wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Pracownica banku przez 5 lat zabierała pieniądze z lokat klientów. Nawet po 60 tys. zł

Dodano: 26 sierpnia 2015, 09:58

Pracownica tomaszowskiego oddziału Getin Banku przez ponad 5 lat zabierała gotówkę z lokat swoich klientów. Prokuratura dotarła do 23 osób, których pieniądze 57-letnia Janina K. miała sobie przywłaszczyć. Śledczy nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być o wiele więcej.

Jak informuje prokuratura, pokrzywdzeni stracili w sumie ponad 530 tys. zł.
Jak informuje prokuratura, pokrzywdzeni stracili w sumie ponad 530 tys. zł.

– Proceder trwał w latach 2009–2014 – informuje Romuald Sitarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – W tym czasie doszło do 28 przypadków przywłaszczania pieniędzy na szkodę 23 osób.

Jak informuje prokuratura, pokrzywdzeni stracili w sumie ponad 530 tys. zł. Najmniejsza kwota, jaką jednorazowo przywłaszczyć miała sobie kobieta, to 3 tys. zł. Największa – 60 tys. zł.

– Każdy przypadek był inny, ale pracownica banku najczęściej wypłacała sobie gotówkę, kiedy kończyły się lokaty założone przez jej klientów. Informowała ich, że pieniądze umieszcza na innej lokacie, a w rzeczywistości przywłaszczała je – mówi prokurator Sitarz.

Proceder udało się tak długo zachować w tajemnicy, bo klienci spokojnie czekali na zakończenie terminowych inwestycji i nie chcieli ich wcześniej likwidować. Dopiero w styczniu tego roku powiadomili bank i policję o swoich podejrzeniach. Przyznali, że długo nie wierzyli, że ich pieniądze mogły „wyparować”, bo Janina K. była niezwykle miłą i – jak sądzili – wiarygodną kobietą.

Sprawą początkowo zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim, a potem – ze względu na dużą ilość pokrzywdzonych – Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

– Janina K. usłyszała 28 zarzutów dotyczących przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Nie przyznaje się do winy. Odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie – mówi Sitarz i dodaje, że prokuratorzy na razie nie zamierzają wysyłać do sądu aktu oskarżenia przeciwko kobiecie. Wciąż znajdują się na etapie zbierania informacji w tej sprawie. Ściśle współpracują z bankiem. – Nie wykluczamy, że w tej sprawie może być znacznie więcej pokrzywdzonych osób. Szukamy ich.

Janinie K. może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Gość
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 sierpnia 2015 o 05:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

bank zwrócił klientom pieniądze, gdyby tego nie zrobił to o tej aferze byłoby znacznie wcześniej wiadomo i znacznie głosniej

No chyba raczej nie.

Na "Kurierku" jest tekst o tym :

"O komentarz w sprawie poprosiliśmy również Getin Bank. Jak poinformował nas jego rzecznik, Wojciech Sury, po skargach klientów na Janinę K. bank sam złożył zawiadomienie do prokuratury:

- Osoba ta została, co oczywiste, zwolniona dyscyplinarnie z pracy.

Obecnie współpracujemy z organami ścigania w celu rzetelnego i pełnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - dodaje rzecznik.

Przedstawiciel banku zapewnia też, że pokrzywdzeni odzyskają swoje pieniądze po po zakończeniu wewnętrznych działań wyjaśniających w placówce."

.... złodziejstwo było w latach 2009 - 2014, a "wewnętrzne działania wyjaśniające" ciągle trwają.  ;) 

Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do 5 lat? ukradła pół miliona i 5 lat??? no jaja jakies :/ wyjdzie wczesniej za dobre sprawowanie i bedzie zyła jak królowa...
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja nie wierzyłem jak kolega nazywa Getin Gang
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do dupy z takim bankiem ! Wiałbym stamtąd szybciutko.
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2015 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Getin Shit.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!