piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Na obwodnicy Zamościa będzie luźniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2009, 11:24
Autor: Bogdan Nowak

Obwodnica Zamościa miała usprawnić ruch w mieście i m.in. ułatwić przejazd do przejścia granicznego w Hrebennem. To się udało. Jednak do ideału jest nadal daleko.

W godzinach szczytu trasa się często korkuje. Według jednego z zamojskich radnych sytuację komplikują zjazdy i auta parkujące w niedozwolonych miejscach.

- Samochodów w mieście jest coraz więcej i ulice są coraz częściej zakorkowane - denerwuje się pan Jan, 42-letni właściciel opla. - Są miejsca, gdzie stało się to koszmarem (np. przy ul. Peowiaków-red.). Podobnie jest na obwodnicy. Miała to być trasa szybkiego ruchu. Wyszło jak zwykle. Bywa tak, że przez ten kilkukilometrowy odcinek trzeba się wlec pół godziny.

Trudno sobie wyobrazić Zamość bez obwodnicy. Setki tirów jadących od strony Lublina do przejścia granicznego w Hrebennem rozjechałyby miasto (tak jak to nadal dzieje się m.in. w Tomaszowie Lub.). Ruch jest tam potężny.

To sprzyja interesom. Dlatego mieszkańcy Zamościa wykupują działki i robią sobie zjazdy na trasę.

Według radnego Jerzego Nizioła (SDPL) to utrudnia ruch. - Tych zjazdów jest coraz więcej - mówił na sesji Rady Miejskiej. - To stanie się poważnym problemem. Sytuację komplikują auta, które są parkowane na obwodnicy w niedozwolonych miejscach. Straż Miejska to eliminuje, ale skutki interwencji nie są zadowalające.

Wybraliśmy się na miejsce. Rzeczywiście zjazdów tam nie brakuje, a w okolicy torów kolejowych ruch był "przykorkowany”. Znaleźliśmy też auta w niedozwolonych miejscach. Stały m.in. obok tzw. auto-złomów, tuż za zakazem zatrzymywania.

- Tam wcześniej jest zakręt - mówi jeden z kierowców. - Ludzie wyskakują zza niego i… muszą mijać się na trzeciego. Taki tłok. To niebezpieczne. Nie tylko spowalniany jest ruch, ale w końcu może dojść do tragedii.

Wiesław Gramatyka, komendant zamojskiej Straży Miejskiej przyznaje, że na obwodnicy "jest kłopot”. Tylko w ostatnich tygodniach jego ludzie wypisali krnąbrnym kierowcom po kilkanaście mandatów i udzielili kilkudziesięciu pouczeń. Na skutki trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Staramy się monitorować sytuację co najmniej dwa razy w tygodniu - tłumaczy Gramatyka. - Jednak gdy odjeżdżamy, znów auta stają w niedozwolonych miejscach. Jestem pewien, że z czasem będzie ich jednak coraz mniej. Choćby dlatego, że właściciele okolicznych zakładów sami zaczęli pouczać kierowców i straszyć naszymi mandatami.

Jest pomysł także na zjazdy do obwodnicy. - Jeszcze w tym roku wybudujemy przy obwodnicy ulicę Głogową - zapowiada Anna Muszyńska, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu. - Dzięki temu będzie można dojechać do tych auto-złomów z drugiej strony. Wtedy trzy zjazdy na obwodnicę znikną. Sprawa zostanie rozwiązana. W innych miejscach jest bezpieczniej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Andzej
jola
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 czerwca 2009 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obwodnicy poszerzać nie będą, ale pewnie mało kto wie, że szykuje się nam budowa innej obwodnicy, w ciągu drogi ekspresowej S17 - podobnej do tej koło Garwolina. Będzie dwujezdniowa. Ominie Zamość szerokim łukiem od Łabuń aż za Sitaniec. W tej chwili trwa postępowanie administracyjne w celu uzyskania decyzji środowiskowej. Przewidywane rozpoczęcie robót - 2011 lub 2012 r. Więc nie jest źle - za kilka lat cały tranzyt zniknie z naszej lokalnej obwodnicy.
Rozwiń
Andzej
Andzej (18 czerwca 2009 o 00:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url="http://www.zemsta-za-zdrade.com/?id=38aba935"]http://www.zemsta-za-zdrade.com/?id=38aba935[/url]
Rozwiń
jola
jola (17 czerwca 2009 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat na tym odcinku ulicy, o którym mowa korków nie ma. Korki są w godzinach szczytu od skrzyżowania z ulicą starowiejską w stronę Nowego Miasta. (Można by cos zrobic zprzejazdem kolejowym)
Rozwiń
Gość
Gość (17 czerwca 2009 o 05:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponuję dokładnie przyjrzeć się na jakim odcinku obwodnicy powstaja korki i wnioski same sie nasuną, nie ma to raczej za wiele związku z parkowanymi na poboczach pojazdami - chociaż one też nie powinny byc parkowane w niedozwolonych miejscach, zawsze kiedy droga przechodzi z dwu pasów ruchu w jeden - są takie sytuacje - a tego odcinka z jednym pasem ruchu nie mozna chyba nazwać obwodnicą ??? nalezy wykonać prawidłową obwodnicę a nie karać ludzi mandatami ....
Rozwiń
użytkownik tej  obwodnicy
użytkownik tej obwodnicy (16 czerwca 2009 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Główny problem tej obwodnicy jest to, że jest ona niedokończona na dużym odcinku. Tam jest tylko jeden pas ruchu. Czy można spodziewać się w przewidywanym czasie poszerzenia jej aż do ronda przy ul. Legionów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!