlitwie, bla bla bla... Co z tego? Nie bardzo rozumiem wielu innych "ateuszy" (to określenie bardzo mi pasuje właśnie do takich czepiających się niewierzących). Po co się czepiacie? Przecież i tak wierzący ludzie nie porzucą religii, bo wy napiszecie coś obraźliwego/złośliwego. Niby wielu ateistów mówi, "po co religie, po prostu bądźmy moralni, dobrzy blabla". Ja się zgadzam z tym. I wiecie co? Ja się nie tylko z tym zgadzam, ale też tak się zachowuję. W przeciwieństwie do tony innych niewierzących. Jesteście po prostu nietolerancyjnymi bucami : ) Chociaż, zakładam, że większość "wojujących ateistów-krzyżowców" to zapewne gimnazjaliści czy licealiści. Zazwyczaj najgłośniejsi są najmniej doświadczeni i nie do końca dojrzali : )
Sam jestem niewierzący, ale nic mi do tego, czy ktoś wierzy w jakiegokolwiek boga. Co mi do tego? OK, koleś opowiada o cudzie, że to dzięki modlitwie, bla bla bla... Co z tego? Nie bardzo rozumiem wielu innych "ateuszy" (to określenie bardzo mi pasuje właśnie do takich czepiających się niewierzących). Po co się czepiacie? Przecież i tak wierzący ludzie nie porzucą religii, bo wy napiszecie coś obraźliwego/złośliwego. Niby wielu ateistów mówi, "po co religie, po prostu bądźmy moralni, dobrzy blabla". Ja się zgadzam z tym. ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:13
Do AUTYŚCI (z)BAWIENIA: Twoja wypowiedź dużo mówi o tym, że ktoś Cię kiedyś mocno skrzywdził. Ja niewiele mogę zrobić, żeby uleczyć Twoją duszę i obudzić miłość w Tobie. Poproszę mojego Pana, by okazał łaskę dla Twojej zbolałej duszy. Natomiast Ty nic nie możesz zrobić żeby Pan Jezus przestał Ciebie kochać. P.S. Nie próbuj tak kpić z Judaizmu czy Islamu. Oni nie będą pisać do Ciebie.
Avatar
seba / 25 sierpnia 2015 o 12:09

"Jeżeli Boga nie ma , to chwała Bogu! A jeżeli jest, to niech Was ręka boska broni! "

Jakie to dziwne, że niewierzący  tak bardzo atakują wierzących! Po co? Co im tak PRZESZKADZA? Niech każdy wierzy w co chce! 

O! Skrytykujcie ISLAM, wtedy będzie prawdziwa adrenalina, a nie walka z "moherowymi beretami" No, czekam, nie ma chętnych? Coś o proroku, jego wyznawcach...

Avatar
bim bom / 25 sierpnia 2015 o 07:51

Życzę Kamilowia zdrowia, ale o wyleczeniu z nowotworu można mówić po kilku latach......a nie po 3 miesiącach....

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 07:11

Przepraszam mamy 2015 rok. Wiara ok, tylko w Boga a nie kościół który sprzeda własne dzieci dla pieniędzy i uciech cielesnych. Nie wiem o jakim cudzie tu mowa, bo nie pokazują dokumentacji medycznej potwierdzajacych stan sprzed ,,cudu''.

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 07:10
Bez Boga ani do proga!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 06:12
z bogiem mozna wszystko glupie komentarze wsadzcie se w dupe
Avatar
Ciemny / 25 sierpnia 2015 o 00:23
Nie rozumiem, czemu służy ta dyskusja??? Jedni mają głęboką wiarę i doświadczają takich cudów jak ten , inni mają wiarę głęboko w d.... i dla nich jest to kolejne:"po prostu miał farta"!Niestety,tacy "ocknięci"z 21 wieku takiego cudu nigdy nie doświadczą,za to zawsze mogą liczyć na chemię i farta:-)A co do hasania przy STWÓRCY , to jest na to cała wieczność ,tylko wszystko w swoim czasie;-)Pozdrawiam wszystkich "światłych"B-)
Avatar
Podróżnik85 / 8 marca 2016 o 23:23

Zamiast toczyć te przepychanki słowne lepiej zachować przez chwilę milczenie z szacunku i zastanowić się nad swoim badaniem. Ciekawe, ile osób po tym wydarzeniu pójdzie się przebadać profilaktycznie. Prawdopodobnie niestety bardzo mało. A przecież to jest takie proste i może odmienić całe życie. Jeśli wykryje się szybko predyspozycje do raka prostaty, to można włączyć profilaktykę opisaną na zdrowegeny.pl i zapobiec rozwojowi tej choroby. Niech każdy się nad tym zastanowi.

Avatar
Gość / 27 stycznia 2016 o 18:08
Kamil zmarł...
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 18:39
Sam jestem niewierzący, ale nic mi do tego, czy ktoś wierzy w jakiegokolwiek boga. Co mi do tego? OK, koleś opowiada o cudzie, że to dzięki modlitwie, bla bla bla... Co z tego? Nie bardzo rozumiem wielu innych "ateuszy" (to określenie bardzo mi pasuje właśnie do takich czepiających się niewierzących). Po co się czepiacie? Przecież i tak wierzący ludzie nie porzucą religii, bo wy napiszecie coś obraźliwego/złośliwego. Niby wielu ateistów mówi, "po co religie, po prostu bądźmy moralni, dobrzy blabla". Ja się zgadzam z tym. I wiecie co? Ja się nie tylko z tym zgadzam, ale też tak się zachowuję. W przeciwieństwie do tony innych niewierzących. Jesteście po prostu nietolerancyjnymi bucami : ) Chociaż, zakładam, że większość "wojujących ateistów-krzyżowców" to zapewne gimnazjaliści czy licealiści. Zazwyczaj najgłośniejsi są najmniej doświadczeni i nie do końca dojrzali : )
Sam jestem niewierzący, ale nic mi do tego, czy ktoś wierzy w jakiegokolwiek boga. Co mi do tego? OK, koleś opowiada o cudzie, że to dzięki modlitwie, bla bla bla... Co z tego? Nie bardzo rozumiem wielu innych "ateuszy" (to określenie bardzo mi pasuje właśnie do takich czepiających się niewierzących). Po co się czepiacie? Przecież i tak wierzący ludzie nie porzucą religii, bo wy napiszecie coś obraźliwego/złośliwego. Niby wielu ateistów mówi, "po co religie, po prostu bądźmy moralni, dobrzy blabla". Ja się zgadzam z tym. ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 12:13
Do AUTYŚCI (z)BAWIENIA: Twoja wypowiedź dużo mówi o tym, że ktoś Cię kiedyś mocno skrzywdził. Ja niewiele mogę zrobić, żeby uleczyć Twoją duszę i obudzić miłość w Tobie. Poproszę mojego Pana, by okazał łaskę dla Twojej zbolałej duszy. Natomiast Ty nic nie możesz zrobić żeby Pan Jezus przestał Ciebie kochać. P.S. Nie próbuj tak kpić z Judaizmu czy Islamu. Oni nie będą pisać do Ciebie.
Avatar
seba / 25 sierpnia 2015 o 12:09

"Jeżeli Boga nie ma , to chwała Bogu! A jeżeli jest, to niech Was ręka boska broni! "

Jakie to dziwne, że niewierzący  tak bardzo atakują wierzących! Po co? Co im tak PRZESZKADZA? Niech każdy wierzy w co chce! 

O! Skrytykujcie ISLAM, wtedy będzie prawdziwa adrenalina, a nie walka z "moherowymi beretami" No, czekam, nie ma chętnych? Coś o proroku, jego wyznawcach...

Avatar
bim bom / 25 sierpnia 2015 o 07:51

Życzę Kamilowia zdrowia, ale o wyleczeniu z nowotworu można mówić po kilku latach......a nie po 3 miesiącach....

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 07:11

Przepraszam mamy 2015 rok. Wiara ok, tylko w Boga a nie kościół który sprzeda własne dzieci dla pieniędzy i uciech cielesnych. Nie wiem o jakim cudzie tu mowa, bo nie pokazują dokumentacji medycznej potwierdzajacych stan sprzed ,,cudu''.

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 07:10
Bez Boga ani do proga!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 06:12
z bogiem mozna wszystko glupie komentarze wsadzcie se w dupe
Avatar
Ciemny / 25 sierpnia 2015 o 00:23
Nie rozumiem, czemu służy ta dyskusja??? Jedni mają głęboką wiarę i doświadczają takich cudów jak ten , inni mają wiarę głęboko w d.... i dla nich jest to kolejne:"po prostu miał farta"!Niestety,tacy "ocknięci"z 21 wieku takiego cudu nigdy nie doświadczą,za to zawsze mogą liczyć na chemię i farta:-)A co do hasania przy STWÓRCY , to jest na to cała wieczność ,tylko wszystko w swoim czasie;-)Pozdrawiam wszystkich "światłych"B-)
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 1 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 2

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!