Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 lutego 2010 r.
9:27
Edytuj ten wpis

Zabiła noworodka i wyrzuciła na śmietnik. Dostała trzy lata więzienia

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 6 A A

Zwłoki córeczki włożyła do reklamówki i wyrzuciła do kontenera na śmieci. I za to mieszkanka Zamościa pójdzie na trzy lata do więzienia. Sąd Apelacyjny w Lublinie oddalił apelację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sąd uznał, że apelacja była bezpodstawna, dlatego wyrok sądu pierwszej instancji został utrzymany w mocy – powiedział nam sędzia Cezary Wójcik, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Jej córeczka skończyłaby za dwa miesiące dwa latka. Sąd uznał, że oskarżona, działając pod wpływem porodu, chcąc pozbawić dziecka życia, co najmniej dwa razy uderzyła jego główką o twarde podłoże, co skutkowało zgonem.

Przypomnijmy, że makabrycznego odkrycia dokonali w kwietniu 2008 roku pracownicy składowiska odpadów w podzamojskim Dębowcu. Owinięte w prześcieradło zwłoki noworodka ukryte były w reklamówce razem z prawidłowo odciętą pępowina, łożyskiem oraz zakrwawionymi spodniami dresowymi. Lekarz stwierdził, że ciąża była donoszona.

Ustalono, że zwłoki noworodka trafiły na składowisko z odpadami. Policjanci dotarli do blisko 300 kobiet, które miały wyznaczony termin porodu na kwiecień lub początek maja. Ale poszukiwana nie figurowała w żadnej dokumentacji medycznej prowadzonej przez szpitale, przychodnie i prywatne gabinety lekarskie.

Do zatrzymania 23-letniej Mai W. doszło tydzień później. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa, a sąd postanowił zamościankę tymczasowo aresztować.

Podczas śledztwa oskarżona nie przyznała się do winy. Podnosiła, że dziecko urodziło się martwe, zaś po porodzie wypadło jej z rąk. Ale co innego wykazała sekcja zwłok: dziewczynka urodziła się żywa, a przyczyną zgonu było uderzenie główką o twarde podłoże; stwierdzono też liczne uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, m.in. złamanie kości podstawy czaszki.

Po trwającym prawie pół roku śledztwie prokuratura doszła do wniosku, że do zabójstwa noworodka doszło pod wpływem stresu związanego z porodem i zmieniła zarzut zabójstwa na dzieciobójstwo, za co grozi do 5 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Zamościu skazał ją na 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, zaliczył oskarżonej prawie półroczny pobyt za kratkami i zwolnił ją z kosztów procesu. Ten wyrok jest już prawomocny.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 19:55
To nawet nie suka bo suka pilnuje swoich małych karmi je i nie pozwala zrobić szceniakom nic złego.Zwyrodnialec w więzieniu powinni tak jej dać popalić aby sama usunęła sobie macicę by mieć pewność że już nigdy nie urodzi.Mam nadzieję że ten czyn nie da jej spać po nocach będzie miała takie koszmary że zdechnie.
Avatar
kobieta / 18 lutego 2010 o 17:05
głupia bziągwa nie mogła komuś podrzucić dzidzia, czy zostawić w szpitalu!!!
Avatar
ooooo / 18 lutego 2010 o 14:01
nie mogę pojąc jednego: jak taka SUKA jest wogóle zdolna do rodzenia dzieci!
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 12:38
Zbyt łagodny wyrok o jakim szoku mowa ?Całą ciążę ani jednej wizyty u ginekologa.Dla mnie to morderczyni planowała takie wyjście od początku.Do kamieniołomów z takim zwyrodnialcem a do jedzenia czarny chleb i woda.Jest wiele rodzin chcących adoptować niemowlaki mogła urodzić i od ręki wyrzec się praw do maleństwa.Ona nie jest człowiekiem to potwór w ludzkiej powłoce.
Avatar
~malone~ / 18 lutego 2010 o 11:39
w sumie to chyba bardzo surowy wyrok, przecież za zabicie dziecka w 3 miesiacu ciązy nie ma żadnej kary , a różnica jest żadna. takie mamy prawo za zabicie dziecka nie ma kary a za zabicie bandzira w obronie włąsnej jest ....
Avatar
Hydży / 18 lutego 2010 o 10:47
A może by tak główka tej matki postukać o twarde podłoże? Zawiązać w prześcieradło i wyrzucić na śmietnik? Po co taka społeczeństwu? i jeszcze za pieniądze podatników będzie trzy lata siedziała w ciepełku z żarciem podawanym pod mordę! Jak można skrzywdzić tak małe, bezbronne dziecię? 30 lat ciężkich przymusowych robót a nie trzy lata nieróbstwa!
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 19:55
To nawet nie suka bo suka pilnuje swoich małych karmi je i nie pozwala zrobić szceniakom nic złego.Zwyrodnialec w więzieniu powinni tak jej dać popalić aby sama usunęła sobie macicę by mieć pewność że już nigdy nie urodzi.Mam nadzieję że ten czyn nie da jej spać po nocach będzie miała takie koszmary że zdechnie.
Avatar
kobieta / 18 lutego 2010 o 17:05
głupia bziągwa nie mogła komuś podrzucić dzidzia, czy zostawić w szpitalu!!!
Avatar
ooooo / 18 lutego 2010 o 14:01
nie mogę pojąc jednego: jak taka SUKA jest wogóle zdolna do rodzenia dzieci!
Avatar
Gość / 18 lutego 2010 o 12:38
Zbyt łagodny wyrok o jakim szoku mowa ?Całą ciążę ani jednej wizyty u ginekologa.Dla mnie to morderczyni planowała takie wyjście od początku.Do kamieniołomów z takim zwyrodnialcem a do jedzenia czarny chleb i woda.Jest wiele rodzin chcących adoptować niemowlaki mogła urodzić i od ręki wyrzec się praw do maleństwa.Ona nie jest człowiekiem to potwór w ludzkiej powłoce.
Avatar
~malone~ / 18 lutego 2010 o 11:39
w sumie to chyba bardzo surowy wyrok, przecież za zabicie dziecka w 3 miesiacu ciązy nie ma żadnej kary , a różnica jest żadna. takie mamy prawo za zabicie dziecka nie ma kary a za zabicie bandzira w obronie włąsnej jest ....
Avatar
Hydży / 18 lutego 2010 o 10:47
A może by tak główka tej matki postukać o twarde podłoże? Zawiązać w prześcieradło i wyrzucić na śmietnik? Po co taka społeczeństwu? i jeszcze za pieniądze podatników będzie trzy lata siedziała w ciepełku z żarciem podawanym pod mordę! Jak można skrzywdzić tak małe, bezbronne dziecię? 30 lat ciężkich przymusowych robót a nie trzy lata nieróbstwa!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 1

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 88 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!