Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 września 2010 r.
12:19
Edytuj ten wpis

Siedmiu chirurgów ze szpitala w Biłgoraju straci pracę?

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 9 A A

W biłgorajskim szpitalu wrze. Jeden z miejscowych portali internetowych napisał o zwolnieniu aż siedmiu chirurgów pracujących w tej placówce. Oznaczałoby to prawdopodobnie paraliż całego oddziału. Mariusz Sadurski, likwidator SP ZOZ dementuje tę informację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie ma żadnego zagrożenia dla pacjentów, a świadczenia są w szpitalu udzielane – podkreśla Mariusz Sadurski. – Jednak przyznaję, że zwróciłem się do związków zawodowych o ocenę zachowań kilku lekarzy. Co z tego wyniknie? Zobaczymy.

Szpital w Biłgoraju to jedna z największych tego typu placówek w regionie. Pracuje tam w sumie ok. 600 osób.

SP ZOZ od dawna boryka się z potężnymi kłopotami finansowymi. Dlaczego? Jest zadłużony na ponad 50 mln zł.

Wyjściem z impasu miało być wydzierżawienie szpitala. Już 7 października placówkę przejmie spółka "Arion Szpitale” z Lublina.

– Do końca roku szpital będzie jednak funkcjonował jako SP ZOZ – zapewnia Magdalena Szewczuk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. – Taką decyzję podjęli na ostatniej sesji biłgorajscy, powiatowi radni.

Przekształcenia wywołały zaniepokojenie i zamieszanie w SP ZOZ. Wielu boi się zwolnień. Ze szpitala zaczęły dochodzić niepokojące wieści.

Jeden z lokalnych portali internetowych napisał o dyscyplinarnym zwolnieniu aż siedmiu chirurgów. Powód? Podobno lekarze jeździli z pacjentami karetkami na badania do Lublina i Zamościa. Co w tym złego?

– Nie będę odnosić się do żadnych zarzutów – ucina Sadurski. – Pewne zachowania były moim zdaniem niewłaściwe. Dementuję jednak informację o ich zwolnieniu. Nie podejmuję jednoosobowo takiej decyzji. Porozumiałem się w tej sprawie ze związkami zawodowymi.

– Nic nam o takiej sytuacji nie wiadomo – zapewnia tymczasem rzeczniczka starostwa. – Wiemy o zwolnieniu jednego z chirurgów, ale stało się to wcześniej, z innych, obiektywnych przyczyn (podobno był nieobecny na dyżurze - red).

Chcieliśmy dzisiaj o tej sytuacji porozmawiać z Cezarym Mirosławem, ordynatorem biłgorajskiej chirurgii w SP ZOZ. Był dla nas nieuchwytny.

– Trudno nam się odnieść do tej sytuacji – mówi Alicja Świeca, przewodnicząca związku zawodowego pracowników ochrony zdrowia biłgorajskiego SP ZOZ. – Nie mamy jeszcze żadnego pisma w tej sprawie od likwidatora.

– Żyjemy w stresie i to jest naprawdę przykre – dodaje jedna z pracownic szpitala. – Znam tych lekarzy i przykro mi słuchać o takim stawianiu sprawy przez likwidatora. To trzeba załagodzić. Gdzie zresztą znajdziemy innych, dobrych specjalistów?

