Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 marca 2010 r.
13:20
Edytuj ten wpis

Zamość przegrywa w walce z psimi odchodami

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 37 A A

Nie pomagają ulotki, pogadanki i mandaty. Zamość upstrzony jest psimi odchodami, które wyłoniły się spod topniejącego śniegu. Mieszkańcy miasta mają już tego dość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To co się dzieje, jest niedopuszczalne – złości się 37-letnia zamościanka, która zatelefonowała do nas w tej sprawie. – Każdy skwerek i trawnik upstrzony jest psimi odchodami. Identycznie jest na chodnikach i ulicach Starówki. Codziennie muszę z nich czyścić… buty synka. Właścicieli psów trzeba za to karać bez litości!

O zalegających psich odchodach wielokrotnie na sesjach mówiła radna Zofia Piłat (SLD). To m.in. dzięki jej inicjatywie zamojski UM wydrukował w ub. roku ulotki, które miały zachęcić właścicieli czworonogów do sprzątania po pupilach.

– To nic nie pomogło – przyznaje radna Piłat. – Wygląda na to, że takie działania są nieskuteczne. Potrzebne są bardziej restrykcyjne. Bo to jak wygląda teraz miasto, jest wręcz nieprzyzwoite.

Wszechobecne w Zamościu psie odchody chluby Perle Renesansu nie przynoszą. Miasto od dawna z nimi walczy.

W 2005 r. zakupiono kilkadziesiąt żółto-czerwonych pojemników na odchody zwierzęce i ustawiono je w całym mieście. Efekty były mizerne.

Dlatego strażnicy miejscy zaczęli namierzać właścicieli wałęsających się psów i dawać im pouczenia i mandaty.

Rozpoczęto też akcję propagandową (ulotki wkładano do skrzynek pocztowych, a plakaty wieszano na klatkach schodowych m.in. kamienic Starego Miasta). Efekt? Żaden.

– Mieszkańcy miasta sami muszą dostrzec ten problem – mówił na jednej z sesji prezydent Marcin Zamoyski. – Gdy widzimy, że pies załatwia się w nieodpowiednim miejscu, zwróćmy uwagę jego panu…

Właściciele psów przychodzą ze swoimi pupilami nawet na cmentarz przy ul. Peowiaków w Zamościu. – Nie raz to widziałam – dziwi się Wiesława Dubienka, przewodnicząca osiedla Planty. – Słów już na to brak…

Wiesław Gramatyka, komendant Straży Miejskiej nie będzie pobłażliwy dla "takich zanieczyszczeń”.

– Daliśmy już kilka mandatów osobom, które nie posprzątały po swoich psach – zapewnia. I dodaje – Można za to zapłacić do 250 zł.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 13 marca 2010 o 13:43
Gość napisał:
DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie

A wczoraj jakiś piesek "elegancki i skutecznie"narobił przed samymi drzwiami przed klatką schodową-tak skutecznie,że trudno TO ominąć i nie wdepnąć. To ile takie kopy będą się rozkładać wg.Ciebie"Gościu"?
Avatar
Gość / 11 marca 2010 o 08:37
Wicek napisał:
Pies prezydenta załatwia się do sedesu i spuszcza po sobie wodę!

Tak, a potem może jeszcze podciera sobie podogonie papierem? Pies jak pies, też chodzi na spacery. Co się czepiacie.
Avatar
Wicek / 10 marca 2010 o 08:52
a napisał:
Gdzie się załatwia pies prezydenta?

