poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Zamość

Nowa sala sportowa w Gromadzie już otwarta

  Edytuj ten wpis
Autor: (lew)

To jedna z największych inwestycji sportowych prowadzonych przez ostatnie lata w gminie Biłgoraj. W środę przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie uroczyście otwarto nową salę gimnastyczną.

Budowa pochłonęła ponad 3,7 mln złotych, z czego samorząd pozyskał dotację w ramach RPO Województwa Lubelskiego w wysokości ponad 2,8 mln złotych.

– Ponadto dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniosło ponad 700 tys. złotych – dodaje Ewelina Lemieszek z UG Biłgoraj.

Wkład własny gminy to jedynie ok. 700 tys. złotych.

Za te pieniądze powstał nowoczesny obiekt sportowy, który obejmuje salę o powierzchni ponad 590 mkw. połączoną na poziomie pierwszego piętra z widownią na 78 miejsc siedzących. Posiada również zaplecze gastronomiczne oraz socjalne. Wyposażona jest przy tym w szatnie i łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Na uroczyste otwarcie sali przybyli do Gromady m.in. Krzysztof Hetman, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, Jarosław Szymczyka, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Jacek Grabek, kierownik zamojskiej delegatury LUW.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!