środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Zamojska PWSZ doceniona za organizację festynu lotniczego w Mokrem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2010, 13:38

Akrobacje samolotowe obserwowało w Mokrem kilkanaście tysięcy osób. Główny organizator festynu, czyli Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Państwowa, została właśnie nominowana do finału plebiscytu Lotnicze Orły 2010 w kategorii "Promotor Roku”.

– Kategoria ta skierowana jest do instytucji spoza branży lotniczej, które swoimi działaniami wspierają branżę lotniczą – informuje Ewa Kołtun z PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Komisja konkursowa zdecydowała się wyróżnić zamojską uczelnię za organizację Zamojskiego Festynu Lotniczego w Mokrem.

– Miło nam, że świat lotniczy zauważył festyn, tym bardziej, że było to nasze pierwsze tego typu przedsięwzięcie – zauważa Jerzy Korniluk, kanclerz zamojskiej uczelni.

Podkreśla, że takie inicjatywy są także szansą dla Zamościa, który od wielu lat związany jest z lotnictwem.

– To tu do 1994 roku istniała Techniczna Szkoła Wojsk Lotniczych, która w czasie swojego funkcjonowania wykształciła szerokie zastępy personelu technicznego lotnictwa wojskowego – przypomina Korniluk.

Uczelnia w swojej ofercie edukacyjnej posiada na kierunku mechanika i budowa maszyn specjalność "eksploatacja samolotów i śmigłowców”.

Obecnie trwają pracę nad uruchomieniem od przyszłego roku akademickiego nowej specjalności "mechanik lotniczy”. W planach jest – we współpracy z Aeroklubem Ziemi Zamojskiej – kształcenie pilotów.

Przypomnijmy, że w maju na lotnisku w Mokrem zameldowali się najlepsi piloci wykonujący akrobacje – Jurgis Kairys, Grupa Akrobacyjna Żelazny oraz Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry”.

– To była największa impreza w historii Zamościa i chcielibyśmy, żeby odbywała się co roku – powiedział na zakończenie festynu Przemysław Panas, prezes AZZ, który był współorganizatorem imprezy (prowadzona przez niego firma Panas Transport również znalazła się w finałowej czwórce plebiscytu w tej samej kategorii co PWSZ – red.).

– Mamy dwóch kandydatów do nagrody i to już jest duży sukces – mówi Zbigniew Witamborski, rzecznik prasowy AZZ. – Szkoda, że nie ma kategorii "Lotnicza impreza roku”, bo jestem pewny, że byśmy wygrali.

Co to za plebiscyt?

Plebiscyt Lotnicze Orły 2010 ma na celu wyłonić osoby, firmy oraz instytucje wyróżniające się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce. Zwycięzcę wybiorą internauci w drodze rozpoczętego we wtorek głosowania na stronie www.lotniczeorly.pl każdy będzie mógł oddać swój głos do końca roku. Laureaci otrzymają statuetkę i tytuł "Lotniczy Orzeł 2010” oraz nagrody rzeczowe. Przewidziane są również nagrody dla głosujących. To pierwsza edycja plebiscytu organizowanego przez portal www.lotnicza.polska.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!