środa, 26 kwietnia 2017 r.

Zamość

Pielgrzymka wyruszyła z Zamościa na Jasną Górę

Dodano: 6 sierpnia 2001, 12:22

Około tysiąca pątników wyruszyło w czwartek rano spod Katedry Zamojskiej na Jasną Górę. Jest to już dziewiętnasta pielgrzymka z tego miasta. Trasa do Częstochowy liczy 430 km.

Około tysiąca pątników wyruszyło w czwartek rano spod Katedry Zamojskiej na Jasną Górę. Jest to już dziewiętnasta pielgrzymka z tego miasta. Trasa do Częstochowy liczy 430 km. Pielgrzymi powinni dotrzeć tam 14 bm. o godz. 10,30. Wcześniej odbyła się uroczysta msza święta, w trakcie której ordynariusz zamojsko-lubaczowski ks. bp Jan Śrutwa pożegnał pielgrzymów. W przeddzień do Zamościa dotarła wędrująca grupa wiernych z Hrubieszowa.
- Po drodze, w trzecim dniu pielgrzymki, w miejscowości Sól, dołączą do nas grupy z Biłgoraja i Tomaszowa liczące razem około tysiąca osób - powiedział Dziennikowi jeden z pątników, ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa. Zamojska pielgrzymka zdominowana była przez młodzież, ale nie zabrakło też ludzi w wieku dojrzałym, którzy uczestniczą w takich wędrówkach nie pierwszy raz. Jedna z kobiet, na przykład, wybrała się na tę niecodzienną drogę w wieku 76 lat, tym razem już po raz ósmy. (s-ów)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24