Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ich Troje, Doniu, Cichopek: Próbują śpiewać o smoleńskiej katastrofie

W sieci pojawiły się utwory upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Jak twierdzą znawcy, łączą je fatalna muzyka, grafomańskie teksty i patetyczne teledyski.
Wśród wyrażających żal są m.in.: Michał Wiśniewski, Doniu, Kasia Cichopek, Iza Miko, a nawet Isabel Marcinkiewicz. Na stronach internetowych artystów, blogach i Youtube.pl można wysłuchać piosenek, przeczytać wiersze i obejrzeć teledyski, które powstały w hołdzie ofiarom tragedii. Tytuły mówią same za siebie – \"Requiem” Ich Troje, \"Czarna sobota” rapera Donia czy \"Smoleńsk 10.04.2010” Sary May. Zdaniem większości słuchaczy \"Requiem/Katastrofa Tu154M Smoleńsk” jest chyba najbardziej naburmuszonym utworem zespołu Ich Troje. Wiśniewski sprytnie wspiera się klasyczną poezją, za motto do swojego \"Requiem” obierając fragment wiersza Zbigniewa Herberta \"Guziki”: \"...i dymi mgłą katyński las...”? Piosenkę Ich Troje nagrali trzy lata temu w hołdzie dla dwóch pilotów z grupy Żelazny, którzy zginęli podczas lotu treningowego w 2004 roku. Jak się okazuje, pod stary utwór można zawsze podczepić równie tandetny tekst. Ich Troje, REQUIEM - KATASTROFA W SMOLEŃSKU Doniu - Tragedia w Smoleńsku

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama