sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Położą nam klinkier razy kilka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2006, 14:48
Autor: Zofia Sawecka

Jak tylko brukarze skończyli kłaść kostkę brukową na ulicy Ormiańskiej, do akcji wkroczyła kolejna ekipa i ... zdemontowała nawierzchnię. Bo teraz trzeba wykończyć cokoły kamienic. Ulica jest znowu rozbabrana, a za brukowanie trzeba będzie zabrać się na nowo.

- Może kiedy chodziło o pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej, nikt się nie zastanawiał nad kolejnością robót - zastanawia się Jan Szymanik, prezes Zamojskiej Dyrekcji Inwestycji, która nadzoruje techniczne wykonanie projektów renowacji dróg na zamojskim Starym Mieście. Przyznaje, że koordynacja prac jest trochę zachwiana i że nikt tego nie przewidział.
- Na bruk i na kamienice były osobne przetargi - tłumaczy Bogdan Malec, inżynier kontraktu. Podobno w momencie, gdy brukarze już byli gotowi do pracy, brakowało materiałów na remont cokołów kamienic, a ludzie od klinkieru czekać nie mogli.
Wszyscy zapewniają, że zamieszanie nie podniesie kosztów całego zadania i miasto na podwójnej robocie nie straci ani złotówki. Nie ma jednak wątpliwości, że opóźni się wykonanie całości. - Wykonawców jest czterech, więc pewne rzeczy są nieuniknione - usprawiedliwia sytuację Malec.
Inaczej widzi sprawę nadzór konserwatorski. - Kamieniarki na cokoły nie można kłaść przed klinkierem - twierdzi Maria Krzyżanowska, dyrektor ds. technicznych w ZDI.
Jej zdaniem, przy docinaniu kostki brukowej kamienice mogłyby zostać uszkodzone albo zapylone. Ale problem widzi, tylko gdzie indziej.
- Są pieniądze a brakuje budowlańców. Tymczasem terminy zakończenia prac są krótkie - ubolewa Krzyżanowska.
Jutro ma być zakończony remont Rynku Wielkiego oraz ulic Staszica, Grodzkiej i Moranda. Tymczasem na Staszica klinkier rusza się pod nogami.
- Kostka się jeszcze stabilizuje - uspokaja Malec. - Okres gwarancji na te roboty to trzy lata, więc nie widzę problemu. Gorzej może być rzeczywiście z terminami. - Etap obejmujący ulice Pereca, Ormiańska i Grecka jest przewidziany na dwa lata. Termin zakończenia prac zaplanowanych tam na ten rok upływa 15 listopada - informuje Anna Muszyńska, dyrektorka Zarządu Dróg Grodzkich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!