wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zdrowie

W solarium poproszą o dowód. Opalanie będzie tylko dla pełnoletnich

Autor: Newsrm.tv

Kto nie ma 18 lat nie skorzysta z solarium - to jedne z ważniejszych zmian jakie wprowadza projekt ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium przygotowany przez prezydenta.

Projekt ma także wprowadzić całkowity zakaz reklamy. Według branży wprowadzenie całkowitego zakazu reklamy nie tylko nie pozwoli utrzymać się w biznesie, ale także zabierze możliwość obrony i informowania o pozytywnych skutkach korzystania z solarium, takich jak chociażby naturalna synteza witaminy D.

– Nie ukrywam, że zawrotne tempo prac legislacyjnych nad tą ustawą, jak również jej tytuł, wskazujący jednoznacznie na solaria jako przyczynę raka skóry, budzą nasz niepokój. Uważamy, że wiele ograniczeń, które prezydencki projekt ustawy nakłada na polską branżę solaryjną, odbije się negatywnie na działających w niej przedsiębiorcach, a dodatkowo przepisy te nie przyniosą wymiernych korzyści dla społeczeństwa – powiedział Andrzej Domalik, przedstawiciel stowarzyszenia „Opalajmy się zdrowo”.

Przedstawiciele branży solaryjnej w Polsce popierają zakaz korzystania z solariów przez osoby, które nie ukończyły 18. roku życia oraz konieczność zapewnienia klientom studiów solaryjnych odpowiednich informacji dotyczących negatywnych skutków nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Obecnie w każdym salonie solaryjnym powinny znajdować się wskazówki dotyczące bezpiecznego opalania. Klienci powinni być informowani m.in. o konieczności stosowania ochronnych okularów czy przeciwwskazaniach do opalania, takich jak np. stosowanie leków wywołujących reakcje fotouczulające. Dostępność tych informacji w salonach weryfikowana jest podczas kontroli Sanepidu.

Branża solaryjna jako problem wskazuje sprawy nieuregulowane, czy też ujęte zbyt ogólnie w projekcie ustawy i przede wszystkim dotyczące zakazu reklamy i promocji działalności. Według branży wprowadzenie całkowitego zakazu reklamy nie tylko nie pozwoli utrzymać się w biznesie, ale także zabierze możliwość obrony i informowania o pozytywnych skutkach korzystania z solarium, takich jak chociażby naturalna synteza witaminy D, której niedobór stał się powszechnym problemem na całym świecie. Takie regulacje odstraszają także potencjalnych inwestorów.

Czytaj więcej o: zdrowie solarium opalanie
arturP
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arturP
arturP (1 grudnia 2017 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokladnie, po co to wogóle robic? nie zdrowszy jest samoopalacz w kremie? Zresztą ja tam wolę jasną skórę.
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2017 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto się solarował to się będzie solarował a kto nie to nie. Natomiast małolaty nie powinny.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!