Pies prezydenta załatwia się do sedesu i spuszcza po sobie wodę!
Avatar
a / 9 marca 2010 o 12:00
Gdzie się załatwia pies prezydenta?
Avatar
Rafcio1989 / 8 marca 2010 o 13:41
Wdepniesz w gówno .idziesz do jednego właściciela pasa i wycierasz buty na jego wycieraczce .Jak się powtórzy to idz i mu nasraj w nocy na wycieraczkę .Może jak posprząta ludzkie gówno to przełamie się do Psiego . Zresztą czy gówno psa mniej gówniane od gówna człowieka ?
To samo z palaczami .Rzucają te kiepy i wszystkie przystanki są uje***e kiepami Pomimo tego że na każdym przystanku są smietniki .Na pohybel wszystkim brudasom . Za granicą ludzie robią pikniki na trawnikach tutaj ludzie boją się wejsc na trawnik .Wiesniaki .Jeszcze krowę Holenderkę trzymajcie w piwnicy .
Wdepniesz w gówno .idziesz do jednego właściciela pasa i wycierasz buty na jego wycieraczce .Jak się powtórzy to idz i mu nasraj w nocy na wycieraczkę .Może jak posprząta ludzkie gówno to przełamie się do Psiego . Zresztą czy gówno psa mniej gówniane od gówna człowieka ?
To samo z palaczami .Rzucają te kiepy i wszystkie przystanki są uje***e kiepami Pomimo tego że na każdym przystanku są smietniki .Na pohybel wszystkim brudasom . Za granicą ludzie robią pikniki na trawnikach tutaj ludzie boją się wejsc na trawnik .Wiesniaki .... rozwiń
Avatar
ja';] / 8 marca 2010 o 13:37
Pan Prezydent mowi ze psy załatwiają sie w NIEODPOWIEDNICH miejscach, więc gdzie są te odpowiednie??
Avatar
Zamoscianin / 8 marca 2010 o 09:40
kola napisał:
o co chodzi ,przecież na wiochach tak jest



U ciebie buraku na wiosce tak jest to napewno...zakompleksiony frajer
Avatar
bambo75 / 8 marca 2010 o 09:25
Gość napisał:
DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie

Jak mogą się rozłożyć skoro psy"na bieżąco dosyrają"? A w dodatku: śmiecie nie włażą nam w protektor wózka inwalidzkiego-a gówienka włażą -życzę każdemu kto ma jeszcze jakieś "ALE"-aby sobie choć raz powydłubywał gówienka z protektora tak jak ja to muszę robić po każdym spacerze zanim wjedziemy do mieszkania!-a jak powydłubuje,to zrozumie jaka to"przyjemność"babrać się w psich gówienkach.

Jak mogą się rozłożyć skoro psy"na bieżąco dosyrają"? A w dodatku: śmiecie nie włażą nam w protektor wózka inwalidzkiego-a gówienka włażą -życzę każdemu kto ma jeszcze jakieś "ALE"-aby sobie choć raz powydłubywał gówienka z protektora tak jak ja to muszę robić po każdym spacerze zanim wjedziemy do mieszkania!-a jak powydłubuje,to zrozumie jaka to"przyjemność"babrać się w psich gówienkach. rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2010 o 23:00
CodeZero napisał:
A górą śmieci jeszcze po sylwestrze, butelki (w tym porozbijane), pełno opakowań po różnych ciastkach, chipsach...
niech tym się zajmą.
A psie kupy same znikną wkrótce i są nawozem dla trawników[/quote]


[quote name='Gość' post='245938' date='7.03.2010, 15:22:47']Najbardziej podobały mi się fakty w tvn-ie. Reporter stanął sobie na schodkach a na każdym stopniu leży kilkaset kiepów. Idę sobie przez miasto patrzę a w koło tylko kiepy, papiery, torebki,butelki, spluty chodnik co kilka kroków.



DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie



DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2010 o 19:08
Gość napisał:
Wku...rwiają mnie petunie zasadzone za oknem. Osobiście nie palę dobrze że nie mieszkam na parterze bo smród tych petunii byłby nieznośny.

Ale jak one wyglądają?
Avatar
bambo75 / 13 marca 2010 o 13:43
Gość napisał:
DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie

A wczoraj jakiś piesek "elegancki i skutecznie"narobił przed samymi drzwiami przed klatką schodową-tak skutecznie,że trudno TO ominąć i nie wdepnąć. To ile takie kopy będą się rozkładać wg.Ciebie"Gościu"?
Avatar
Gość / 11 marca 2010 o 08:37
Wicek napisał:
Pies prezydenta załatwia się do sedesu i spuszcza po sobie wodę!

Tak, a potem może jeszcze podciera sobie podogonie papierem? Pies jak pies, też chodzi na spacery. Co się czepiacie.
Avatar
Wicek / 10 marca 2010 o 08:52
a napisał:
Gdzie się załatwia pies prezydenta?

