Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Magda Welc z Mam talent zaśpiewa w Filharmonii Narodowej. \"Trochę się boję\"

12-letnia Magda Welc z Niedrzwicy Dużej będzie pierwszym dzieckiem, które zaśpiewa podczas Koncertu Noworocznego organizowanego co roku przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. Specjalnie na tę okazję, piosenkę dla zwyciężczyni programu Mam talent skomponował maestro Jerzy Maksymiuk.
Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury organizuje Koncert Noworoczny już po raz szósty. 1 stycznia Magda Welc z podlublskiej Niedrzwicy Dużej, zwyciężczyni III edycji show Mam talent wystąpi ze artystami operowymi. Zaśpiewa \"Piosenkę z nutką optymizmu”, utwór, który skomponował specjalnie dla niej maestro Jerzy Maksymiuk. – To bardzo ładna, rytmiczna piosenka – mówi Magda Welc, która już przed świętami spotkała się z maestro. – Łatwo wpada w ucho. Ma dwie zwrotki. Słowa napisała żona pana Maksymiuka – dodaje 12-latka. Dziś w Warszawie rozpoczęły się próby do koncertu. Magda zacznie ćwiczyć w środę. – Trochę boje się tego występu – zdradza Magda. – Artyści jednak bardzo miło mnie przyjęli. Magda jest najmłodszą artystką, która wystąpi podczas Koncertu Noworocznego. – To pierwsze dziecko, które zaśpiewa podczas naszej imprezy – wyjaśnia Joanna Osińska-Rębosz, przedstawicielka Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Koncert w Filharmonii Narodowej obejrzy ponad tysiąc osób. – Niemal wszystkie bilety już się sprzedały. Wiem, że na koncert wybiera się rodzina i znajomi Magdy – dodaje Osińska-Rębosz. Występ 12-latki zobaczy też 20 osób z Niedrzwicy Dużej. – Są to głównie nauczyciele i rodzice – tłumaczy Jolanta Majewska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej, do której uczęszcza nastolatka. – Ponieważ jest to czas świąteczny na wyjazd zgłosiło się niewielu uczniów. Jedzie z nami siostra Magdy i jej koleżanka. Do Warszawy wybiera się także nauczycielka muzyki 12-latki, która przygotowywała dziewczynkę do programu Mam talent. – Nie mogę się doczekać tego koncertu – niecierpliwi się Barbara Pałka. – Jestem bardzo ciekawa, jak Magda wypadnie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama