Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 lipca 2013 r.
15:18
Edytuj ten wpis

Rolnicy wyłudzali renty z KRUS. Pięć osób usłyszało wyrok

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
8 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zapadły wyroki w sprawie wyłudzania rent z KRUS. Sąd Rejonowy w Hrubieszowie skazał już pięcioro rolników. Lekarzem, który miał wystawiać niezbędne do wyłudzeń dokumenty, wciąż zajmuje się prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tej pory śledczy z Zamościa skierowali do sądu trzy akty oskarżenia, obejmujące w sumie 18 osób. Wszyscy to "pacjenci” Zdzisława Ch., lekarza rodzinnego z gminy Uchanie. Zarzuty dotyczą wyłudzenia rent i wręczania łapówek lekarzowi. Jedna ze spraw już się zakończyła.

– Zapadło pięć wyroków skazujących – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Skazani dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywy.

Sąd Rejonowy w Hrubieszowie skazał cztery osoby za wręczanie łapówek lekarzowi. Piąty ze skazanych odpowiadał również za wyłudzenie. Będzie musiał zwrócić 23 tys. zł nielegalnie pobranej renty. Wyroki pozbawienia wolności dla całej piątki wynoszą od 12 do 18 miesięcy, w zawieszeniu na 3 lata. Sprawa szóstej osoby, objętej aktem oskarżenia została wyłączona do odrębnego postępowania.

Sprawą lekarza, który miał pomagać w wyłudzaniu rent zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zamościu. Śledztwo w sprawie Zdzisława Ch. trwa od lutego 2011 roku. Lekarz miał powoływać się na wpływy w KRUS i obiecywać pacjentom pomoc przy załatwieniu świadczeń z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. W zamian miał brać od 2 do 6 tys. zł łapówki.

– Tworzył fałszywą dokumentację lekarską – wyjaśnia Sitarz. – Preparował dokumenty różnych placówek medycznych, np. szpitali w Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie czy Lublinie.

Proceder ten trwał od 2005 do 2011 roku. Śledczy postawili lekarzowi ponad sto zarzutów. Niektórzy "pacjenci” wracali do niego po kilka razy. Zdaniem prokuratury, medyk pomógł wyłudzić renty dla blisko stu osób. Liczba ta może się jednak zwiększyć. Śledczy wciąż otrzymują informacje na temat kolejnych, podejrzanych rencistów.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
damian / 2 października 2015 o 23:45

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej prac

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej pracy rolnika,a wtedy być może coś zrozumiesz.

haha "trudu tej ciężkiej pracy rolnika" pewnie i ty bierzesz rente za jajka a ziemie przepisałeś na swoje 18letnie dzieci

rozwiń
Avatar
arek / 29 lipca 2013 o 19:23

Rolnicy odpracują napewno jeśli dożyją! wielkie hallo- a gdzie są Ci wszyscy  młodzi zdrowi ,których utrzymuje opieka społeczna ,nie splamili rączek pracą a żyje im się dostatnio?????

Avatar
Lutek / 25 lipca 2013 o 20:26

No niestety popieram llobellaka.to jest wyłudzenie renty.Tak oni pobierają rentę i nadal ciężko pracują mimo, że w papierach stoi jak byk,że są inwalidami.Są obok nich tacy sami ,lecz nie wyłudzają rent i też pracują ciężko-płacąc składki emerytalne.Czy to jest normalne?, Znam pracę rolników,ale nie popieram naciągaczy.Tak oni okradają nas wszystkich uczciwie pracujących.Więc nie rozumiem oburzenia większości z was?.Czy to wg was jest sprawiedliwe?.Chyba czegoś nie zrozumieliście.Dla wyjaśnienia Rencista nie płaci pewnych składek-tylko czerpie ze wspólnego "wora"-więc jednak zabiera społeczne pieniądze.Pozdro dla llubellaka.Nie przejmuj się wypowiedziami zapewne "niby rencistów".Uderz w stół a nożyce się odezwą.

No niestety popieram llobellaka.to jest wyłudzenie renty.Tak oni pobierają rentę i nadal ciężko pracują mimo, że w papierach stoi jak byk,że są inwalidami.Są obok nich tacy sami ,lecz nie wyłudzają rent i też pracują ciężko-płacąc składki emerytalne.Czy to jest normalne?, Znam pracę rolników,ale nie popieram naciągaczy.Tak oni okradają nas wszystkich uczciwie pracujących.Więc nie rozumiem oburzenia większości z was?.Czy to wg was jest sprawiedliwe?.Chyba czegoś nie zrozumieliście.Dla wyjaśnienia Rencista nie płaci pewnych składek-tylko cz... rozwiń

Avatar
ze wsi / 25 lipca 2013 o 16:58

żadnego pozbawiania wolności! jeszcze mało nas kosztowali! teraz niech pracują i oddają to co wyłudzili plus odsetki ustawowe! co do lekarza, jeśli wszystko się potwierdzi na dobry początek konfiskata tego co nabrał, grzywna, odsetki i dożywotni zakaz wykonywania zawodu! niech to będzie przykład dla innych

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej pracy rolnika,a wtedy być może coś zrozumiesz.

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej pracy rolnika,a wtedy być może coś zrozumiesz.

rozwiń
Avatar
pioter / 25 lipca 2013 o 16:52

czym ma się martwić, przecież jest z ONETU, pewnie ogląda TVN i czyta GW, więc żyje na zielonej wyspie i wpierdziela ten kit rudego. I pluje jadem na forum, bo może i nikt mu nic nie zrobi. Z ciekawości poszukałem kilka wpisów jegomościa, podpisującego się loginem llu.... i jedynie stwierdzam, że na ratunek za późno...

Avatar
marco / 25 lipca 2013 o 16:47

od ciebie gnojówo nic nie wyłudzili, całe życie rolnicy odprowadzają podatki i wielu nie dożywa renciny. Ci goście faktycznie przycięli w ch..a, więc powinni oddać kasę, wraz z karą dla lekarza. Ale nie wymądrzaj sie że coś ktoś ci zabrał, najwyżej lizaka. martw się raczej tym co ci rostowski(albo twoim rodzicom) zajebał.

Avatar
Jola / 25 lipca 2013 o 16:11

żadnego pozbawiania wolności! jeszcze mało nas kosztowali! teraz niech pracują i oddają to co wyłudzili plus odsetki ustawowe! co do lekarza, jeśli wszystko się potwierdzi na dobry początek konfiskata tego co nabrał, grzywna, odsetki i dożywotni zakaz wykonywania zawodu! niech to będzie przykład dla innych

A co z Amber Gold, tam się komuchy tak nie śpieszą.

Avatar
llubellak@op.pl / 25 lipca 2013 o 15:43

żadnego pozbawiania wolności! jeszcze mało nas kosztowali! teraz niech pracują i oddają to co wyłudzili plus odsetki ustawowe! co do lekarza, jeśli wszystko się potwierdzi na dobry początek konfiskata tego co nabrał, grzywna, odsetki i dożywotni zakaz wykonywania zawodu! niech to będzie przykład dla innych

Avatar
damian / 2 października 2015 o 23:45

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej prac

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej pracy rolnika,a wtedy być może coś zrozumiesz.

haha "trudu tej ciężkiej pracy rolnika" pewnie i ty bierzesz rente za jajka a ziemie przepisałeś na swoje 18letnie dzieci

rozwiń
Avatar
arek / 29 lipca 2013 o 19:23

Rolnicy odpracują napewno jeśli dożyją! wielkie hallo- a gdzie są Ci wszyscy  młodzi zdrowi ,których utrzymuje opieka społeczna ,nie splamili rączek pracą a żyje im się dostatnio?????