Pies prezydenta załatwia się do sedesu i spuszcza po sobie wodę!
Avatar
a / 9 marca 2010 o 12:00
Gdzie się załatwia pies prezydenta?
Avatar
Rafcio1989 / 8 marca 2010 o 13:41
Wdepniesz w gówno .idziesz do jednego właściciela pasa i wycierasz buty na jego wycieraczce .Jak się powtórzy to idz i mu nasraj w nocy na wycieraczkę .Może jak posprząta ludzkie gówno to przełamie się do Psiego . Zresztą czy gówno psa mniej gówniane od gówna człowieka ?
To samo z palaczami .Rzucają te kiepy i wszystkie przystanki są uje***e kiepami Pomimo tego że na każdym przystanku są smietniki .Na pohybel wszystkim brudasom . Za granicą ludzie robią pikniki na trawnikach tutaj ludzie boją się wejsc na trawnik .Wiesniaki .Jeszcze krowę Holenderkę trzymajcie w piwnicy .
Wdepniesz w gówno .idziesz do jednego właściciela pasa i wycierasz buty na jego wycieraczce .Jak się powtórzy to idz i mu nasraj w nocy na wycieraczkę .Może jak posprząta ludzkie gówno to przełamie się do Psiego . Zresztą czy gówno psa mniej gówniane od gówna człowieka ?
To samo z palaczami .Rzucają te kiepy i wszystkie przystanki są uje***e kiepami Pomimo tego że na każdym przystanku są smietniki .Na pohybel wszystkim brudasom . Za granicą ludzie robią pikniki na trawnikach tutaj ludzie boją się wejsc na trawnik .Wiesniaki .... rozwiń
Avatar
ja';] / 8 marca 2010 o 13:37
Pan Prezydent mowi ze psy załatwiają sie w NIEODPOWIEDNICH miejscach, więc gdzie są te odpowiednie??
Avatar
Zamoscianin / 8 marca 2010 o 09:40
kola napisał:
o co chodzi ,przecież na wiochach tak jest



U ciebie buraku na wiosce tak jest to napewno...zakompleksiony frajer
Avatar
bambo75 / 8 marca 2010 o 09:25
Gość napisał:
DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie

Jak mogą się rozłożyć skoro psy"na bieżąco dosyrają"? A w dodatku: śmiecie nie włażą nam w protektor wózka inwalidzkiego-a gówienka włażą -życzę każdemu kto ma jeszcze jakieś "ALE"-aby sobie choć raz powydłubywał gówienka z protektora tak jak ja to muszę robić po każdym spacerze zanim wjedziemy do mieszkania!-a jak powydłubuje,to zrozumie jaka to"przyjemność"babrać się w psich gówienkach.

Jak mogą się rozłożyć skoro psy"na bieżąco dosyrają"? A w dodatku: śmiecie nie włażą nam w protektor wózka inwalidzkiego-a gówienka włażą -życzę każdemu kto ma jeszcze jakieś "ALE"-aby sobie choć raz powydłubywał gówienka z protektora tak jak ja to muszę robić po każdym spacerze zanim wjedziemy do mieszkania!-a jak powydłubuje,to zrozumie jaka to"przyjemność"babrać się w psich gówienkach. rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2010 o 23:00
CodeZero napisał:
A górą śmieci jeszcze po sylwestrze, butelki (w tym porozbijane), pełno opakowań po różnych ciastkach, chipsach...
niech tym się zajmą.
A psie kupy same znikną wkrótce i są nawozem dla trawników[/quote]


[quote name='Gość' post='245938' date='7.03.2010, 15:22:47']Najbardziej podobały mi się fakty w tvn-ie. Reporter stanął sobie na schodkach a na każdym stopniu leży kilkaset kiepów. Idę sobie przez miasto patrzę a w koło tylko kiepy, papiery, torebki,butelki, spluty chodnik co kilka kroków.



DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie



DOKŁADNIE !!
wszystkim tylko psie kopy przeszkadzają, a stert śmieci to już nie zauważacie?
Kopy się rozłożą, śmieci będą leżeć latami jeśli się ich nie sprzątnie rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2010 o 19:08
Gość napisał:
Wku...rwiają mnie petunie zasadzone za oknem. Osobiście nie palę dobrze że nie mieszkam na parterze bo smród tych petunii byłby nieznośny.

Ale jak one wyglądają?
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!