Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

150 na godzinę: Film nakręcony w Lublinie w 1971 roku

Jak wyglądał Lublin w tamtych latach możemy zobaczyć w komedii obyczajowej Wandy Jakubowskiej pt. \"150 na godzinę”. Emisja we wtorek 27 września o godzinie 15:20 na kanale Kino Polska.
150 na godzinę: Film nakręcony w Lublinie w 1971 roku
Marcin Dębik, młody, przedsiębiorczy mężczyzna, zostawia dziewczynę, Anię, i wyjeżdża z gospodarstwa rodziców prowadzących hodowlę ślimaków. Zatrzymuje się w Lublinie u stryja, któremu pomaga w prowadzeniu zakładu fotograficznego. Gdy krewny umiera, Marcin przejmuje studio, które dzięki niecodziennej reklamie i pracy nowego właściciela zaczyna przynosić niemałe zyski. Marcin Dębik nie zapomina jednak, w jakim celu przybył do miasta i odkłada każdy grosz na swój wymarzony samochód. Kupuje pontiaca, który okazał się stertą złomu, sprytnie spreparowanego przez sprzedawcę. Koszt utrzymania auta wkrótce przekracza możliwości Marcina. Mimo to Marcin wzbudza zazdrość u sąsiadów. Nie wie, że jego życie wkrótce zostanie odmienione. W filmie zobaczymy plenery nakręcone w latach 70 w Lublinie i Zaklikowie. W rolach głównych występują Marcin Sławiński jako Marcin Dębik, Anna Dymna jako Ania, dziewczyna Marcina,Wiesław Michnikowski jako Łukasz Dębik - stryj Marcina, fotograf Kolejne daty emisji: 30 września, Kino Polska - 13:55 2 października, Kino Polska - 15:15

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama