poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

O Roztoczu wiedzą już wszystko. Warsztaty dla nauczycieli

Dodano: 1 grudnia 2016, 07:31
Autor: ask

(fot. A. Dybowska)
(fot. A. Dybowska)

Zakończyły się interdyscyplinarne warsztaty dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego pedagodzy poznawali "Bioróżnorodność wokół nas".

W spotkaniach wzięło udział 40 nauczycieli z 27 placówek edukacyjnych oraz z instytucji zajmujących się edukacją ekologiczną z Lubelszczyzny.

– Ideą imprezy było przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć terenowych zarówno na terenie Parku jak i w najbliższym sąsiedztwie szkoły – tłumaczy Aneta Dybowska, starsza specjalistka ds. edukacji RPN. – Bezpośredni kontakt z naturą, praca w małych grupach, współpraca z pracownikami RPN, sprawiły, iż uczestnicy mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności kształtowania kultury przyrodniczej, zapoznania się z uwarunkowaniami przyrodniczo-krajobrazowymi ścieżek poznawczych oraz z bazą edukacyjną i turystyczną Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Honorowy patronat nad warsztatami objął Kurator Oświaty w Lublinie, a dofinansowane zostały one przez Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!