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rollex / 16 lutego 2011 o 16:44
[quote name='fox' timestamp='1285859295' post='354953']
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymiego zagrozenia dla chorych oddziału i ofiar wypadków drogowych którzy mogliby być przywiezieni w czasie nieobecnosci jednego z lekarzy , chirurdzy w trosce o zycie i zdrowie chorych nie wyrazili na to zgody. Zostali za to zwolnieni z pracy w trybie natychmiastowym. Cała odpowiedzialnosc za wszyatkie zagrozenia spada na podejmujacych takie decyzje.
[/quote][color="#0000FF"][/color]taki proceder to normalna procedura funkcjonujaca w wielu szpitalach w kraju i poza granicami.W razie wypadku czy potrzeby operacji dzwoni sie po drugiego chirurga, tzw"pod telefonem".Odnosnie obsady na izbie przyjec to też normalna procedura stosowana w wielu szpitalach-lekarze oddzialu zakaznego nie mają az tylu przyjec w godzinach popoludniowych i mogą przyjmowac pacjentow z izby ogólnej.Zadam pytanie do przedmówcy-ilu lekarzy było fizycznie obecnych na oddziale podczas dyżuru???bo na grafiku to wiemy że dwóch...
[quote name='fox' timestamp='1285859295' post='354953']
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymi... rozwiń
Avatar
```ooo``` / 7 listopada 2010 o 22:15
jak się tu dziwić że lekarze stracili i tracą miejsca pracy w biłgorajskim szpitalu jak połowa cały czas ma dodatkowe pobory od pacjentów.a ci utrzciwi nie mogą się przez nich przebić
Avatar
vb / 30 września 2010 o 20:43
[quote name='zofja' date='30 wrzesień 2010 - 14:49 ' timestamp='1285850966' post='354886']
600 pracowników- a ile jest łóżek szpitalnych?11
[/quote]
W szpitalu 370 łóżek szpitalnych.
Avatar
fox / 30 września 2010 o 17:08
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymiego zagrozenia dla chorych oddziału i ofiar wypadków drogowych którzy mogliby być przywiezieni w czasie nieobecnosci jednego z lekarzy , chirurdzy w trosce o zycie i zdrowie chorych nie wyrazili na to zgody. Zostali za to zwolnieni z pracy w trybie natychmiastowym. Cała odpowiedzialnosc za wszyatkie zagrozenia spada na podejmujacych takie decyzje.
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymiego zagrozenia dla chorych oddziału i ofiar wypadków drogowych którzy mogliby być przy... rozwiń
Avatar
kinol / 30 września 2010 o 14:54
Palikot będzie was operował z wdzięczności za przyznanie mu honorowego obywatelstwa tego miasta.
Dr Pojasek w grobie pewnie się przewraca kiedy tam z góry patrzy na to co się dzieje w jego "zagrodzie".Ci którzy go pamiętają to wiedzą o czym mówię.Niech mówi kto co chce ale skundliły się w tym mieście samorządy po odejściu
J.Dechnika.
Avatar
zofja / 30 września 2010 o 14:49
600 pracowników- a ile jest łóżek szpitalnych?11
Avatar
MERY / 30 września 2010 o 14:28
A JAK KACZYŃSKI O TYM POWIEDZIAŁ PUBLICZNIE, TO ZOSTAŁ UKARANY PRZEZ SĄD- MAMY RZECZYWISTOŚC!!!!!
Avatar
pablo / 30 września 2010 o 14:12
Palikot tam się pewnie nie leczy
Avatar
crx / 30 września 2010 o 14:08
600 OSÓB PRACUJE W SZPITALU POWIATOWYM....?!Niektórzy dycydenci upadli chyba na.....Jeśli w KOMUNIŹMIE było ukryte bezrobocie to mam pytanie -co to jest?????????Odpowiedzi nie trzeba.........!!!!!!!!!!!!!!11
Avatar
rollex / 16 lutego 2011 o 16:44
[quote name='fox' timestamp='1285859295' post='354953']
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymiego zagrozenia dla chorych oddziału i ofiar wypadków drogowych którzy mogliby być przywiezieni w czasie nieobecnosci jednego z lekarzy , chirurdzy w trosce o zycie i zdrowie chorych nie wyrazili na to zgody. Zostali za to zwolnieni z pracy w trybie natychmiastowym. Cała odpowiedzialnosc za wszyatkie zagrozenia spada na podejmujacych takie decyzje.
[/quote][color="#0000FF"][/color]taki proceder to normalna procedura funkcjonujaca w wielu szpitalach w kraju i poza granicami.W razie wypadku czy potrzeby operacji dzwoni sie po drugiego chirurga, tzw"pod telefonem".Odnosnie obsady na izbie przyjec to też normalna procedura stosowana w wielu szpitalach-lekarze oddzialu zakaznego nie mają az tylu przyjec w godzinach popoludniowych i mogą przyjmowac pacjentow z izby ogólnej.Zadam pytanie do przedmówcy-ilu lekarzy było fizycznie obecnych na oddziale podczas dyżuru???bo na grafiku to wiemy że dwóch...
[quote name='fox' timestamp='1285859295' post='354953']
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymi... rozwiń
Avatar
```ooo``` / 7 listopada 2010 o 22:15
jak się tu dziwić że lekarze stracili i tracą miejsca pracy w biłgorajskim szpitalu jak połowa cały czas ma dodatkowe pobory od pacjentów.a ci utrzciwi nie mogą się przez nich przebić
Avatar
vb / 30 września 2010 o 20:43
[quote name='zofja' date='30 wrzesień 2010 - 14:49 ' timestamp='1285850966' post='354886']
600 pracowników- a ile jest łóżek szpitalnych?11
[/quote]
W szpitalu 370 łóżek szpitalnych.
Avatar
fox / 30 września 2010 o 17:08
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymiego zagrozenia dla chorych oddziału i ofiar wypadków drogowych którzy mogliby być przywiezieni w czasie nieobecnosci jednego z lekarzy , chirurdzy w trosce o zycie i zdrowie chorych nie wyrazili na to zgody. Zostali za to zwolnieni z pracy w trybie natychmiastowym. Cała odpowiedzialnosc za wszyatkie zagrozenia spada na podejmujacych takie decyzje.
W ramach oszczędnosci likwidator Mariusz Sadurski zminieszył obsade dyzurowa na oddziale wewnetrznym polecajac lekarzom oddzialu zakaznego i chorób pluc jedniczesne dyzurowanie na Izbie Przyjeć połozonej w innym budynku.W zwiazku z tym wydał polecenie aby lekarz dyzurny chirurg w ramach dyzuru transportował chorych do innych placówek pozostawiajac w odzziele i izbie przyjęc chirurgicznej tylko jednego lekarza nawet na kilka godzin. Wobec olbrzymiego zagrozenia dla chorych oddziału i ofiar wypadków drogowych którzy mogliby być przy... rozwiń
Avatar
kinol / 30 września 2010 o 14:54
Palikot będzie was operował z wdzięczności za przyznanie mu honorowego obywatelstwa tego miasta.
Dr Pojasek w grobie pewnie się przewraca kiedy tam z góry patrzy na to co się dzieje w jego "zagrodzie".Ci którzy go pamiętają to wiedzą o czym mówię.Niech mówi kto co chce ale skundliły się w tym mieście samorządy po odejściu
J.Dechnika.
Avatar
zofja / 30 września 2010 o 14:49
600 pracowników- a ile jest łóżek szpitalnych?11
Avatar
MERY / 30 września 2010 o 14:28
A JAK KACZYŃSKI O TYM POWIEDZIAŁ PUBLICZNIE, TO ZOSTAŁ UKARANY PRZEZ SĄD- MAMY RZECZYWISTOŚC!!!!!
Avatar
pablo / 30 września 2010 o 14:12
Palikot tam się pewnie nie leczy
Avatar
crx / 30 września 2010 o 14:08
600 OSÓB PRACUJE W SZPITALU POWIATOWYM....?!Niektórzy dycydenci upadli chyba na.....Jeśli w KOMUNIŹMIE było ukryte bezrobocie to mam pytanie -co to jest?????????Odpowiedzi nie trzeba.........!!!!!!!!!!!!!!11
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 2

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 21

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!