Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Złotą Malinę już ma. Teraz szansa na Oskara

Sandra Bullock dostała Złotą Malinę w kategorii najgorsza aktorka roku. Jak dotąd nie zdarzyło się aby ten sam aktor został w tym samym roku, laureatem Złotej Maliny i Oscara.
Bullock, która kandyduje do Oscara za rolę w filmie \"The Blind Side\" Johna Lee Hancocka, uznano za najgorszą aktorkę roku w romantycznej komedii \"Wszystko o Stevenie\" (All About Steve). Bullock i jej partnerowi z \"Wszystko o Stevenie\" Bradley\'owi Cooperowi, przyznano też Złotą Malinę za najgorszą parę ekranową w ub. roku. Za najgorszy film ub. roku uznano \"Transformers: Zemsta upadłych\" (Transformers:Revenge of the Fallen). Film ten \"nagrodzono\" również za najgorszą reżyserię (Michael Bay) i najgorszy scenariusz. Wątpliwy zaszczyt najgorszego aktora przypadł braciom Jonas za ich grę w filmie \"Jonas Brothers - Koncert\" (Jonas Brothers: The 3D Concert Experience). Złote Maliny za najgorsze role drugoplanowe przyznano Siennie Miller (\"G.I. Joe: Czas Kobry\") i Billy\'emu Ray Cyrusowi (\"Hannah Montana.Film\"). Znany aktor komediowy Eddie Murpy i Paris Hilton zostali uznani odpowiednio za najgorszego aktora i aktorkę całej mijającej dekady. Za najgorszy film tego okresu uznano \"Bitwę o Ziemię\" (Battlefield Earth) z 2000 r. Nagrody Złotej Maliny przyznawane są corocznie od 1980 r., dość przekornie na dzień przed pełną blichtru ceremonią rozdania Oscarów.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama