poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Sanatorium w Krasnobrodzie będzie leczyć reumatyzm borowinami

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Jeszcze w tym roku ruszy w krasnobrodzkim sanatorium nowoczesny zakład przyrodoleczniczy. Koszt tej inwestycji to ok. 1,8 mln zł. Później rozpocznie się budowa dużego, krytego basenu. Pochłonie on kolejne 8 milionów zł. Skorzystają na tym nie tylko kuracjusze.

– Od pięciu lat przyjmujemy do naszej placówki także osoby dorosłe – tłumaczy Wiesław Chmielowiec, dyrektor Publicznego Sanatorium Rehabilitacyjnego dla dzieci w Krasnobrodzie. – W naszej miejscowości są znakomite borowiny. Wykorzystamy ich lecznicze właściwości. Dzięki tej kuracji będziemy mogli walczyć m.in. ze schorzeniami reumatycznymi.

Sanatorium w Krasnobrodzie jest coraz bardziej nowoczesne i… przytulne. Jakiś czas temu powstały nowe pawilony w tzw. części północnej, do starych budynków dobudowano piętro, zakupiono także m.in. sprzęt do rehabilitacji, odnowiono kotłownię i zamontowano windę.

Każdego roku z kuracji korzysta tutaj ponad 1 tys. dzieci z głównie z woj. lubelskiego i mazowieckiego. Sanatorium specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz w schorzeniach układu oddechowego. Przynosi to świetne efekty. Krasnobród ma specyficzny mikroklimat z duża zawartością jodu w powietrzu.

Jednak, aby rehabilitacja była pełniejsza, potrzebna jest budowa nowoczesnego Zakładu Przyrodoleczniczego z basenem. Ta inwestycja ruszyła.

– W sanatorium powstają specjalne pomieszczenia przystosowane dla zakładu przyrodoleczniczego – tłumaczy dyrektor. – Będzie wyposażone w potrzebny, nowoczesny sprzęt. Przetarg na jego dostarczenie już rozstrzygnięto. Jeśli wszystko się powiedzie pierwsi kuracjusze skorzystają z niego jeszcze w tym roku.

To początek. Sanatorium chce wybudować także kryty basen rehabilitacyjny. Powstanie on tuż obok głównego budynku, na specjalnie wydzielonej działce. Koszt jego budowy to ok. 8 mln zł.

– Szukamy jeszcze środków na zrealizowanie tej inwestycji – mówi dyrektor Chmielowiec. – Mamy nadzieję, że pomoże nam w tym zamojskie starostwo. Warto postarać się o dofinansowanie zewnętrzne inwestycji.

– Ten basen jest naszemu miastu bardzo potrzebny – dodaje Zbigniew Michalski, wiceburmistrz Krasnobrodu. – Najbliższy taki obiekt jest w Zamościu. To będzie ważne dla rozwoju turystycznego gminy.

Mieszkańcy miasta także trzymają za sanatorium kciuki. – Poza sezonem turystycznym miasto jest puste – martwi się pani Aneta, właścicielka jednego z krasnobrodzkich sklepów. – Władze powinny zrobić wszystko, żeby sanatoriom pomóc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!