czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Turkowice: Przedszkole już oficjalnie otwarte

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2012, 14:17
Autor: (lew)

Do nowego punktu przedszkolnego w Turkowicach uczęszcza 16 dzieci (PSP Turkowice)
Do nowego punktu przedszkolnego w Turkowicach uczęszcza 16 dzieci (PSP Turkowice)

Uczęszcza do niego 16 maluchów. Na początek dzieciaki przyjmowane będą na 5 godzin dziennie. W czwartek w Turkowicach uroczyście otwarto Publiczny Punkt Przedszkolny.

Było kilka prób i w końcu władzom samorządowym gminy Werbkowice udało się zlikwidować Szkołę Podstawową im. Siostry Stanisławy Polechajłło w Turkowicach, która – jak podnoszono – generowała straty.

Ale placówka nie została jednak zamknięta na cztery spusty. Od września ub. roku podstawówkę prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Turkowickiej w Turkowicach, na którego czele stoi Elżbieta Piluś.

W tej chwili do Publicznej Szkoły Podstawowej w Turkowicach uczęszcza 39 dzieci. Dyrektorem placówki wraz z nowo otwartym punktem przedszkolnym jest Szczepan Jabłoński.

– Szkoła tętni życiem – podkreśla dyrektor. – Oprócz obowiązko-wych zajęć mamy do zaoferowania m.in. rytmikę dla dzieci, jest chór, który wystawiał jasełka w szkole i kościele, działa drużyna ZHP, prowadzimy wreszcie zajęcia szachowe i tenisa stołowego.

Szkoła nawiązała współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej; raz w tygodniu podopieczni WTZ wraz z uczniami turko-wieckiej szkoły biorą wspólnie udział w zajęciach rękodzieła artystycznego. Dzięki współpracy ze Związkiem Zawodowym Centrum Narodowe Młodych Rolników, dziesięcioro dzieci mogło wyjechać w czasie ferii na zimowisko do Zakopanego.

– Ponadto we współpracy z Gimnazjum w Werbkowicach podczas ferii gromadka naszych uczniów uczestniczyła w zajęciach na hali sportowej w Werbkowicach – dodaje dyrektor wraz z członkami stowarzyszenia, których najmłodszym dzieckiem jest przedszkole.

Publiczny Punkt Przedszkolny został utworzony przy szkole podstawowej. Wcześniej adaptowano i gruntownie wyremon-towano pomieszczenie dla maluszków, powstała nowoczesna łazienka, zakupiono zabawki i pomoce dydaktyczne. Na razie dzieci zbierać się będą od poniedziałku do piątku na 5 godzin dziennie, ale wiadomo, że niektórzy rodzice zainteresowani są całodzienną opieką.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!