niedziela, 25 lutego 2018 r.

Zamość

Zamość: Rusza kwalifikacja wojskowa 2017

Dodano: 29 stycznia 2017, 14:38
Autor: ask

390 mężczyzn urodzonych w 1998 roku, 125 urodzonych w latach 1993-1997 i 10 kobiet weźmie udział w kwalifikacji wojskowej

Zamojska kwalifikacja rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 23 lutego. - Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 1998 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz mężczyźni urodzeni w latach 1993-1997, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej – wylicza Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta. - Stawiennictwu podlegają również kobiety wskazane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.
Powiatowa Komisja Lekarska przyjmować będzie wezwanych codziennie w Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w godzinach 7.00 – 15.00.

- Osoba wzywana obowiązana jest stawić się w dniu i o godzinie wyznaczonej w imiennym wezwaniu. Z ważnych powodów istnieje możliwość zmiany terminu na inny dzień, należy jednak zgłosić taką potrzebę odpowiednio wcześniej – mówi Gajewski. - Pamiętać również należy, że nieotrzymanie lub nieodebranie wezwania nie zwalnia od obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej, bo obowiązek ten jest wymagalny na podstawie obwieszczeń o kwalifikacji wojskowej rozplakatowanych na terenie miasta Zamość. Jeśli ktoś wezwania nie dostał powinien niezwłocznie zgłosić się na kwalifikację wojskową. Jeśli tego nie zrobi zostanie na niego nałożona grzywna lub zarządzone przymusowe doprowadzenie przez policję.

Stawiający się do kwalifikacji muszą mieć ze sobą dokument tożsamości, posiadaną dokumentację medyczną, fotografię o wymiarach 3x4 cm bez nakrycia głowy oraz dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 stycznia 2017 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do gość, jak to jak? ŻW ich zdybie jak tylko przekroczą granice RP. Jak się długo nie pojawią do będą poszukiwani za granicą też i mogą być zatrzymani poza granicami RP i sprowadzeni do kraju na wezwanie ŻW.
Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2017 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ci co wyjechali do pracy na wyspy to jak ich zmusza do stawienia?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!