Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

10 marca 2009 r.
19:12
Edytuj ten wpis

"Nie pozwolimy na stawianie pomników dla UPA!"

0 75 A A

Bereść, Grodysławice, Modryń, Mołożów, Wereszyn i Turkowice. W tych wioskach Ukraińcy planują upamiętnić mogiły swoich pobratymców. - Nie będzie zgody na stawianie pomników symbolicznych ku czci UPA - zapewnia Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podczas wspólnych działań na rzecz upamiętnienia miejsc pochówków po obu stronach granicy na lata 2009-2011 strona ukraińska wysunęła 19 propozycji.

Dominują miejscowości na Podkarpaciu, ale - jak się nam udało ustalić - w kręgu zainteresowań Ukraińców jest też sześć wiosek na Zamojszczyźnie. Chodzi o Bereść w powiecie zamojskim, Grodysławice w tomaszowskim oraz Modryń, Mołożów, Wereszyn i Turkowice w hrubieszowskim.

Ukraińcy tu żyli

Tam - jak podnosi strona ukraińska - mieszkali przed wojną ich rodacy, chodzili do cerkwi, a zmarłych grzebali na prawosławnych cmentarzach. Świątynie w Grodysławicach i Modryniu pełnią obecnie funkcję kościołów katolickich, cerkiew w Wereszynie została zburzona w 1938 roku.

- Musimy iść w kierunku pojednania. Skoro my możemy upamiętniać swoich rodaków po tamtej stronie granicy, trzeba im dać takie samo prawo - uważa Lech Szopiński, wójt Mircza.

W Turkowicach nie są już tak zgodni. Ukraińcy podnoszą, że w miejscu, gdzie grzebano kiedyś mniszki klasztoru prawosławnego, uczniowie grają teraz w piłkę.
- Tam na pewno nie było cmentarza - zapewnia jedna z mieszkanek wioski. - Prawosławni sprowadzili do nas już swoje zakonnice, ale to im nie wystarcza - złości się inna.

W tamtym rejonie kwitnie poza tym kult siostry Longiny Trudzińskiej zamordowanej wraz z wychowankami Zakładu dla Sierot Wojennych w Turkowicach przez ukraińskich nacjonalistów.

Bolesna historia

Za tydzień minie 65 lat od rozbicia Bereścia, ostatniej twierdzy UPA na Zamojszczyźnie. Wioska jest dla Ukraińców tak samo ważnym miejscem jak Sahryń, gdzie 10 marca 1944 roku oddziały AK zlikwidowały silnie ufortyfikowaną placówkę OUN-UPA i posterunek ukraińskiej policji pomocniczej. W czasie ataku śmierć ponieśli także ukraińscy cywile. Kilka miesięcy temu na sahryńskim cmentarzu stanął pomnik.

- My także nie mamy nic przeciwko budowie pomnika pod warunkiem, że nie będzie na nim tryzuba (godło niepodległej Ukrainy, ale równocześnie symbol UPA - red.), ani nazwisk poległych banderowców - mówią w Bereściu.

Nie można czcić UPA

Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zapewnia, że z porządkowaniem bądź upamiętnianiem ukraińskich mogił nie powinno być problemu. - Mogę zaręczyć, że nie będzie zgody na stawianie pomników symbolicznych ku czci OUN-UPA niezwiązanych z miejscem pochówków - zapewnia Andrzej Przewoźnik. - Ideologia i symbolika nacjonalistów ukraińskich mają negatywne konotacje i fatalnie są przyjmowane w Polsce.

Upamiętnią Polaków

Strona polska chce do 2011 roku kontynuować prace w Bykowi k. Kijowa, zająć się ekshumacją żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku we Lwowie, a także upamiętnić rodaków zabitych we lwowskim więzieniu NKWD, otworzyć duży cmentarz w Łucku, a także zadbać o miejsca pamięci rodaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów m.in. w Ostrówkach, Korościatynie i Budach Ossowskich.

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SMAKOŁYK / 4 marca 2013 o 20:31
[size=5]GONIĆ WASILÓW SQRWYSYNÓW NA KOPACH[/size]
Avatar
wojciech / 28 lutego 2013 o 23:52
[quote name='pitbul' timestamp='1236766341' post='103211']
Pytanie do Szanownego autora art.: jak by autor nazwal zostasowane w tekscie rozróznienie, jak Ukraińcy Polaków to "zamordowani", jak Polacy Ukraińców to : "śmierć poniesli"???? Do Koscioła to pewnie Pan chodzisz, i z sumieniem tez sadzisz ze w porządku? Prosze pocztać polskich (sic) autorów m.in. A. Sowe, R. Torzeckiego, jak oni opisuje to co sie wydarzeyło w 1944 r. m.in. w Sahryniu i innych miejscowościach. Moze wtedy choc na chwile ze te filozofie Kalego troche bedzie wstyd.
[/quote]

W sachryniu Panie to my historię znamy - sam mój dziadek uczestniczył w niej.
Dzięki tej akcji zostało ocalonych kilka tysięcy Polskich istnień! Jeśli już się Pan wypowiada o sachryniu to wie Pan że tam był obóz wypadowy UPA który grasowałi mordował okoliczne Polskie wojska, a ten ustawiony CKM na wierzy w cerkwii? A ta policja ukraińska w niebieskoczarnych mundurkach ? To co zwykli cywile.
Pamiętajmy - tylko prawda nas wyzwoli.
[quote name='pitbul' timestamp='1236766341' post='103211']
Pytanie do Szanownego autora art.: jak by autor nazwal zostasowane w tekscie rozróznienie, jak Ukraińcy Polaków to "zamordowani", jak Polacy Ukraińców to : "śmierć poniesli"???? Do Koscioła to pewnie Pan chodzisz, i z sumieniem tez sadzisz ze w porządku? Prosze pocztać polskich (sic) autorów m.in. A. Sowe, R. Torzeckiego, jak oni opisuje to co sie wydarzeyło w 1944 r. m.in. w Sahryniu i innych miejscowościach. Moze wtedy choc na ch... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 23:54
smyk napisał:
W lecie byłem w ogródku piwnym i jeden wszechpolak tak sie zapił ze sie zlal pod siebie. Wygadywał coś o wielkiej polsce i że u nas trza zrobic porządek taki jak zrobili banderowcy. Rozumiem cie też nie moglem spać. A co do uprawnien zbowidowskich które posiada ten zły człowiek, to nie martw sie, nie okrada on nas wszystkich płacących podatki, bo panstwo polskie zbowidowcom wszystko zabrała. Na pamiątkę pozostały im jeno książeczki członkowskie. A jak wiesz jak sie nazywa, to przeciez można zgłosić do prokuratury w koncu to morderca, albo do ABW-może to jakiś szieg.

No widzisz jak to się sklada - ja już wczesną jesienią byłem także w ogródku piwnym i tam jeden niby - demokrata, wykrzykujący " jeb..c narodwców" zwyczajnie ze...rał się pod siebie - było wiele smrodu !!! Nawet jak leżał unużany w gówn..e to skrzeczał że " jestescie nacjonaliści i faszyści !

No widzisz jak to się sklada - ja już wczesną jesienią byłem także w ogródku piwnym i tam jeden niby - demokrata, wykrzykujący " jeb..c narodwców" zwyczajnie ze...rał się pod siebie - było wiele smrodu !!! Nawet jak leżał unużany w gówn..e to skrzeczał że " jestescie nacjonaliści i faszyści ! rozwiń
Avatar
smyk / 13 lutego 2010 o 04:48
W lecie byłem w ogródku piwnym i jeden wszechpolak tak sie zapił ze sie zlal pod siebie. Wygadywał coś o wielkiej polsce i że u nas trza zrobic porządek taki jak zrobili banderowcy. Rozumiem cie też nie moglem spać. A co do uprawnien zbowidowskich które posiada ten zły człowiek, to nie martw sie, nie okrada on nas wszystkich płacących podatki, bo panstwo polskie zbowidowcom wszystko zabrała. Na pamiątkę pozostały im jeno książeczki członkowskie. A jak wiesz jak sie nazywa, to przeciez można zgłosić do prokuratury w koncu to morderca, albo do ABW-może to jakiś szieg.
Avatar
Robelion / 13 lutego 2010 o 00:22
Ja mam do dodania..

Dzisiaj była u mojej matki bliska koleżanka.. Matka pod wieczór przyszła do mojego pokoju mówiąc mi, że owa przyjacółka, dziś przy kawie, zwierzyła się jej, iż jej 84-letni ojciec jest z charakteru złym człowiekiem. Powiedziała w luźniej rozmowie mojej matce, że był on w organizacji UPA i dorzuciła, od tak poprostu, że zabijał ludzi (nie użyła zrotu, walczył z kimś, ale poprostu; zabijał ludzi). Służył on potem również w LWP. Dziś ponoć, pomimo swego podeszłego wieku, wciąż ma naturę bardzo butną i trzyma w domu broń. Ma też uprawnienia zbowidowskie.
Matka przyznała mi się, że przeszła jej przez głowę myśl o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów na Polakach, jednak wstydziła się (pewnie także by nie popsuć atmosfery spotkania), zadać jej pytanie kogo faktycznie zabijał jej ojciec. Zrugałem ją za to poważnie, ponieważ postawienie takiego pytania leży w obowiązku każdego człowieka posiadajacego podstawowy fundament moralno-etyczny. Tym bardziej, iż za zadanie takiego pytania nie grożą jej dziś żadne konsekwencje.
Oczywiście nie wiadomo kogo ostatecznie zabijał, jako członek UPA, ojciec owej koleżanki mojej mamy. Niemniej rodzi się pytanie, czy faktycznie mogła część zbrodniarzy z UPA zostać, podczas "Akcji Wisła", repatriowanych na polskie ziemie zachodnie? Czy mogli się oni w jakiś sposób znaleźć w LWP? Czy może być tak, że sporo tych zbrodniarzy żyło potem w PRL'u i brało za żony Polki? Czy były w ogóle przypadki postawienia w stan oskarżnia jakiś członków UPA-UON za ich czyny ludobójstwa?
Ja mam do dodania..

Dzisiaj była u mojej matki bliska koleżanka.. Matka pod wieczór przyszła do mojego pokoju mówiąc mi, że owa przyjacółka, dziś przy kawie, zwierzyła się jej, iż jej 84-letni ojciec jest z charakteru złym człowiekiem. Powiedziała w luźniej rozmowie mojej matce, że był on w organizacji UPA i dorzuciła, od tak poprostu, że zabijał ludzi (nie użyła zrotu, walczył z kimś, ale poprostu; zabijał ludzi). Służył on potem również w LWP. Dziś ponoć, pomimo swego podeszłego wieku, wciąż ma naturę bardzo butną i trzyma w d... rozwiń
Avatar
Piotrek23000 / 21 listopada 2009 o 19:49
Ludzie o co wam chodzi Dobija was, że można prowadzić inteligentną rozmowe ?? A na serio jak nie macie nic do dodania na nasz temat to znajdźcie sobie inne forum swojego poziomu.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 17:44
ksywka - berny, jaro
zatem:

. Zatracasz poczucie rzeczywistości. Innych Twoich wynaturzeń-wybacz- nie skomentuję.
Pozdrawiam mając nadzieję, że w zbliżającym się w świątecznym niedzielnym dniu chwila refleksji i duchowa pokuta pozwoli dojść Tobie do normalności.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 17:39
Jaro

jaro napisał:
Faszyzm przeżarł mu mózg.

