Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dlaczego Polacy zdradzają? Bo seks staje się nudny

W sypialni jesteśmy konserwatywni - przynajmniej jeśli chodzi o liczbę partnerów. Mamy ich najmniej w Europie. Za to z badań wynika, że regularnie i z upodobaniem ich zdradzamy. Jak temu zaradzić?
Co czwarta kobieta (25 proc.) i co trzeci mężczyzna (33 proc.) w naszym kraju zdradza swojego partnera bądź partnerkę. Tak wynika ze statystyk w raporcie \"Światowe badanie jakości życia seksualnego\" przygotowanym przez firmę Durex. Seksuolodzy ryzykują nawet teorię, że zdrada wynika z potrzeby ubarwienia życia seksualnego. Przeciętny Polak boi się eksperymentować w łóżku. Paraliżuje go wstyd i poczucie winy. Dlaczego? Seksuolodzy od dawna mówią o negatywnym wpływie systemu społecznego, w którym tak znaczącą rolę odgrywa Kościół. Seks kojarzy się z anomalią, wstydem, nie pojawia się w rozmowach, a słownictwo dotyczące go jest bardzo ubogie. Specjaliści zachęcają jednak do przełamywania wstydu. Jeśli ufamy partnerowi i jesteśmy z nim w bliskiej relacji emocjonalnej, to nawet jeśli nie wszystko pójdzie jak z płatka, i tak zdobycie się na więcej odwagi przyniesie więcej korzyści i dużo satysfakcji. \"Nasze ciało emituje feromony, które przyciągają partnera podobnie jak magnes i działają na jego podświadomość, dodając również seksualnej odwagi. Kiedy znajdujemy się w sytuacji intymnej, ilość wydzielanych wraz z potem feromonów jest większa. Czujemy dzięki temu silne podniecenie, co z kolei powoduje, że słabiej kontrolujemy nasze reakcje. Związki te są więc poniekąd przyczyną naszego seksualnego podniecenia” - tłumaczy \"Dziennikowi\" Wiktor Koszycki, specjalista w dziedzinie ludzkich feromonów.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama