Specjalistyczny bus marki Opel Vivaro kosztował 124 tys. zł. - 70 tys. zł wyniosło dofinansowanie z PFRON. Reszta to nasz wkład własny oraz pomoc od sponsorów, Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim oraz firmy MIREX z Białej Podlaskiej - mówi rzecznik prasowy Katarzyna Turosieńska-Durlik.
Działający od 2007 roku ośrodek pomaga ok. 140 dzieciom autystycznym. W planach jest budowa pierwszego w Polsce kompleksowego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Bus na pewno się tu przyda.
- Do tej pory nie mieliśmy takiego specjalistycznego busa i na wszystkie wyjazdy musieliśmy wynajmować pojazdy. Teraz możemy wykorzystywać do tego celu nasze własne auto, które jest przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych - cieszy się szefowa Wspólnego Świata Anna Chwałek. Bus ma 9 miejsc siedzących.
- Siedzenia i foteliki są wygodne, w busie są też specjalistyczne szyny, po których wjechać może wózek inwalidzki - precyzuje Turosieńska-Durlik. Na busie umieszczone zostaną logotypy darczyńców. - Samochód będzie wykorzystywany w codziennej, statutowej działalności stowarzyszenia- mówi na koniec rzecznik prasowy ośrodka.
Wspólny Świat: Ośrodek ma już własnego busa
Ośrodek dla dzieci autystycznych Wspólny Świat ma wreszcie swojego busa. Wcześniej trzeba było taki pojazd wynajmować.
- 06.02.2015 11:45

Reklama












Komentarze