Konrad Czerniak w piątek oficjalnie rozpoczął nowy sezon. Pływak Wisły Puławy podczas pierwszego dnia mityngu Amsterdam Swim Cup 2011 wystartował na 100 m stylem motylkowym. I wygrał tą konkurencje.
11.03.2011 22:29
Konrad Czerniak rozpoczął zmagania w mityngu Amsterdam Swim Cup 2011 od zwycięstwa na 100 m stylem m
Podczas porannych eliminacji 22-letni zawodnik przegrał z reprezentantem gospodarzy Joeri Verlindenem i to bardzo wyraźnie. Holender uzyskał czas 52,91, a Czerniak 55,32.
Polak zrewanżował się jednak rywalowi w popołudniowym finale na tym samym dystansie, kiedy mógł się pochwalić rezultatem dokładnie 53 sekund. Verlinden był gorszy o 0,11 s.
Zawody w Amsterdamie będą kontynuowane w sobotę i niedzielę. Szansę na kolejne zwycięstwa będzie miał również podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego.
W sobotę Czerniak rozpocznie rywalizację kilkanaście minut po godz. 9 (na 50 m stylem motylkowym). Na 10.30 pływak Wisły ma natomiast zaplanowany start na 100 m kraulem.
Ostatniego dnia zmagań 22-latek powalczy w wyścigu na 50 m kraulem i także będzie miał szansę na podium, bo przystąpi do eliminacji z drugim, najlepszym czasem.
Komentarze