sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zdrowie

Przełom w insulinoterapii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2009, 15:43

I-port to małe urządzenie, wynalezione przez amerykankę borykającą się z cukrzycą, znacznie zmniejsza obciążenie związane z tradycyjną terapią, która wymaga wielokrotnego codziennego przyjmowania zastrzyków insuliny. i-port aplikuje się tylko raz na trzy dni, co znacznie poprawia zarówno komfort chorego, jak i skuteczność leczenia.
Zamówienia na to urządzenie można już składać na stronie internetowej www.mondaymedical.eu, która dostępna jest w czterech językach: angielskim, francuskim, niemieckim i polskim. Lekarze mogą zamówić próbki, by samemu ocenić działanie i skuteczność i-port i informować o tym urządzeniu pacjentów. W najbliższych tygodniach i-port będzie również dostępny w największych sieciach sprzedających produkty medyczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Co to jest i-port? Dotychczasowe metody leczenia cukrzycy powodowały dyskomfort u sporej grupy chorych. Codzienne zastrzyki są bolesne, a pompa insulinowa może znacznie ograniczać aktywność fizyczną pacjentów. Z tego powodu wielu chorych nie przyjmuje insuliny regularnie narażając się na pogorszenie stanu zdrowia.
i-port rozwiązuje te problemy i poprawia komfort życia chorych. Umożliwia on przyjmowanie codziennych zastrzyków przy zaledwie jednym nakłuciu skóry na trzy dni! Może on być przylepiony do skóry przez 72 godziny i nie wymaga zdejmowania nawet podczas snu, kąpieli, czy ćwiczeń fizycznych. Chorzy na cukrzycę nareszcie mogą prowadzić aktywny tryb życia i czuć się swobodnie!

Łatwość podawania insuliny sprawia, że chorzy przyjmują ją regularnie, unikając dzięki temu powikłań cukrzycowych. Koszt leczenia takich powikłań jest zdecydowanie wyższy od kosztów refundacji urządzenia, możliwe więc, że dojdzie do niego w przyszłości.

Komfort bez recepty. I-port jest dostępny w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej, w sklepach ze sprzętem medycznym i jego zakup nie wymaga recepty. Dla bezpieczeństwa chorych warto jednak przed jego zakupem skonsultować się z lekarzem diabetologiem i zapoznać z instrukcją obsługi urządzenia. Instrukcja ta jest bardzo prosta, a zapoznać się z nią można między innymi na stronie www.mondaymedical.eu

Najważniejsze cechy i-port
1. Aby podać insulinę chory robi tylko jedno nakłucie na trzy dni.
2. Dodatkowe zastrzyki korygujące można przyjmować w okolicach posiłku bez konieczności nakłuwania skóry i bez stresu.
3. Lepsza kontrola terapii – nie ma powodu, by odkładać zastrzyk – to nie boli.
4. Redukcja wpływu przyjmowania zastrzyków na aktywność fizyczną i towarzyską chorych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!