piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Oddajecie nam Skurę na jakiś czas!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2006, 20:20

Niech popracuje chociaż do końca roku. Niech skończy to, co zaczął - takimi argumentami biłgorajscy radni powiatowi próbują skłonić komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej do zmiany decyzji o zdymisjonowaniu Mieczysława Skury. Zainteresowany także odwołał się już od tego postanowienia.

- To człowiek ogromnie zasłużony dla naszego powiatu. Stwierdzenie o braku zaufania, które znalazło się w decyzji o odwołaniu, jest absurdalne - przekonywała podczas ubiegłotygodniowej sesji radna Zofia Woźnica i zaproponowała, by w obronie Skury napisać do komendanta wojewódzkiego PSP z prośbą o utrzymanie go na stanowisku do końca roku. - W tym czasie będzie mógł dokończyć rozpoczęte przez siebie inwestycje, a my będziemy mieli możliwość godnie go pożegnać i podziękować za dotychczasowe zasługi - dodała radna.
Jej propozycja doprowadziła do dyskusji, podczas której kierowanie się kluczem przynależności partyjnej zarzucono staroście biłgorajskiemu. Stanisławowi Schodzińskiemu pozytywnie zaopiniował bowiem propozycję zdymisjonowania Skury. - Ludzie, którzy w poprzedniej kadencji konstruowali polityczny układ stanowisk, pouczają nas wszystkich o solidarności - oburzył się Stanisław Schodziński. Po czym ze szczegółami przypomniał, na jakich zasadach dzieliła stanowiska rządząca wówczas w powiecie biłgorajskim koalicja PSL-SLD. Zapewnił jednocześnie, że on sam od czterech lat żadnego urzędnika nie zapytał o partyjną przynależność, a odwołanie Skury nie było jego pomysłem. - Nie wniosłem po prostu zastrzeżeń do suwerennej decyzji komendanta wojewódzkiego, tym bardziej, że oświadczono mi, iż komendant Skura odchodzi na emeryturę - tłumaczył się Schodziński.
Ostatecznie, stosunkiem głosów 11 za, 10 przeciw i przy jednym wstrzymujący się radni powiatowi poparli prośbę o pozostawienie Skury na dotychczasowym stanowisku do końca roku. Wniosek w tej sprawie ma trafić na biurko komendanta wojewódzkiego i głównego PSP oraz starosty biłgorajskiego. Jaki będzie efekt?- Na jakiekolwiek decyzje jest jeszcze za wcześnie. Komendant wojewódzki weźmie wszystkie te pisma pod uwagę i w odpowiednim czasie zajmie stanowisko w tej sprawie - odpowiada Aneta Wożakowska-Kawska, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie.
Julia Okoń
Strażackie czystki
Mieczysław Skura nie jest jedynym komendantem powiatowym straży pożarnej, który ostatnio został zdymisjonowany. Ze stanowiskiem rozstał się także Piotr Kierepka, szef strażaków w Hrubieszowie. W tym przypadku decyzja komendanta wojewódzkiego również została zaakceptowana przez starostę. Komendancki stołek w Hrubieszowie został już obsadzony. Miejsce Kierpeki zajął młodszy brygadier Marek Kołodziej.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!