Reklama
Uczestnicy teleturnieju TVN znali pytania
Przed krakowskim sądem stanie Michał F., oskarżony o oszustwo przy teleturnieju telewizji TVN. Chodzi o program “Graj o raj” nadawanego w TVN w 2005 roku. Sprawę opisują WirtualneMedia.pl.
- 04.09.2010 13:02
Krakowska prokuratura oskarżyła 39-letniego mieszkańca Krakowa Michała F. o to, że ujawnił przed teleturniejem pytania i odpowiedzi uczestnikom gry “Graj o raj” nadawanego w TVN w 2005 roku. Nie wiadomo, skąd je znał.
Jak piszą WirtualneMedia.pl akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął już do Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza.
Według umowy, wtajemniczeni uczestnicy teleturnieju nie grali o główną nagrodę, wynoszącą 10 tys. zł, aby nie wzbudzić podejrzeń. Zadowalali się niższymi kwotami, wynoszącymi ok. 6-7 tys. zł. Z wygranej zabierali dla siebie tysiąc złotych, resztę - według ustaleń prokuratury - oddawali Michałowi F.
Wpadli, gdy jedna z uczestniczek teleturnieju pomyłkowo udzieliła odpowiedzi na pytanie, które dopiero miało paść. Zamiast \"dolina\" odpowiedziała \"kiełbasa\". To wzbudziło podejrzenia prowadzących program. Kobieta przyznała, że otrzymała pytania i odpowiedzi od Michała F. Według prokuratury, dzięki temu oszustwu wyłudzono w sumie 19 tys. zł.
Michał F. nie przyznał się do winy. Wyjaśnił jedynie, że na prośbę znajomego odbierał uczestników teleturnieju z dworca i odwoził ich do studia nagrań, za co dostawał 200 zł.
Reklama

Komentarze