Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W najbliższych dniach kolejne katastrofy. To sprawka księżyca

W najbliższych dniach czekają nas kolejne katastrofy. Rozpoczną się już za kilka dni. Sprawcą całego zamieszania ma być księżyc, który 19 marca będzie niezwykle blisko ziemi - czytamy w Dzienniku Zachodnim.
Chodzi tu o perygeum, czyli moment, kiedy księżyc jest najbliżej ziemi. Te zjawisko ma nastąpić 19 marca. Tego dnia odległość do księżyca wyniesie ok. 356,6 tys. km. To najbliżej od 19 lat! Średnio księżyc oddalony jest od ziemi o 384,04 tys. km, zaś w momencie apogeum, czyli w chwili, kiedy jest najdalej, ta odległość wynosi ok. 406,7 tys. km. Niestety taka bliskość księżyca, zdaniem wielu zwolenników katastroficznej wizji końca świata, w przeszłości doprowadzała do tragicznych zdarzeń. Mieszkańcy miasta Darwin w Australii pamiętają wigilię w 1974 r, kiedy potężny cyklon zmiótł 70 procent domów. Zginęło 71 osób. Trzydzieści lat później trzęsienie ziemi wywołało dziesięciometrowe fale tsunami, które uderzyły w brzegi Indonezji. W tych momentach księżyc był w perygeum.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama