czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Zamość

O Roztoczu wiedzą już wszystko. Warsztaty dla nauczycieli

Dodano: 1 grudnia 2016, 07:31
Autor: ask

(fot. A. Dybowska)
(fot. A. Dybowska)

Zakończyły się interdyscyplinarne warsztaty dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego pedagodzy poznawali "Bioróżnorodność wokół nas".

W spotkaniach wzięło udział 40 nauczycieli z 27 placówek edukacyjnych oraz z instytucji zajmujących się edukacją ekologiczną z Lubelszczyzny.

– Ideą imprezy było przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć terenowych zarówno na terenie Parku jak i w najbliższym sąsiedztwie szkoły – tłumaczy Aneta Dybowska, starsza specjalistka ds. edukacji RPN. – Bezpośredni kontakt z naturą, praca w małych grupach, współpraca z pracownikami RPN, sprawiły, iż uczestnicy mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności kształtowania kultury przyrodniczej, zapoznania się z uwarunkowaniami przyrodniczo-krajobrazowymi ścieżek poznawczych oraz z bazą edukacyjną i turystyczną Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Honorowy patronat nad warsztatami objął Kurator Oświaty w Lublinie, a dofinansowane zostały one przez Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!