piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Szybkie leczenie onkologiczne bez kolejek? To możliwe [zdjęcia]

Dodano: 14 marca 2018, 11:44

Pacjenci NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu nadal będą mogli korzystać z refundowanej radioterapii i brachyterapii. NFZ rozstrzygnął właśnie konkurs na te świadczenia.

– Umowa z NFZ zostanie podpisana na kolejne 10 lat. Dzięki temu pacjenci będą mogli nadal korzystać z radioterapii, zarówno radykalnej jak i paliatywnej, w trybie ambulatoryjnym oraz szpitalnym, a także brachyterapii – mówi Agata Surmacz-Wójcicka, specjalista PR w Centrum Nu-Med.

Pacjenci leczeni w trybie ambulatoryjnym, są kwaterowani w hotelu z pełnym wyżywieniem i codziennie dowożeni na napromienienie. Pobyt w hotelu jest całkowicie bezpłatny dla pacjenta.

Dodaje, że w centrum nie ma problemu z kolejkami, więc pacjenci są przyjmowani na bieżąco. Centrum NU-MED działa w Zamościu od dwóch lat i jest czwartym ośrodkiem grupy NU-MED w Polsce. Rocznie w ośrodku leczonych jest ok. 1,5 tys. pacjentów.

– Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu dysponuje oddziałem onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej z oddziałami zabiegowymi. oraz pełną diagnostyką. Dopełnieniem leczenia onkologicznego jest radioterapia w naszym centrum – mówi Agata Surmacz-Wójcicka. Zakład Radioterapii jest w pełni wyposażony m.in. w akceleratory, modelarnię, tomografię komputerową do planowania leczenia oraz pracownię brachyterapii.

W oddziale szpitalnym zamojskiego ośrodka znajduje się 18 sal chorych (od 2 do 4-osobowych, centrum dysponuje 46 łóżkami), sala wzmożonego nadzoru oraz izolatka. Pokoje pacjentów są wyposażone w węzeł sanitarny, klimatyzację, bezpłatną telewizję, aneks kuchenny z lodówką. Dla chorych i ich rodzin jest przygotowany pokój do spotkań rodzinnych. Obok budynku znajduje się 400 bezpłatnych miejsc parkingowych z wydzielonymi miejscami dla niepełnosprawnych.

Kompleksową i szybką diagnostykę oraz leczenie zapewnia poradnia onkologiczna zamojskiego szpitala, mieszcząca się w budynku centrum. Wizyta w poradni onkologicznej nie wymaga skierowania.

Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość wraz ze Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II współtworzy konsylium onkologiczne, którego główną rolą jest ustalenie dalszego postępowania z pacjentem onkologicznym oraz wybór najbardziej optymalnej metody leczenia.

Czytaj więcej o: Zamość NFZ zdrowie szpital Nu-Med
aldo apacz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aldo apacz
aldo apacz (3 dni temu o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Musi bieda w zamojskiej radioterapii jak muszą reklamy w DW wykupować. Nie ma na wyplaty dla zbieraniny specjalistów niechcianych w innych szpitalach onkologicznych :D
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2018 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wspaniała placówka. Życzę wszystkim pacjentom takiej obsługi, serdeczności i warunków do leczenia. Wdzięczna pacjentka.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 19:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
radioterapia potrzebna jest do montażu kół - ogarnij się .Jak mam się wlec busem do lublyna to wolę Zamość .jak mają mnie poparzyć to wsio ryba tu czy tam.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze żeby ta radioterapia byłą potrzebna tym pacjentom, a nie tylko po to aby wyrobić kontrakt i mieć zysk... Ale to juz na własną odpowiedzialność
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A krrólowa wstrzymała budowę radioterapii [prywatnej ] na ok 4 lata . Wstrzymała bo chciała podnieść budynek o trzy kondygnacje i to zrobiła . Tak zrobiła że się wywaliła ze stołka . Nauka taka nie czyń drugiemu co tobie nie mile . a chodziło tylko o kontrakt z NFZ który był blokowany .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!