poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Wiceszef Rady Miasta nie chce być VIP-em

  Edytuj ten wpis
Autor: Bogdan Nowak

Parkować na ulicach Starego Miasta radnym nie wolno, ale… można. Przekonał się o tym wiceprzewodniczący Krzysztof Zwolan. I poczuł "dyskomfort”.

- Jeśli stanąłem autem w niedozwolonym miejscu, powinienem dostać pouczenie albo mandat - uważa Krzysztof Zwolan, wiceprzewodniczący zamojskiej Rady Miejskiej (PiS). - A co było? Zwykłych obywateli się przegania lub karze mandatami, a do mnie strażnicy machają tylko przyjaźnie rękami. Ja sobie tego nie życzę.

O co chodzi? Zamojscy radni miejscy mogą przed sesją stawać jedynie na parkingu przy Rynku Solnym. Jest on dosyć obszerny, ale wiecznie zapchany (parkują tam m.in. magistraccy urzędnicy). Dlatego przed poniedziałkową sesją wiceprzewodniczący Zwolan "musiał” postawić auto przy ul. Pereca. A tam tego robić nie wolno.

- Kiedy zaparkowałem, zauważyłem dwóch zamojskich strażników - mówi Zwolan. - Właśnie wyganiali z parkingu kobietę, która stanęła przede mną. Musiała odjechać. Gdy zobaczyli mnie, żaden nie podszedł. Bo mnie znają. Tak nie można. Co ta kobieta sobie o mnie pomyśli. Wstyd! Strażnicy powinni wszystkich obywateli traktować równo.

O "dyskomforcie swojego sumienia” wiceprzewodniczący poinformował kolegów na sesji. Nas zapewnił, że jeśli będzie taka potrzeba, gotowy jest nawet zapłacić mandat.

Zamojscy radni nie skomentowali podczas obrad wypowiedzi swojego wiceprzewodniczącego. Dlaczego? Niektórych po prostu zatkało.

- Zwykle mam osąd na każdy temat, ale teraz naprawdę nie wiem co powiedzieć - dziwi się radna Wanda Sędłak (PiS). - Po prostu muszę to przemyśleć. - Byłam wypowiedzią pana Zwolana zaskoczona - dodaje radna Elżbieta Kucharska (PO). - Strażnicy potraktowali go grzecznościowo. Dlatego nie powinien tego głośno komentować…

Zwykli mieszkańcy Zamościa są za to zadowoleni.
- Nie wiem czy pan Zwolan nie lubi strażników, czy tak mówi, bo poważnie traktuje swoich wyborców - mówi 30-letnia mieszkanka Zamościa. - Tak czy owak zachował się wzorcowo.

- Pan Zwolan należy do kategorii ludzi, którzy najpierw coś powiedzą, a potem się tym zdziwią - komentuje tymczasem całe zajście Wiesław Gramatyka, szef zamojskiej Straży Miejskiej. - Przecież musiał być na sesji, a że nie było możliwości zaparkowania na wyznaczonym dla radnych parkingu, pozwoliliśmy mu stanąć gdzie indziej. Tu nie ma nic nadzwyczajnego.

Czy gdyby Zwolan nie był radnym, otrzymałby mandat?
- Tak… Co najmniej 50 zł - zapewnia komendant.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~inka~
Efroni
lk
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~inka~
~inka~ (31 października 2008 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem po co to całe zamieszanie.
Z jednej strony ,jeśli radni mają karnety parkingowe na Rynek Solny to powinni bez problemu w dniu sesji zaparkować swój samochód.
Z drugiej strony Straż Miejska powinna o to zadbać. Wskazywanie przez Straż radnym miejsc do zaparkowania w innych miejscach nieoznaczonych jest nie zgodne z prawem , a przyzwolenie jest naganna zwłaszcza w stosunku do zwykłych obywateli.
Rozwiń
Efroni
Efroni (31 października 2008 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Qmendancie, a na Placu Stefanidesa lub przy Piłsudskiego to nie mógł zaparkować? Nie mógł się przejść kilkadziesiąt metrów?
Rozwiń
lk
lk (31 października 2008 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko tu jest do góry nogami. Przewodniczący co się domaga, ale samochód zostawia w niedozwolonym miejscu, komendant co ma podójną taksę dla zwykłych obywateli i zamojskich ViP-ów i radni co dziwią się skąd to zamieszanie (przecież nieładnie kablować na kolegów, choćby nie wiem co zrobili). Całość nie napawa optymizmem. Może przynajmniej niektórych ta sytuacja pobudzi do refleksji. To będzie jedyny skutek akcji przewodniczącego.
Rozwiń
aaa
aaa (30 października 2008 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy ta kobieta nie musiała aby załatwić ważnej sprawy. Nikt ze strażników nie zapytał, tylko pogonili ją. Ma szczęście, że nie wlepili jej mandatu. A p. Gramatyce gratuluję logicznego myślenia, chociaż na takim stanowisku tego się nie wymaga
Rozwiń
jola
jola (30 października 2008 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś tu się powtarza.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!