Hm, niezły ubaw. Faszyzm przeżarł mi mózg. Jak przystało na radykała pisze to " narodowiec" , którego korzonki tkwią właśnie w tych ideach.
Avatar
jaro / 19 listopada 2009 o 20:21
Elwir napisał:
o qzwa płaczek smyczkuje ze sobą


Dlaczego tak nerwowo reagujesz ? Masz coś na sumieniu? Z używaniem wulgaryzmów mógłbyś sobie darować – forum to nie buda z piwskiem !
Kolejny raz próbujesz sprowokować mnie do ostrej reakcji ! Tym razem nie zrobię ci tej przyjemności! Szkoda mi zwyczajnie czasu na pyskówkę i nie mam zamiaru zniżać się do twego kloacznego poziomu.
Każdy kto nas czyta może sobie wyrobić osobiste zdanie o formie i stylu toczącej się dyskusji . Oczywiście naszego anonimowego prowokatora nie będę przekonywał o tym, że nie jestem wielbłądem - ponieważ to nic nie da - to jest BETON ! Faszyzm przeżarł mu mózg. Im więcej będzie się go przekonywało to tym bardziej będzie się zapierał przy swoim.
Mam nadzieję że moja dyskusja z Piotrkiem była w miarę rzeczowa . Na pewno dużo mniej nas dzieli obecnie niż na jej początku…
Żegnam.


Dlaczego tak nerwowo reagujesz ? Masz coś na sumieniu? Z używaniem wulgaryzmów mógłbyś sobie darować – forum to nie buda z piwskiem !
Kolejny raz próbujesz sprowokować mnie do ostrej reakcji ! Tym razem nie zrobię ci tej przyjemności! Szkoda mi zwyczajnie czasu na pyskówkę i nie mam zamiaru zniżać się do twego kloacznego poziomu.
Każdy kto nas czyta może sobie wyrobić osobiste zdanie o formie i stylu toczącej się dyskusji . Oczywiście naszego anonimowego prowokatora nie będę p... rozwiń
Avatar
Elwir / 19 listopada 2009 o 07:34
o qzwa płaczek smyczkuje ze sobą
Avatar
SMAKOŁYK / 4 marca 2013 o 20:31
[size=5]GONIĆ WASILÓW SQRWYSYNÓW NA KOPACH[/size]
Avatar
wojciech / 28 lutego 2013 o 23:52
[quote name='pitbul' timestamp='1236766341' post='103211']
Pytanie do Szanownego autora art.: jak by autor nazwal zostasowane w tekscie rozróznienie, jak Ukraińcy Polaków to "zamordowani", jak Polacy Ukraińców to : "śmierć poniesli"???? Do Koscioła to pewnie Pan chodzisz, i z sumieniem tez sadzisz ze w porządku? Prosze pocztać polskich (sic) autorów m.in. A. Sowe, R. Torzeckiego, jak oni opisuje to co sie wydarzeyło w 1944 r. m.in. w Sahryniu i innych miejscowościach. Moze wtedy choc na chwile ze te filozofie Kalego troche bedzie wstyd.
[/quote]

W sachryniu Panie to my historię znamy - sam mój dziadek uczestniczył w niej.
Dzięki tej akcji zostało ocalonych kilka tysięcy Polskich istnień! Jeśli już się Pan wypowiada o sachryniu to wie Pan że tam był obóz wypadowy UPA który grasowałi mordował okoliczne Polskie wojska, a ten ustawiony CKM na wierzy w cerkwii? A ta policja ukraińska w niebieskoczarnych mundurkach ? To co zwykli cywile.
Pamiętajmy - tylko prawda nas wyzwoli.
[quote name='pitbul' timestamp='1236766341' post='103211']
Pytanie do Szanownego autora art.: jak by autor nazwal zostasowane w tekscie rozróznienie, jak Ukraińcy Polaków to "zamordowani", jak Polacy Ukraińców to : "śmierć poniesli"???? Do Koscioła to pewnie Pan chodzisz, i z sumieniem tez sadzisz ze w porządku? Prosze pocztać polskich (sic) autorów m.in. A. Sowe, R. Torzeckiego, jak oni opisuje to co sie wydarzeyło w 1944 r. m.in. w Sahryniu i innych miejscowościach. Moze wtedy choc na ch... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2010 o 23:54
smyk napisał:
W lecie byłem w ogródku piwnym i jeden wszechpolak tak sie zapił ze sie zlal pod siebie. Wygadywał coś o wielkiej polsce i że u nas trza zrobic porządek taki jak zrobili banderowcy. Rozumiem cie też nie moglem spać. A co do uprawnien zbowidowskich które posiada ten zły człowiek, to nie martw sie, nie okrada on nas wszystkich płacących podatki, bo panstwo polskie zbowidowcom wszystko zabrała. Na pamiątkę pozostały im jeno książeczki członkowskie. A jak wiesz jak sie nazywa, to przeciez można zgłosić do prokuratury w koncu to morderca, albo do ABW-może to jakiś szieg.

