Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artyści z kraju i Białorusi zjechali do Wierzbicy

Do niedzieli potrwa w Wierzbicy XIII Regionalny Plener Malarsko-Rzeźbiarski. Organizuje go miejscowy urząd gminy.
Artyści z kraju i Białorusi zjechali do Wierzbicy
XIII Regionalny Plener Malarsko-Rzeźbiarski (Urząd Gminy Wierzbica)
W plenerze bierze udział 15 artystów z Polski i Białorusi. Tematem przewodnim są zdobienia powstałych w tym roku placów zabaw dla dzieci. Zainteresowani mogą przyjechać do Wierzbicy, aby podpatrywać pracę artystów. Można ich będzie znaleźć m.in. w miejscowej szkole i na terenie centrum rekreacyjno-sportowego. Efekty dotychczasowych plenerów (obrazy i mniejsze rzeźby) można zobaczyć na wystawie stałej w świetlicy urzędu gminy. Większe rzeźby zdobią obiekty sakralne miejscowych parafii, otoczenie urzędu gminy, szkoły, przedszkola i centrum sportowego.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama