poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Zamość

Sam rozkręcił sobie interes

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2007, 16:40

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu rozdaje pieniądze.

12 tys. bezzwrotnej pożyczki czeka na każdego, kto nie ma pracy, ale za to pomysł na własną firmę.

Krzysztof Górski z Zamościa marzył, żeby robić coś na własny rachunek. Początki nie były łatwe. Zaczął od zainwestowania w samego siebie. - Najpierw ukończyłem studia podyplomowe, które miały mi pomóc w prowadzeniu działalności. Później rozeznałem się na lokalnym rynku pracy i stwierdziłem, że znajdzie się dla mnie miejsce. Złożyłem wniosek o dotację i później wszystko potoczyło się już z górki - opowiada.

W trzy miesiące po złożeniu wniosku już urządzał własną firmę. Zarejestrował ją w lipcu, a pod koniec października już wywieszał szyld "Górski Nieruchomości”. Na zorganizowanie własnego biznesu otrzymał z PUP 12 tys. zł. - Kupiłem sprzęt elektroniczny i meble biurowe. Swoje własne pieniądze przeznaczyłem na reklamę, bo to w dzisiejszych czasach rzecz bardzo ważna - podpowiada zamojski biznesmen, który jeszcze niedawno był bezrobotnym.

Ludzi, którzy decydują się wziąć sprawy w swoje ręce jest w Zamościu coraz więcej. - Nie ma miesiąca, aby ktoś nie składał wniosku o dotację - przyznaje Jan Kozyra, dyrektor zamojskiego "pośredniaka”. - Na dziś pozytywnie zaopiniowaliśmy już 157 takich podań, a kolejnych 40 jest na różnym etapie rozpatrywania.

Dotację, czyli bezzwrotną pożyczkę w wysokości 12 tys. zł nie jest trudno dostać. - My z reguły nie odmawiamy - zapewnia Kozyra. - Jeśli bezrobotny spełni wszystkie warunki, które nakłada umowa, otrzymuje pieniądze.

Na identyczne wsparcie od PUP mogą liczyć również już funkcjonujący na rynku pracodawcy. Muszą jednak zadeklarować chęć etatu dla bezrobotnego. - Otrzymuje wówczas do 12 tys. zł na wyposażenie lub doposażenie jego stanowiska pracy - wyjaśnia Kozyra.

Dostać pieniądze to jedno, a nie stracić ich, to drugie. Osoba, który weźmie dotację, a nie dotrzyma warunków umowy, jest zobowiązana do zwrotu całej kwoty. Górski ma nadzieję, że nic podobnego go nie spotka. Jego firma zupełnie nieźle sobie radzi. - Zagląda do mnie coraz więcej klientów - cieszy się zamościanin. Jest na tyle dobrze, że myśli już nawet o zatrudnieniu sobie kogoś do pomocy. Najchętniej dałby pracę jakiemuś bezrobotnemu. - Złożyłem już odpowiednie ogłoszenie w urzędzie. Czekam na odpowiedz - mówi.

Kasa do wzięcia

Fundusz Pracy, z którego Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu wypłaca dotacje, to kwota 13 mln 164 tys. 700 zł. Procedura ubiegania się o refundację kosztów założenia własnej firmy rozpoczyna się od złożenia wniosku. Należy w nim zawrzeć szczegółowe informacje dotyczące planowanej działalności. Więcej informacji można uzyskać w zamojskim PUP (Plac Wolności 1).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!