Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lutego 2018 r.
18:19

Wiózł wyrzutnie granatników w bagażniku

43 18 A A
Granatniki RPG-18 i RPG-22, to radzieckie granatniki przeciwpancerne opracowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Jest to broń jednokrotnego użytku składająca się z tzw. wyrzutni i umieszczonego w niej pocisku
Granatniki RPG-18 i RPG-22, to radzieckie granatniki przeciwpancerne opracowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Jest to broń jednokrotnego użytku składająca się z tzw. wyrzutni i umieszczonego w niej pocisku (fot. IAS Lublin )

Siedem sztuk tzw. wyrzutni granatników RPG-18 i RPG-22 przejęli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem poddali kontroli celnej samochód osobowy marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej rewizji auta znaleźli w bagażach podróżujących pojazdem, obywatela Polski i obywatela Ukrainy, 6 wyrzutni granatnika RPG-18 i 1 wyrzutnię granatnika RPG-22.

Podejrzanych oraz elementy uzbrojenia przekazano funkcjonariuszom miejscowej placówki Straży Granicznej. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 16:09
znaczy, zbroja sie
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 09:16
"Ukraińcy" są tykającą bombą z opóźnionym zapłonem.
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 08:15
Pewnie kupili w sklepie w Moskwie i wiezli dla zielonych ludzików
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 08:01
rzutnia wyrzutnia dwa kije kto nie umi pisać niech się skryje !!! ps. powtarzam UMI !!!
Avatar
gość / 16 lutego 2018 o 07:54
undefined napisał:
Czyżby sobie robili sobie w naszym kraju po lasach magazyny na przyszłość ?
 Od dłuższego czasu trwa duży przemyt broni z Ukrainy. Na razie większość idzie dalej na zachód tranzytem przez Polskę ale część zostasje w naszym kraju. Są w Polsce grupy którym marzy się Majdan do którego tak ochocho nawoływał red. Lis ( po cichu wtedy wysłał swoje córy do USA).
Avatar
Karoooool / 15 lutego 2018 o 23:35
Anton napisał:
"wyrzutnia granatników" ? ktoś tam z was umie czytać ze zrozumieniem ? albo granatnik albo wyrzutnia granatów, w tym wypadku chodzi o radziecki granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, po wystrzeleniu pocisku można tego użyć w charakterze broni tylko w zastępstwie maczugi, ale podpadają pod przepis o "częściach broni"
 Z tym podpadaniem, to nie jest takie pewne, bo moga być trudności ze znalezieniem w nich szkieletu, albo baskili, albo lufy z komorą nabojową, albo zamka, albo komory zamkowej, albo bębna nabojowego.
 Z tym podpadaniem, to nie jest takie pewne, bo moga być trudności ze znalezieniem w nich szkieletu, albo baskili, albo lufy z komorą nabojową, albo zamka, albo komory zamkowej, albo bębna nabojowego. rozwiń
Avatar
zxcvb / 15 lutego 2018 o 23:08
undefined napisał:
Trzeba bić na alarm. Kto wie ile już takiego sprzętu udało im się przemycić do Polski. A ile broni przeszło przez zieloną granicę? Gdzie i w jakim celu ukraińcy gromadzą broń i amunicję? Tym pilnie powinny zająć się służby wywiadowcze.
 Ostatnio w lublinie pojawiło się dużo tzw. ukraińców, którzy porozumiewają się ze sobą w języku ... i tu uwaga wcale nie ukraińskim, a rosyjskim. Zwróćcie uwagę na dużą ilość samochodów, których tablice rejestracyjne zaczynają się na AP - to obwód zaporoski położony pomiędzy obwodem donieckim, a krymem. Wg mnie to jest zaplanowane osiedlanie rosjan na terenach wschodnich Polski. Za kilka lat okaże się, że Ci niby ukraińscy uchodźcy to tak naprawdę rosjanie, którzy poproszą o pomoc batiuszkę putina, bo będą czuli się prześladowani itp.
 Ostatnio w lublinie pojawiło się dużo tzw. ukraińców, którzy porozumiewają się ze sobą w języku ... i tu uwaga wcale nie ukraińskim, a rosyjskim. Zwróćcie uwagę na dużą ilość samochodów, których tablice rejestracyjne zaczynają się na AP - to obwód zaporoski położony pomiędzy obwodem donieckim, a krymem. Wg mnie to jest zaplanowane osiedlanie rosjan na terenach wschodnich Polski. Za kilka lat okaże się, że Ci niby ukraińscy uchodźcy to tak naprawdę rosjanie, którzy poproszą o pomoc batiuszkę putina, bo będą czuli się prześlado... rozwiń
Avatar
Anton / 15 lutego 2018 o 22:44
"wyrzutnia granatników" ? ktoś tam z was umie czytać ze zrozumieniem ? albo granatnik albo wyrzutnia granatów, w tym wypadku chodzi o radziecki granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, po wystrzeleniu pocisku można tego użyć w charakterze broni tylko w zastępstwie maczugi, ale podpadają pod przepis o "częściach broni"
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 21:01
Trzeba bić na alarm. Kto wie ile już takiego sprzętu udało im się przemycić do Polski. A ile broni przeszło przez zieloną granicę? Gdzie i w jakim celu ukraińcy gromadzą broń i amunicję? Tym pilnie powinny zająć się służby wywiadowcze.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 20:49
ok rok temu jakies ukrainki probowaly przemycic w Dorohusku dzialko p/lotnicze. dochodzenie I cisza. I teraz znowu. Ciekawe, ciekawe. Cisza, brak jakichkolwiek informacji co dalej z tym. czyzby ktos dalej chronil to talatajswo ktore cos najwyrazniej szykuje. Tak samo zadnych reakcji na ataki na konsulat, autokar, cmentarze.
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 16:09
znaczy, zbroja sie
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 09:16
"Ukraińcy" są tykającą bombą z opóźnionym zapłonem.
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 08:15
Pewnie kupili w sklepie w Moskwie i wiezli dla zielonych ludzików
Avatar
Gość / 16 lutego 2018 o 08:01
rzutnia wyrzutnia dwa kije kto nie umi pisać niech się skryje !!! ps. powtarzam UMI !!!
Avatar
gość / 16 lutego 2018 o 07:54
undefined napisał:
Czyżby sobie robili sobie w naszym kraju po lasach magazyny na przyszłość ?
 Od dłuższego czasu trwa duży przemyt broni z Ukrainy. Na razie większość idzie dalej na zachód tranzytem przez Polskę ale część zostasje w naszym kraju. Są w Polsce grupy którym marzy się Majdan do którego tak ochocho nawoływał red. Lis ( po cichu wtedy wysłał swoje córy do USA).
Avatar
Karoooool / 15 lutego 2018 o 23:35
Anton napisał:
"wyrzutnia granatników" ? ktoś tam z was umie czytać ze zrozumieniem ? albo granatnik albo wyrzutnia granatów, w tym wypadku chodzi o radziecki granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, po wystrzeleniu pocisku można tego użyć w charakterze broni tylko w zastępstwie maczugi, ale podpadają pod przepis o "częściach broni"
 Z tym podpadaniem, to nie jest takie pewne, bo moga być trudności ze znalezieniem w nich szkieletu, albo baskili, albo lufy z komorą nabojową, albo zamka, albo komory zamkowej, albo bębna nabojowego.
 Z tym podpadaniem, to nie jest takie pewne, bo moga być trudności ze znalezieniem w nich szkieletu, albo baskili, albo lufy z komorą nabojową, albo zamka, albo komory zamkowej, albo bębna nabojowego. rozwiń
Avatar
zxcvb / 15 lutego 2018 o 23:08
undefined napisał:
Trzeba bić na alarm. Kto wie ile już takiego sprzętu udało im się przemycić do Polski. A ile broni przeszło przez zieloną granicę? Gdzie i w jakim celu ukraińcy gromadzą broń i amunicję? Tym pilnie powinny zająć się służby wywiadowcze.
 Ostatnio w lublinie pojawiło się dużo tzw. ukraińców, którzy porozumiewają się ze sobą w języku ... i tu uwaga wcale nie ukraińskim, a rosyjskim. Zwróćcie uwagę na dużą ilość samochodów, których tablice rejestracyjne zaczynają się na AP - to obwód zaporoski położony pomiędzy obwodem donieckim, a krymem. Wg mnie to jest zaplanowane osiedlanie rosjan na terenach wschodnich Polski. Za kilka lat okaże się, że Ci niby ukraińscy uchodźcy to tak naprawdę rosjanie, którzy poproszą o pomoc batiuszkę putina, bo będą czuli się prześladowani itp.
 Ostatnio w lublinie pojawiło się dużo tzw. ukraińców, którzy porozumiewają się ze sobą w języku ... i tu uwaga wcale nie ukraińskim, a rosyjskim. Zwróćcie uwagę na dużą ilość samochodów, których tablice rejestracyjne zaczynają się na AP - to obwód zaporoski położony pomiędzy obwodem donieckim, a krymem. Wg mnie to jest zaplanowane osiedlanie rosjan na terenach wschodnich Polski. Za kilka lat okaże się, że Ci niby ukraińscy uchodźcy to tak naprawdę rosjanie, którzy poproszą o pomoc batiuszkę putina, bo będą czuli się prześlado... rozwiń
Avatar
Anton / 15 lutego 2018 o 22:44
"wyrzutnia granatników" ? ktoś tam z was umie czytać ze zrozumieniem ? albo granatnik albo wyrzutnia granatów, w tym wypadku chodzi o radziecki granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, po wystrzeleniu pocisku można tego użyć w charakterze broni tylko w zastępstwie maczugi, ale podpadają pod przepis o "częściach broni"
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 21:01
Trzeba bić na alarm. Kto wie ile już takiego sprzętu udało im się przemycić do Polski. A ile broni przeszło przez zieloną granicę? Gdzie i w jakim celu ukraińcy gromadzą broń i amunicję? Tym pilnie powinny zająć się służby wywiadowcze.
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 20:49
ok rok temu jakies ukrainki probowaly przemycic w Dorohusku dzialko p/lotnicze. dochodzenie I cisza. I teraz znowu. Ciekawe, ciekawe. Cisza, brak jakichkolwiek informacji co dalej z tym. czyzby ktos dalej chronil to talatajswo ktore cos najwyrazniej szykuje. Tak samo zadnych reakcji na ataki na konsulat, autokar, cmentarze.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!