Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 grudnia 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Wychowawca chciał żeby maturzyści płacili mu za naukę poloneza

148 34 A A

20 złotych od osoby za naukę poloneza przed studniówką plus 2 złote za dojazd na każdą próbę. Taką opłatę zasugerował maturzystom wychowawca w internacie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. W szkole zawrzało

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pierwszy raz spotkałam się z "opłatą za naukę poloneza”- przyznaje Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie. - Nie wolno pobierać takich opłat. W szkole można zbierać jedynie na wycieczki, dozwolone są także dobrowolne opłaty na komitet rodzicielski - precyzuje.

A jednak taka sytuacja miała miejsce w Biłgoraju - w Zespole Szkół Leśnych. "Nauczyciel przygotowujący nas do studniówki, tzn. prowadzący naukę poloneza zażyczył sobie od nas opłaty w kwocie 20 zł od osoby i 2 zł od osoby za dojazd na każdą próbę” - zaalarmowali nas uczniowie.

Zawrzało także w szkole

- Nie mogę powiedzieć, że nic takiego nie było, bo było - przyznała w piątek Barbara Serafin, dyrektorka Zespołu Szkół Leśnych. - Ta sytuacja jest żenująca. Bardzo źle się stało. Na czwartkowej radzie pedagogicznej absolutnie potępiliśmy takie zachowanie - podkreśliła.

Dyrektorka dodała, że "to jest świeża sprawa”. - Obecnie zbieram informacje na ten temat. Jest gromadzona też dokumentacja. Wychowawca tłumaczył mi, nie żądał tej opłaty, tylko ją zasugerował. Poza tym mówił, że nie chciał prowadzić nauki tańca, ale w końcu uległ namowom. Nie wiem, dlaczego tak postąpił. Nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania.

Pieniądze już zwrócone

Wczoraj skontaktowaliśmy się z wychowawcą, by zapytać o opłaty za naukę tańca, ale odmówił rozmowy z dziennikarzem.

- Zebrane pieniądze od części uczniów (w sumie w szkole jest 22 maturzystów - red.) zostały już im zwrócone - zapewnia dyr. Serafin.

Sprawdziliśmy, jakie są rynkowe stawki za naukę poloneza. - Godzina pracy instruktora tańca to koszt rzędu 50-100 złotych - usłyszeliśmy w jednej z lubelskich szkół tańca. - Zaś miesięcznie za zajęcia w formacji tanecznej opłata wynosi 40 złotych od osoby.

Maturzyści w większości ćwiczą w szkole pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Nauka odbywa się w ramach zajęć.

Zawsze było bezpłatnie

- Ale także poza zajęciami - zauważa Piotr Mochol, trener Formacji Gamza, prezes Stowarzyszenia Miłośników Tańca w Lublinie. I zastanawia się: Dlaczego zatem nauczyciele wf nie mieliby dostawać profitów z tego tytułu? Dlaczego rada rodziców nie mogłaby podpisać z nauczycielami jakiejś umowy?

- W naszej szkole poloneza uczą tańczyć nauczyciele. Zawsze bezpłatnie. Wszyscy bardzo dobrze się przy tym bawią - przekonuje Elżbieta Sękowska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie. - Ale wiem, że np. w elitarnych szkołach wynajmuje się choreografów.
Czytaj więcej o:

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nef / 27 grudnia 2014 o 17:00

Może DW zatrudnił jąkałe Owsika

Owsiki to ty masz, nie powiem gdzie

Avatar
Gość / 25 grudnia 2014 o 00:03

To może też nauczyciele niech zaczną płacić składkę za przybycie na studniówkę

"Pierwszy raz spotkałam się z "opłatą za naukę poloneza”– przyznaje Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Nie wolno pobierać takich opłat. W szkole można zbierać jedynie na wycieczki, dozwolone są także dobrowolne opłaty na komitet rodzicielski – precyzuje." Pani Misiak co Pani robi w tym kuratorium??? Czasy się zmieniają i należy inaczej patrzeć na otaczający nas świat! Zapłata za czyjąś pracę nie jest niczym nowym prawda? Pani też pracuje społecznie? Może należałoby tak popracowac za darmo i wtedy się wypowiadać jako kompetentna osoba........dobrowolne opłaty na komitet rodzicielski są cacy a  dobrowolne opłaty na naukę tańca to już be? Niech sobie Pani Misiak poczyta komentarze to może nabierze rozumu.........

To wprowadźmy też składkę dla nauczycieli, którzy chcą być na studniówkach. 

To wprowadźmy też składkę dla nauczycieli, którzy chcą być na studniówkach. 

rozwiń
Avatar
fgqewd / 23 grudnia 2014 o 20:29

Ludzie! Zacznijcie pisać prawde,przecież to sa bzdury, dlaczego nie zapytacie o zdanie na ten temat NAS, UCZNIÓW?! I jakich 22 maturzystów? Z tego co widzę codziennie w szkole jest Nas więcej :D

A co ich tam obchodzą uczniowie xd

Avatar
kurvix / 23 grudnia 2014 o 18:20

Prawda nie prawda czy nie do końca prawda... Dwulicowy jest, więc tak czy siak dobrze się stało:)

Avatar
marek / 23 grudnia 2014 o 16:12

nie pieprz głupot, nauczyciele to jedni z najlepiej opłacani pracownicy, od lat mają podwyżki, karty nauczyciela, pobory wyśrubowane, kupę wolnego, pracownicy budżetówki to mają przeje***e, od 5-7 lat ani grosza podwyżki i dalej płace zamrożone, po 30-40 latach pracy mają najniższą krajową, to jest dopiero wyzysk, i nikt za to się kuźwa nie weźmie, bo rządzący garną do siebie, twierdząc, że mamy dziurę budżetową i tak chcą zagłodzić tych na dole, chociaż ustawą powinni co roku dostawać podwyżkę tzw. inflacyjna, i po h** ta ustawa jak nie jest przestrzegana. Lepiej by zrobili tak ja w casie II wojny światowej, pod ścianę i po problemie, a nie głodzić latami. To już emeryci co roku dostają po parę groszy.

W du..ie byłeś i g...no widziałeś

W du..ie byłeś i g...no widziałeś

rozwiń
Avatar
obserwator / 23 grudnia 2014 o 16:10

I bardzo dobrze. Niech gówniarze nie myślą, że zawsze będzie darmocha. Rozumiem ten szum, przecież nauczyciel ma robić wszystko, najlepiej za darmo. Taka umiejętność za 20 zł? Wspaniała inwestycja dla młodego człowieka..

Avatar
Adam / 23 grudnia 2014 o 13:15

Jeżeli nauka tańca odbywała się poza godzinami pracy wychowawcy,to powinien otrzymać gratyfikację pieniężną.

Avatar
IT / 23 grudnia 2014 o 12:24

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka...

Avatar
! / 23 grudnia 2014 o 10:39

Majątek! 20 zł !!! szok!...

Avatar
Gość / 23 grudnia 2014 o 10:08

Źle ,że wziął,ale nikt nie chce za darmo robić.Niech zatrudnią sobie instruktora,albo nie wymagają od nauczyciela darmochy i żeby dokładał do czyjeś studniówki.Przy tak niskich poborach pracownikowi i tak nie wystarcza na życie i utrzymanie rodziny,a wymaga się ,aby tracił swoje pieniądze.

nie pieprz głupot, nauczyciele to jedni z najlepiej opłacani pracownicy, od lat mają podwyżki, karty nauczyciela, pobory wyśrubowane, kupę wolnego, pracownicy budżetówki to mają przejebane, od 5-7 lat ani grosza podwyżki i dalej płace zamrożone, po 30-40 latach pracy mają najniższą krajową, to jest dopiero wyzysk, i nikt za to się kuźwa nie weźmie, bo rządzący garną do siebie, twierdząc, że mamy dziurę budżetową i tak chcą zagłodzić tych na dole, chociaż ustawą powinni co roku dostawać podwyżkę tzw. inflacyjna, i po huj ta ustawa jak nie jest przestrzegana. Lepiej by zrobili tak ja w casie II wojny światowej, pod ścianę i po problemie, a nie głodzić latami. To już emeryci co roku dostają po parę groszy.

nie pieprz głupot, nauczyciele to jedni z najlepiej opłacani pracownicy, od lat mają podwyżki, karty nauczyciela, pobory wyśrubowane, kupę wolnego, pracownicy budżetówki to mają przejebane, od 5-7 lat ani grosza podwyżki i dalej płace zamrożone, po 30-40 latach pracy mają najniższą krajową, to jest dopiero wyzysk, i nikt za to się kuźwa nie weźmie, bo rządzący garną do siebie, twierdząc, że mamy dziurę budżetową i tak chcą zagłodzić tych na dole, chociaż ustawą powinni co roku dostawać podwyżkę tzw. inflacyjna, i po huj ta... rozwiń

Avatar
nef / 27 grudnia 2014 o 17:00

Może DW zatrudnił jąkałe Owsika

Owsiki to ty masz, nie powiem gdzie

Avatar
Gość / 25 grudnia 2014 o 00:03

To może też nauczyciele niech zaczną płacić składkę za przybycie na studniówkę

"Pierwszy raz spotkałam się z "opłatą za naukę poloneza”– przyznaje Jolanta Misiak z Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Nie wolno pobierać takich opłat. W szkole można zbierać jedynie na wycieczki, dozwolone są także dobrowolne opłaty na komitet rodzicielski – precyzuje." Pani Misiak co Pani robi w tym kuratorium??? Czasy się zmieniają i należy inaczej patrzeć na otaczający nas świat! Zapłata za czyjąś pracę nie jest niczym nowym prawda? Pani też pracuje społecznie? Może należałoby tak popracowac za darmo i wtedy się wypowiadać jako kompetentna osoba........dobrowolne opłaty na komitet rodzicielski są cacy a  dobrowolne opłaty na naukę tańca to już be? Niech sobie Pani Misiak poczyta komentarze to może nabierze rozumu.........

To wprowadźmy też składkę dla nauczycieli, którzy chcą być na studniówkach. 

To wprowadźmy też składkę dla nauczycieli, którzy chcą być na studniówkach. 

rozwiń
Avatar
fgqewd / 23 grudnia 2014 o 20:29

Ludzie! Zacznijcie pisać prawde,przecież to sa bzdury, dlaczego nie zapytacie o zdanie na ten temat NAS, UCZNIÓW?! I jakich 22 maturzystów? Z tego co widzę codziennie w szkole jest Nas więcej :D

A co ich tam obchodzą uczniowie xd

Avatar
kurvix / 23 grudnia 2014 o 18:20

Prawda nie prawda czy nie do końca prawda... Dwulicowy jest, więc tak czy siak dobrze się stało:)

Avatar
marek / 23 grudnia 2014 o 16:12

nie pieprz głupot, nauczyciele to jedni z najlepiej opłacani pracownicy, od lat mają podwyżki, karty nauczyciela, pobory wyśrubowane, kupę wolnego, pracownicy budżetówki to mają przeje***e, od 5-7 lat ani grosza podwyżki i dalej płace zamrożone, po 30-40 latach pracy mają najniższą krajową, to jest dopiero wyzysk, i nikt za to się kuźwa nie weźmie, bo rządzący garną do siebie, twierdząc, że mamy dziurę budżetową i tak chcą zagłodzić tych na dole, chociaż ustawą powinni co roku dostawać podwyżkę tzw. inflacyjna, i po h** ta ustawa jak nie jest przestrzegana. Lepiej by zrobili tak ja w casie II wojny światowej, pod ścianę i po problemie, a nie głodzić latami. To już emeryci co roku dostają po parę groszy.

W du..ie byłeś i g...no widziałeś

W du..ie byłeś i g...no widziałeś

rozwiń
Avatar
obserwator / 23 grudnia 2014 o 16:10

I bardzo dobrze. Niech gówniarze nie myślą, że zawsze będzie darmocha. Rozumiem ten szum, przecież nauczyciel ma robić wszystko, najlepiej za darmo. Taka umiejętność za 20 zł? Wspaniała inwestycja dla młodego człowieka..

Avatar
Adam / 23 grudnia 2014 o 13:15

Jeżeli nauka tańca odbywała się poza godzinami pracy wychowawcy,to powinien otrzymać gratyfikację pieniężną.

Avatar
IT / 23 grudnia 2014 o 12:24

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka...

Avatar
! / 23 grudnia 2014 o 10:39

Majątek! 20 zł !!! szok!...

Avatar
Gość / 23 grudnia 2014 o 10:08

Źle ,że wziął,ale nikt nie chce za darmo robić.Niech zatrudnią sobie instruktora,albo nie wymagają od nauczyciela darmochy i żeby dokładał do czyjeś studniówki.Przy tak niskich poborach pracownikowi i tak nie wystarcza na życie i utrzymanie rodziny,a wymaga się ,aby tracił swoje pieniądze.

nie pieprz głupot, nauczyciele to jedni z najlepiej opłacani pracownicy, od lat mają podwyżki, karty nauczyciela, pobory wyśrubowane, kupę wolnego, pracownicy budżetówki to mają przejebane, od 5-7 lat ani grosza podwyżki i dalej płace zamrożone, po 30-40 latach pracy mają najniższą krajową, to jest dopiero wyzysk, i nikt za to się kuźwa nie weźmie, bo rządzący garną do siebie, twierdząc, że mamy dziurę budżetową i tak chcą zagłodzić tych na dole, chociaż ustawą powinni co roku dostawać podwyżkę tzw. inflacyjna, i po huj ta ustawa jak nie jest przestrzegana. Lepiej by zrobili tak ja w casie II wojny światowej, pod ścianę i po problemie, a nie głodzić latami. To już emeryci co roku dostają po parę groszy.

nie pieprz głupot, nauczyciele to jedni z najlepiej opłacani pracownicy, od lat mają podwyżki, karty nauczyciela, pobory wyśrubowane, kupę wolnego, pracownicy budżetówki to mają przejebane, od 5-7 lat ani grosza podwyżki i dalej płace zamrożone, po 30-40 latach pracy mają najniższą krajową, to jest dopiero wyzysk, i nikt za to się kuźwa nie weźmie, bo rządzący garną do siebie, twierdząc, że mamy dziurę budżetową i tak chcą zagłodzić tych na dole, chociaż ustawą powinni co roku dostawać podwyżkę tzw. inflacyjna, i po huj ta... rozwiń