Avatar
Lutek / 25 lipca 2013 o 20:26

No niestety popieram llobellaka.to jest wyłudzenie renty.Tak oni pobierają rentę i nadal ciężko pracują mimo, że w papierach stoi jak byk,że są inwalidami.Są obok nich tacy sami ,lecz nie wyłudzają rent i też pracują ciężko-płacąc składki emerytalne.Czy to jest normalne?, Znam pracę rolników,ale nie popieram naciągaczy.Tak oni okradają nas wszystkich uczciwie pracujących.Więc nie rozumiem oburzenia większości z was?.Czy to wg was jest sprawiedliwe?.Chyba czegoś nie zrozumieliście.Dla wyjaśnienia Rencista nie płaci pewnych składek-tylko czerpie ze wspólnego "wora"-więc jednak zabiera społeczne pieniądze.Pozdro dla llubellaka.Nie przejmuj się wypowiedziami zapewne "niby rencistów".Uderz w stół a nożyce się odezwą.

No niestety popieram llobellaka.to jest wyłudzenie renty.Tak oni pobierają rentę i nadal ciężko pracują mimo, że w papierach stoi jak byk,że są inwalidami.Są obok nich tacy sami ,lecz nie wyłudzają rent i też pracują ciężko-płacąc składki emerytalne.Czy to jest normalne?, Znam pracę rolników,ale nie popieram naciągaczy.Tak oni okradają nas wszystkich uczciwie pracujących.Więc nie rozumiem oburzenia większości z was?.Czy to wg was jest sprawiedliwe?.Chyba czegoś nie zrozumieliście.Dla wyjaśnienia Rencista nie płaci pewnych składek-tylko cz... rozwiń

Avatar
ze wsi / 25 lipca 2013 o 16:58

żadnego pozbawiania wolności! jeszcze mało nas kosztowali! teraz niech pracują i oddają to co wyłudzili plus odsetki ustawowe! co do lekarza, jeśli wszystko się potwierdzi na dobry początek konfiskata tego co nabrał, grzywna, odsetki i dożywotni zakaz wykonywania zawodu! niech to będzie przykład dla innych

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej pracy rolnika,a wtedy być może coś zrozumiesz.

Taki bezmózg nie powinien mieć nawet takiej nędznej renty rolniczej z której nie da się normalnie przeżyć.Tobie życzę byś miał okazję doświadczyć trudu tej ciężkiej pracy rolnika,a wtedy być może coś zrozumiesz.

rozwiń
Avatar
pioter / 25 lipca 2013 o 16:52

czym ma się martwić, przecież jest z ONETU, pewnie ogląda TVN i czyta GW, więc żyje na zielonej wyspie i wpierdziela ten kit rudego. I pluje jadem na forum, bo może i nikt mu nic nie zrobi. Z ciekawości poszukałem kilka wpisów jegomościa, podpisującego się loginem llu.... i jedynie stwierdzam, że na ratunek za późno...

Avatar
marco / 25 lipca 2013 o 16:47

od ciebie gnojówo nic nie wyłudzili, całe życie rolnicy odprowadzają podatki i wielu nie dożywa renciny. Ci goście faktycznie przycięli w ch..a, więc powinni oddać kasę, wraz z karą dla lekarza. Ale nie wymądrzaj sie że coś ktoś ci zabrał, najwyżej lizaka. martw się raczej tym co ci rostowski(albo twoim rodzicom) zajebał.

Avatar
Jola / 25 lipca 2013 o 16:11

żadnego pozbawiania wolności! jeszcze mało nas kosztowali! teraz niech pracują i oddają to co wyłudzili plus odsetki ustawowe! co do lekarza, jeśli wszystko się potwierdzi na dobry początek konfiskata tego co nabrał, grzywna, odsetki i dożywotni zakaz wykonywania zawodu! niech to będzie przykład dla innych

A co z Amber Gold, tam się komuchy tak nie śpieszą.

Avatar
llubellak@op.pl / 25 lipca 2013 o 15:43

żadnego pozbawiania wolności! jeszcze mało nas kosztowali! teraz niech pracują i oddają to co wyłudzili plus odsetki ustawowe! co do lekarza, jeśli wszystko się potwierdzi na dobry początek konfiskata tego co nabrał, grzywna, odsetki i dożywotni zakaz wykonywania zawodu! niech to będzie przykład dla innych

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 0 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 0

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 1 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!