Lubelski Węgiel KMŻ pozyskał nowego zawodnika. Jest nim dobrze znany kibicom popularnych \"Koziołków” Tomasz Piszcz. Transfer miał zostać potwierdzony już w czwartek o 14.30, ale wszystko opóźniło się o kilkadziesiąt minut ze względu na... zepsuty fax w siedzibie klubu.
20.01.2011 15:50
– Liczymy, że to będzie dobry rok dla Tomka i że okaże się on ważnym punktem naszego zespołu. Wierzę, że odbuduje się po ostatnim sezonie, w którym miał problemy zdrowotne. Czy nie ma już między nami nieporozumień? Były pewne rozbieżności, ale niemal dwa lata temu. Teraz wszystko jest w porządku – mówi prezes KMŻ Dariusz Sprawka.
Piszcz w minionych rozgrywkach na jednym z treningów doznał poważnej kontuzji więzadeł krzyżowych, przez co nie mógł pokazać pełni swoich możliwości. W sezonie 2011 może się jednak okazać bardzo przydatny, bo będzie występował ze średnią KSM 2,50.
To już ósmy żużlowiec, który związał się umową z klubem z Lublina. Wcześniej kontrakty podpisali: Mariusz Puszakowski, Paweł Miesiąc, Simon Stead i Zbigniew Suchecki oraz juniorzy: Pontus Aspgren, Richard Sweetman oraz Mateusz Łukaszewski. Kolejne nowe twarze w drużynie trenera Rafała Wilka powinny pojawić się w przyszłym tygodniu.
– Nadal mamy na celowniku kilku zawodników, ale nie chciałbym mówić, na ile podpisanych kontraktów jeszcze liczymy. Czy w grę wchodzą również wypożyczenia już po zamknięciu okienka transferowego? Oczywiście, jeżeli tylko pojawi się okazja pozyskania w ten sposób dobrego żużlowca to na pewno z niej skorzystamy – dodaje prezes Sprawka.
W ostatnich dniach skład na nowy sezon ogłosili z kolei działacze Orła Łódź. Spekulowano, że właśnie do beniaminka I ligi trafi Karol Baran, który w poprzednim sezonie należał do najlepszych zawodników "Koziołków”.
Ostatecznie Baran nie związał się jednak umową z Orłem i nadal jest szansa, że wróci do Lublina. W Łodzi będą za to jeździć chociażby: Daniel Jeleniewski czy Rafał Trojanowski. Z innych wieści transferowych warto jeszcze dodać, że kolejnego żużlowca pozyskał pierwszy rywal KMŻ w nowym sezonie – Kaskad Równe. Ukraiński zespół wzmocnił skład Stanisławem Burzą. Wcześniej na ofertę zza wschodniej granicy przystał także Tomasz Rempała.
Komentarze