No widzisz jak to się sklada - ja już wczesną jesienią byłem także w ogródku piwnym i tam jeden niby - demokrata, wykrzykujący " jeb..c narodwców" zwyczajnie ze...rał się pod siebie - było wiele smrodu !!! Nawet jak leżał unużany w gówn..e to skrzeczał że " jestescie nacjonaliści i faszyści !

No widzisz jak to się sklada - ja już wczesną jesienią byłem także w ogródku piwnym i tam jeden niby - demokrata, wykrzykujący " jeb..c narodwców" zwyczajnie ze...rał się pod siebie - było wiele smrodu !!! Nawet jak leżał unużany w gówn..e to skrzeczał że " jestescie nacjonaliści i faszyści ! rozwiń
Avatar
smyk / 13 lutego 2010 o 04:48
W lecie byłem w ogródku piwnym i jeden wszechpolak tak sie zapił ze sie zlal pod siebie. Wygadywał coś o wielkiej polsce i że u nas trza zrobic porządek taki jak zrobili banderowcy. Rozumiem cie też nie moglem spać. A co do uprawnien zbowidowskich które posiada ten zły człowiek, to nie martw sie, nie okrada on nas wszystkich płacących podatki, bo panstwo polskie zbowidowcom wszystko zabrała. Na pamiątkę pozostały im jeno książeczki członkowskie. A jak wiesz jak sie nazywa, to przeciez można zgłosić do prokuratury w koncu to morderca, albo do ABW-może to jakiś szieg.
Avatar
Robelion / 13 lutego 2010 o 00:22
Ja mam do dodania..

Dzisiaj była u mojej matki bliska koleżanka.. Matka pod wieczór przyszła do mojego pokoju mówiąc mi, że owa przyjacółka, dziś przy kawie, zwierzyła się jej, iż jej 84-letni ojciec jest z charakteru złym człowiekiem. Powiedziała w luźniej rozmowie mojej matce, że był on w organizacji UPA i dorzuciła, od tak poprostu, że zabijał ludzi (nie użyła zrotu, walczył z kimś, ale poprostu; zabijał ludzi). Służył on potem również w LWP. Dziś ponoć, pomimo swego podeszłego wieku, wciąż ma naturę bardzo butną i trzyma w domu broń. Ma też uprawnienia zbowidowskie.
Matka przyznała mi się, że przeszła jej przez głowę myśl o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów na Polakach, jednak wstydziła się (pewnie także by nie popsuć atmosfery spotkania), zadać jej pytanie kogo faktycznie zabijał jej ojciec. Zrugałem ją za to poważnie, ponieważ postawienie takiego pytania leży w obowiązku każdego człowieka posiadajacego podstawowy fundament moralno-etyczny. Tym bardziej, iż za zadanie takiego pytania nie grożą jej dziś żadne konsekwencje.
Oczywiście nie wiadomo kogo ostatecznie zabijał, jako członek UPA, ojciec owej koleżanki mojej mamy. Niemniej rodzi się pytanie, czy faktycznie mogła część zbrodniarzy z UPA zostać, podczas "Akcji Wisła", repatriowanych na polskie ziemie zachodnie? Czy mogli się oni w jakiś sposób znaleźć w LWP? Czy może być tak, że sporo tych zbrodniarzy żyło potem w PRL'u i brało za żony Polki? Czy były w ogóle przypadki postawienia w stan oskarżnia jakiś członków UPA-UON za ich czyny ludobójstwa?
Ja mam do dodania..

Dzisiaj była u mojej matki bliska koleżanka.. Matka pod wieczór przyszła do mojego pokoju mówiąc mi, że owa przyjacółka, dziś przy kawie, zwierzyła się jej, iż jej 84-letni ojciec jest z charakteru złym człowiekiem. Powiedziała w luźniej rozmowie mojej matce, że był on w organizacji UPA i dorzuciła, od tak poprostu, że zabijał ludzi (nie użyła zrotu, walczył z kimś, ale poprostu; zabijał ludzi). Służył on potem również w LWP. Dziś ponoć, pomimo swego podeszłego wieku, wciąż ma naturę bardzo butną i trzyma w d... rozwiń
Avatar
Piotrek23000 / 21 listopada 2009 o 19:49
Ludzie o co wam chodzi Dobija was, że można prowadzić inteligentną rozmowe ?? A na serio jak nie macie nic do dodania na nasz temat to znajdźcie sobie inne forum swojego poziomu.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 17:44
ksywka - berny, jaro
zatem:

. Zatracasz poczucie rzeczywistości. Innych Twoich wynaturzeń-wybacz- nie skomentuję.
Pozdrawiam mając nadzieję, że w zbliżającym się w świątecznym niedzielnym dniu chwila refleksji i duchowa pokuta pozwoli dojść Tobie do normalności.
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 17:39
Jaro

jaro napisał:
Faszyzm przeżarł mu mózg.

Hm, niezły ubaw. Faszyzm przeżarł mi mózg. Jak przystało na radykała pisze to " narodowiec" , którego korzonki tkwią właśnie w tych ideach.
Avatar
jaro / 19 listopada 2009 o 20:21
Elwir napisał:
o qzwa płaczek smyczkuje ze sobą


Dlaczego tak nerwowo reagujesz ? Masz coś na sumieniu? Z używaniem wulgaryzmów mógłbyś sobie darować – forum to nie buda z piwskiem !
Kolejny raz próbujesz sprowokować mnie do ostrej reakcji ! Tym razem nie zrobię ci tej przyjemności! Szkoda mi zwyczajnie czasu na pyskówkę i nie mam zamiaru zniżać się do twego kloacznego poziomu.
Każdy kto nas czyta może sobie wyrobić osobiste zdanie o formie i stylu toczącej się dyskusji . Oczywiście naszego anonimowego prowokatora nie będę przekonywał o tym, że nie jestem wielbłądem - ponieważ to nic nie da - to jest BETON ! Faszyzm przeżarł mu mózg. Im więcej będzie się go przekonywało to tym bardziej będzie się zapierał przy swoim.
Mam nadzieję że moja dyskusja z Piotrkiem była w miarę rzeczowa . Na pewno dużo mniej nas dzieli obecnie niż na jej początku…
Żegnam.


Dlaczego tak nerwowo reagujesz ? Masz coś na sumieniu? Z używaniem wulgaryzmów mógłbyś sobie darować – forum to nie buda z piwskiem !
Kolejny raz próbujesz sprowokować mnie do ostrej reakcji ! Tym razem nie zrobię ci tej przyjemności! Szkoda mi zwyczajnie czasu na pyskówkę i nie mam zamiaru zniżać się do twego kloacznego poziomu.
Każdy kto nas czyta może sobie wyrobić osobiste zdanie o formie i stylu toczącej się dyskusji . Oczywiście naszego anonimowego prowokatora nie będę p... rozwiń
Avatar
Elwir / 19 listopada 2009 o 07:34
o qzwa płaczek smyczkuje ze sobą
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra